aA
Įsigaliojus Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nutarimui į Lietuvą atvykstančių gyventojų izoliavimu rūpintis savivaldybėms, Kauno miesto vicemeras Andrius Palionis teigia, kad dedamos visos pastangos šį sprendimą įgyvendinti, ieškodama patalpų, kuriose galėtų būti izoliuojami iš užsienio grįžę lietuviai. Visgi, A. Palionio teigimu, savivaldybei labai sunku numatyti grįžtančių gyventojų skaičių. Dėl šios priežasties Kauno vicemeras pripažįsta nesąs užtikrintas, ar savivaldybei pavyks tinkamai įgyvendinti SAM sprendimą.
Izoliacijos patalpų kiekiu abejojama ir Kaune: sunku numatyti grįžtančių tautiečių skaičių
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Dar prieš porą dienų užduotys ir reikalavimai savivaldybėms dėl apgyvendinimo patalpų buvo vienokios. Manau, (šias užduotis – ELTA) visos savivaldybės išpildė ir turėjo rezervą, bet šią naktį priimtas sprendimas yra toks, kad labai sunku net ir pamatuoti galimus skaičius, kiek patalpų reikės“, – Eltai kalbėjo A. Palionis.

Pasak Kauno vicemero, labai sunku numatyti, kiek lietuvių dar planuoja sugrįžti į šalį. A. Palionio teigimu, toks SAM nurodymas savivaldybei yra didžiulis iššūkis, todėl, anot jo, vis dar neaišku, ar savivaldybei pavyks visiems užtikrinti izoliacines patalpas.

„Nes niekas nežino, kiek mūsų tautiečių dar grįš ir per tokį trumpą laiką, kai jau šiandien pradeda plūsti žmonės. Yra didžiulis iššūkis ir nežinome, ar tikrai pavyks įgyvendinti šitą sprendimą ir užtikrinti kiekvienam izoliacijos patalpą“, – teigė jis.

A. Palionis informavo, kad Kauno miesto savivaldybė, ieškodama patalpų, komunikuoja ne tik su viešbučiais, bet ir su universitetais, kurių atlaisvintuose bendrabučių kambariuose svarstoma apgyvendinti iš užsienio sugrįžusius kauniečius.

„Jau kalbamės su visais įmanomais subjektais, kurie gali suteikti tokias patalpas: nuo universitetų, kurie ieško būdo atlaisvinti dalį savo bendrabučių, iki viešbučių, su kuriais kalbamės dėl sąlygų, kad juose galėtume apgyvendinti žmones. Skaičiuojame visas įmanomas vietas Kauno mieste“, – patikino A. Palionis.

Kauno vicemeras taip pat teigia negalįs patvirtini, kiek šiuo metu savivaldybė turi paruoštų vietų atvykstantiems lietuviams, nes, pasak jo, situacija nuolatos keičiasi. Visgi A. Palionis akcentuoja, kad, išankstiniais duomenims, šiuo metu savivaldybėje yra paruošta 600 vietų. Kauno vicemeras taip pat tikina, kad ieškoma patalpų net ir už administracinių Kauno ribų.

„Apie 300 turime sutarę su viešbučiais, maždaug dar 300 vietų su savivaldybės patalpomis ir su universitetų bendrabučiais ir visomis kitomis erdvėmis. Bet žmonės dirba, kad tas skaičius plėstųsi. Ieškodami patalpų žengiame jau ir už administracinių Kauno ribų“, – informavo jis.

Visgi A . Palionis pripažįsta, kad šio Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymo vienareikšmiškai vertinti negalima, nes, pasak Kauno vicemero, Vyriausybė tokių sprendimų greičiausiai nesiimtų be svarios priežasties.

„Tikime, kad nemažai žmonių pakankamai griežtai laikosi tos saviizoliacijos ir būna 14 dienų, neturėdami kontakto. Bet, aišku, suprantame, kad Vyriausybė tokių sprendimų turbūt taip pat nesiimtų, nematydama kažko daugiau, ko mes nematome“, – sakė A. Palionis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Psichoterapeutas: jei situacija tęsis dar 6 savaites, bus kardinalių socialinių pokyčių (282)

Nors pandemija palies visas gyvenimo sritis, ypatingą svarbą turi kintanti socialinė...

Sekmadienį Lietuvoje patvirtinti dar 23 COVID-19 atvejai: bendras skaičius – 460 (221)

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar...

Mėnesio prognozė: po anomaliai šilto kovo balandis bus itin kontrastingas (29)

Artėjantis balandis gali būti itin permainingas, rodo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos...

Niūri britų mokslininkų prognozė: mirčių nuo COVID-19 skaičius gali būti sukrečiantis JAV ekspertas: aukų šalyje gali būti iki 200 tūkst. (108)

Nepaisant įgyvendinamų griežtų priemonių, Imperatoriškojo koledžo Londone mokslininkai...

Klaipėdos ligoninės vadovas: palatų sergantiems koronavirusu netrukus gali nebeužtekti (249)

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sako, kad jau kitą savaitę...

Igno Jonyno filmas „Lošėjas“

Igno Jonyno filme Lošėjas pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos...

14-oji karantino diena. Tobuliausias ir skaniausias desertas (10)

Visi turime savo mėgstamiausią desertą, tai šį kartą supažindinsiu su savo mėgiamiausiu, kurį...

Anyta per šventes išdavė slapčiausią savo svajonę – žmona šito nepamirš net norėdama (52)

Labiausiai neišsemiama tema – marčių ir anytų santykiai. Šiuos santykius tikrai lydi ne viena...

Virtualiame „Eurovizijos“ konkurse triumfavęs Vaidotas Valiukevičius neslepia ir nusivylimo: viską nubraukti būtų nesąmonė (39)

Po to, kai buvo atšaukta Nyderlanduose gegužę turėjusi vykti „ Eurovizija “, oficialus...

Marius Burokas

Knyga – ne respiratorius (1)

Per šias karantino dienas bandžiau atsiversti ne vieną knygą: iš pradžių nudžiugęs ir naiviai...

|Maža didelių žinių kaina