aA
Politologai nelinkę sureikšminti pokyčių premjerės Ingridos Šimonytės komandoje. Mykolo Romerio universiteto (MRU) Komunikacijos fakulteto docentas dr. Virgis Valentinavičius mano, kad dviejų patarėjų pasitraukimas iš pareigų yra daugiau techninio personalo persistumdymas, neturėsiantis didelės įtakos ministrės pirmininkės komandai. Kita vertus, svarsto politologas, pasikeitimai akivaizdžiai sustiprins Užsienio reikalų ministerijos komunikaciją.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė
© DELFI / Julius Kalinskas

Praėjusią savaitę pranešta, kad nuo rudens prie užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio politinės komandos kaip viceministras jungiasi šiuo metu premjerės I. Šimonytės patarėjo pareigas einantis Jonas Survila. Taip pat iš darbo Vyriausybėje traukiasi patarėja ryšių su visuomene klausimais Rasa Jakilaitienė.

„Sakyčiau, tai yra daugiau patarėjų korpuso techninio personalo persistumdymai. Jie kažkokios ypatingos politinės reikšmės neturi.

Vienas akivaizdus tikslas yra sustiprinti užsienio reikalų ministro komandą, kuriai labiau trūko komunikacinių gebėjimų, kuriai reikia kur kas profesionaliau ir dažniau bendrauti su spauda. Tai, manau, po šių pokyčių šitas frontas pagerės. O premjerės komandoje tokių trūkumų kaip ir nėra, todėl ką nors daugiau čia įžiūrėti labai sunku“, – pokyčius komandoje apibendrino V. Valentinavičius.

Tokios pat nuomonės laikosi ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas Ignas Kalpokas. Vis dėlto, pažymi jis, pasikeitimai Užsienio reikalų ministerijoje galėjo būti įgyvendinti jau anksčiau.

„Kalbant apie Survilą ir panašius persistumdymus Užsienio reikalų ministerijoje, tai iš tiesų pagaliau, nors ir labai pavėluotai, bet buvo sureaguota į problemas, kurios buvo aiškios pastaruosius bent jau metus“, – teigė I. Kalpokas.

Būsimasis viceministras J. Survila kuruos strateginę komunikaciją, užtikrins tarpinstitucinį bendradarbiavimą, ministro strateginių projektų, iniciatyvų koordinavimą bei įgyvendinimą. I. Kalpokas pažymi, kad būtent tarpinstitucinio koordinavimo ministerijoje ir trūko.

„Tą mes matėme dar „Belaruskalij“ istorijoje, kai tarp Užsienio reikalų ministerijos ir Susisiekimo ministerijos nebuvo visiškai koordinacijos, tą mes matėme ir Kaliningrado sankcijų kontekste, kai su komunikacija buvo labai prastai. Mes iš esmės leidome nuo pat pradžių Rusijos pusei diktuoti istoriją ir, natūralu, kas pirmasis primeta savo pasakojimą, tas turi ir iniciatyvą. Tai šiuo atveju, aš manau, kad pagaliau, nors metais per vėlai, lopomos akivaizdžios skylės“, – teigė I. Kalpokas.

Kita vertus, vykstant pokyčiams ministrės pirmininkės komandoje, I. Kalpokui nerimą kelia tai, kad Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamentas šiuo metu vis dar yra be vadovo.

„Natūralu, kai yra neužpildytos gana svarbios pareigos, tai vėlgi stringa ir pats darbo organizavimas, ir iš tiesų matome, kad to tokio koordinavimo tiek Vyriausybės skirtingų departamentų bendradarbiavimo, tiek bendradarbiavimo su ministerijomis pritrūksta.

Todėl mes turime situaciją, kai tiek premjerei, tiek atskiriems ministrams reikia paskubomis rankioti galus ir žiūrėti, kur kas iki galo nepadaryta. Čia ir „Perlas Energija“ istorija. Staiga visiems grįžus iš atostogų reikia per galvą verstis ir žiūrėti, kurioje vietoje kas čia ko nesužiūrėjo“, – atkreipė dėmesį politologas.

Tuo tarpu V. Valentinavičius mano, kad Komunikacijos departamento vadovo paieškos yra labiau techninis klausimas, todėl sunku jame įžiūrėti politinę prasmė.

„Tai yra techninė pozicija, kuri faktiškai neturi jokios politinės reikšmės. Vieną biurokratą pakeis kitas biurokratas ir tuo viskas pasibaigs, tai čia irgi sunku įžiūrėti politinę prasmę“, – komentavo V. Valentinavičius.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę pranešta, jog nuo rudens prie užsienio reikalų ministro G. Landsbergio politinės komandos kaip viceministras jungiasi J. Survila. Jis šiuo metu eina premjerės I. Šimonytės patarėjo pareigas.

Būsimasis viceministras kuruos strateginę komunikaciją, užtikrins tarpinstitucinį bendradarbiavimą, ministro strateginių projektų, iniciatyvų koordinavimą bei įgyvendinimą. J. Survila taip pat bus atsakingas už Lietuvos atsparumo išorės grėsmėms stiprinimą.

Taip pat sekmadienį informuota apie dar vienus pokyčius premjerės komandoje – iš pareigų traukiasi patarėja ryšių su visuomene klausimais Rasa Jakilaitienė. Ji teigė, kad „apsisprendimui nebeužimti politinio pasitikėjimo pareigų įtakos turėjo vyro Edmundo karjeros planai“.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(34 žmonės įvertino)
3.4118

Top naujienos

Ko iš valdžios tikėtis kitąmet: ministrė pranešė, kiek augs pensijos, bet didės ne tik jos (1)

Kitais metais vidutinė pensija turėtų augti apie 65 eurus, sako socialinės apsaugos ir darbo...

Iškalbingi Vakarų svarstymai, kaip reaguoti į Rusijos branduolinį smūgį: kas iš tikrųjų jau aišku Kremliui (16)

Pajudėjo branduolinis traukinys. „Dingo“ atominis povandeninis laivas. Ar Rusija panaudos...

Į Širinskienės pasiūlymą dėl privalomo išsilavinimo sureagavo Vyriausybės nariai – turi papildomų minčių

Susirūpinusi dėl ministrų kabineto narių išsilavinimo, Seimo Lietuvos regionų frakcijos narė...

Neredaguoti vaizdo įrašai parodo, kas iš tiesų vyko per Putino surengtą šou (1)

Penktadienį Vladimiro Putino pasakytos aneksijos kalbos TV transliacijoje, buvo girdimi netikri...

Karas Ukrainoje. Zaporižią atakavusi Rusija vos po kelių valandų smogė vėl Zelenskis be užuolankų kreipėsi į okupantus

Prieš mėnesį įvykęs greitas Ukrainos proveržis Charkivo srityje lėmė tai, kad į Ukrainos...

Verslas PliusJulija Leimonė

„Maximos“ personalo vadovė Ihnatovich – apie atlyginimus įmonėje, premijas ir darbuotojų trūkumo sprendimus

Tyrimai rodo, kad kad įvairioms organizacijoms priklausantys darbuotojai dažniausiai yra...

SuTaupyk

Marijampoliečio idėja išgirdus, kiek miestai žada mokėti už Kalėdų egles, susprogdino internetą: sprendimas rastas per kelias valandas

Lieka kiek mažiau nei du mėnesiai iki šventiškiausio laikotarpio metuose ir savivaldybės pradeda...

Policija paskelbė ieškomiausių Lietuvos nusikaltėlių pavardes: pareigūnai prašo pagalbos sąraše 6 lietuviai (1)

Europos Sąjungoje tarp ieškomiausių nusikaltėlių net šeši lietuviai. Policija prašo...

3 stilingi vakariniai deriniai: atrodysite madingai, o ir nesušalsite

Ne paslaptis, kad aksomas yra rudens bei žiemos audinių klasika, todėl nusprendėme, kad šį...

Liudas Dapkus. Vaikis Elonas ir dėdė Feliksas

Mes visi turime klaidingų nuostatų, kažkieno sugalvotų ir prilipusių kaip šlapi spalio lapai ant...