aA
Buvęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos bendražygis Bronislovas Matelis DELFI tvirtino, kad LVŽS partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tik blefuoja – Seimo pirmininko posto, B. Matelio teigimu, jis nesieks. O valstietė R. Baškienė tiki, kad Seimo vadovo pareigų naštą R. Karbauskio pečiai galėtų laikyti.
Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis
Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

DELFI primena, kad pirmadienio rytą R. Karbauskis paskelbė, kad traukiasi iš LVŽS frakcijos lyderio pareigų, nes pradės darbus Seimo vadovybėje. Šios dvi pareigos nėra suderinamos, todėl seniūno posto jis atsisakys, tačiau kas taps naujuoju frakcijos seniūnu, dar nėra aišku. Kokias pareigas R. Karbauskis užims Seimo vadovybėje taip pat nėra aišku – tik po koalicijos sutarimo taps aišku, Seimo pirmininku, ar vicepirmininku jis taps.

B. Matelis tvirtino, kad signalus apie R. Karbauskio blefą girdėjo iš valstiečių frakcijoje dirbančių parlamentarų. Jie įtaria, kad R. Karbauskis tiesiog nori užimti jam patrauklesnę pirmojo Seimo pirmininko pavadutojo kėdę.

„Kiek prisimenu, tai praėjusį ketvirtadienį, po posėdžio, pačioje valstiečių frakcijoje buvo kilęs sąmyšis. Jie kalbėjo – įsivaizduoji, R. Karbauskis iš tikrųjų yra pasirinkęs Seimo pirmojo vicepirmininko pareigas. Iš tų pareigų turėtų pasitraukti Rima Baškienė. Pati valstiečių frakcija labai nerimavo. Jų nuomonė buvo tokia – kad jis niekada neis į Seimo pirmininko vietą“, – DELFI pasakojo valstiečių frakciją palikęs ir dabar Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijoje besidarbuojantis B. Matelis.

Politikas svarstė, kad Seimo pirmininko postas valstiečių lyderiui būtų paprasčiausiai nepatogus.

„Nes jam dėl viešumo, dėl jo privataus gyvenimo tam tikrų niuansų, kurie dar net ne visi atskleisti yra, tai nenorės, kad apsauga jam iš paskos vaikščiotų. Todėl valstiečiai mano, kad jis nesirinks Seimo pirmininko vietos, nori tik pažaisti ir prisiima atsakomybę tik kaip pirmasis Seimo pirmininko pavaduotojas“, – pasakojo politikas.

Bronislovas Matelis
Bronislovas Matelis
© DELFI / Karolina Pansevič

Jo teigimu, R. Baškienės vietą R. Karbauskis nori užimti, nes jau ilgai nesutaria.

„Ji visuomet tiesiai pasakydavo, gal ne viešai, privačiai, bet pasakydavo tiesiai visą Ramūnui į akis“, – kalbėjo jis.

B. Matelis taip pat prognozavo, kad Seimo pirmininko postas turėtų atitekti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkui Gediminui Kirkilui, dabartiniams Seimo vicepirmininkui.

Nenorėtų, kad Seimui vadovautų Karbauskis

Buvęs LVŽS frakcijos narys B. Matelis, paprašytas įvardinti, koks Seimas būtų, jei jam vadovautų R. Karbauskis panaudojo žodį „linksmas“.

„Seimas būtų pakankamai linksma vieta. Opozicijai būtų naudinga, aišku, aš irgi sakyčiau, kad tegul eina jis į Seimo pirmininkus, visi pasijuoksime, kaip jis pirmininkaus. Jo visas vadovavimas yra su tokiu diktato kvapeliu, Seimui jau nepadiktuos, kaip yra įpratęs. Man tiesiog gaila valstybės ir to laiko, kuris buvo skirtas reformoms“, – sakė politikas.

„Širdyje giliai man nesinorėtų, kas būtų Seimo pirmininkas“, – kalbėjo B. Matelis.

Turėtų nepavykti

Konservatorių frakcijoje dirbančio B. Matelio teigimu, balsavimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo neturėtų pavykti, nes ne visi koalicijos nariai palaikys šį sprendimą. O ir ne visi koalicijos partneriai jau yra patvirtinusios, kaip balsuos.

„Mano žiniomis, yra kokie 8 parlamentarai, kurie jau tikrai dėl to nebalsuos. Visi žino, kad R. Karbauskio galvoje laksto velniai ir jis gali bet kada ir bet ką iškrėsti. Nežinia, kaip balsuos Remigijus Žemaitaitis, Lenkų rinkimų akcija irgi pasakiusi viešai, kad jie nėra įsipareigoję ir net niekas nėra su jais šnekėjęs apie tai, neprašė. Aš manyčiau, kad tas slaptas balsavimas, kokiais 90 procentų galiu sakyti, neturėtų pavykti, tikrai neatstatydins“, – savo situacijos vertinimą DELFI pateikė B. Matelis.

Karbauskis naštą galėtų pakelti

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja, LVŽS frakcijos atstovė Rima Baškienė DELFI sakė, kad kol kas apie galimus R. Karbauskio postus su juo pačiu nesikalbėjo.

Jos teigimu, visų pirma reikia turėti laisvą Seimo pirmininko kėdę, tai paaiškės tik po ketvirtadienio balsavimo. Jos teigimu, R. Karbauskis ant savo pečių šią atsakomybę galėtų pakelti.

„Nežinau, reikia išgirsti oficialiai. Jei bus toks nusiteikimas, jei R. Karbauskis bus pasiryžęs būti Seimo pirmininku, manau, kad šitą naštą jo pečiai galėtų pakelti. Bet viską apsprendžia Seimas, pirmas žingsnis – reikia atstatydinti Seimo pirmininką, o tada jau reikia balsuoti dėl pasitikėjimo Ramūnu Karbauskiu. Vėl slaptas balsavimas ir Seimas apsispręs, tam nereikia 71 balso, reikia Seimo daugumos“, – DELFI aiškino R. Baškienė.

Rima Baškienė
Rima Baškienė
© DELFI / Karolina Pansevič

„Jei R. Karbauskis pasirenka kitą kelią, ir remiasi tuo, kas koalicinėje sutartyje ir taip yra nurodyta – Seimo pirmininku tampa kažkas iš mūsų kolegų, kalbama apie Gediminą Kirkilą, gal dar bus kitų kandidatų, tada Seimo pirmininkas savo teikimu siūlo R. Karbauskio kandidatūrą“, – procedūrą aiškino R. Baškienė.

Pirmoji Seimo pirmininko pavaduotoja sakė, kad jei Seimo vadovu taptų G. Kirkilas, atsilaisvintų viena pavaduotojo pozicija, kurią ir galėtų užimti R. Karbauskis.

Tačiau dėl to, kad R. Karbauskio noro užimti būtent R. Baškienės vietą Seimo vadovybėje, politikai nesikalbėjo. Tai žada aptarti antradienio rytą, frakcijos susitikime.

Primename, kad opozicijai paraginus, kad nesibaigiant nesutarimams, kas turėtų užimti iš posto verčiamo V. Pranckiečio kėdę, opozicija pasiūlė pačiam LVŽS lyderiui prisiimti atsakomybę ir baigti nuo vasaros pradžios besitęsianti konfliktą.

V. Pranckietis iš posto pats nesitraukia, prašo Seimo balsuoti dėl jo atstatydinimo. Tai bus daroma šį ketvirtadienio, spalio 17 dieną. Koalicijos sutartyje nurodoma, kad Seimo pirmininko postas priklauso LSDDP atstovams. Tačiau, kas tikrai pretenduotų į Seimo pirmininko postą, jei ji po balsavimo taptų laisva, kol kas nėra aišku.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
2.8462

Top naujienos

Eglė Gatelytė

Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (3)

Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...

Elektros vartotojams atsiveria kainų „langas“: gali būti, kad laiko lieka nedaug (13)

Elektros rinkoje kainoms kritus į seniai matytą lygį tiekėjai mažina kainas vartotojams, kartu...

Pabėgęs kalinys – ypač pavojingas: nužudė tris žmones (2)

Šeštadienio vakarą iš ligoninės pabėgęs kalinys Jevgenijus Vorobjovas (Jevgenij Vorobjov)...

Kraujo tyrimai gali parodyti netgi vėžį: gydytojos išvardijo, kurie rodikliai svarbiausi

Kraujo tyrimai gali būti neįtikėtinai informatyvūs. Jie gali parodyti, ko trūksta ar per daug...

Kinijos dilema: ar pelningas JAV ir Vakarų rinkas iškeis į karinę paramą Rusijai? (3)

Į Maskvą atvykęs ir su Vladimiru Putinu susitikęs Kinijos lyderis Xi Jinpingas , nors iš...

Lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas – apie masinės gamybos planus ir konkurenciją su kinais, kurie sugeba pasiimti ES paramą (3)

Kojas gimtojoje Klaipėdoje apšilęs lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas „ Dancer “...

Policijai įkliuvęs treneris pasiūlė kyšį: ateik į Kauno „Žalgirio“ rungtynes (7)

Daugybę prizinių vietų Lietuvos ir Europos čempionatuose užėmęs šiuo metu lengvosios atletikos...

Gausios teisėsaugos pajėgos ieško pabėgusio kalinio papildyta (4)

Lietuvos kalėjimų tarnyba praneša, kad apie 21.05 val. Marijampolės kalėjimo nuteistasis Jevgenij...

DELFI

Analitikas Švecas: formuojasi nauja „blogio ašis“ Iranas meistriškai pasinaudojo silpstančia Rusija (20)

Kuria linkme pakryps įvykiai Ukrainos fronte, kiek dar truks Rusijos pradėtas karas priklausys ir...

Trūksta virėjų ir padavėjų: visi nori būti šefais, bet ne plauti indus ar skusti bulves (3)

Restoranui sprendimas buvo rizikingas, nes maisto gamyboje negali būti klaidų, o vaikams – tai...