Į parduotuves, kurios iki šiol dirbo be galimybių pasų, nuo penktadienio patekti nebebus taip paprasta. SAM griežtina reikalavimus. Nuo šiol parduotuvės, vaistinės ir turgavietės, kuriose nebuvo reikalaujama galimybių paso, turės du pasirinkimus: arba dirbti tik su galimybių pasais, arba reguliuoti pirkėjų srautus, ir vienam pirkėjui užtikrinti minimalų 30 kvadratinių metrų plotą.

Žiemą, per karantiną, būtinas minimalus plotas vienam žmogui buvo perpus mažesnis. Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė sako, jog ministerija nepaaiškino, kodėl plotą padidino.

„Mes siūlėme visą kompleksą priemonių, ką reikėtų daryti, kad užsikrėtimai nedidėtų, ir situacija būtų kitokia, bet mums buvo pasakyta: „Jūs pasakykite kvadratinius metrus“. Tai yra viskas, kas domino SAM“, – teigė D. Matukienė.

Vaistinės mano, kad problemų kils mažuose miesteliuose

Penktadienį įsigaliojančią tvarką kritikuoja vaistinės. Mat joms jokios išimtys taikomos nebus. Tai reiškia, kad mažesnės vaistinės, kurių plotas nesiekia 30 kvadratinių metrų, galės priimti tik po vieną klientą. Vaistininkai sako, kad dėl to problemų kils miesteliuose ir kaimuose, kur didelių vaistinių nėra.

„Kai kuriuose miesteliuose yra tik vienintelė vaistinė, į kurią pacientai ateina sunegalavę pasikonsultuoti, išsiimti vaistų. Tose vietovėse paprastai žmonės ir mažiau skiepijasi, ir patekimas į gydymo įstaigas yra apsunkintas. Nerimaujame, kad teks ilgai stovėti eilėse“, – komentavo „Camelia“ vaistinių tinklo atstovė Žiedūnė Juškytė.

Eilės drieksis ir prie prekybos centrų

Eilėse teks stovėti ir atėjus į prekybos centrus. Jei parduotuvės iki 1,5 tūkst. kvadratinių metrų apsispręs dirbti ne su galimybių pasu, o reguliuoti srautus, tai už prekybos centro durų lauks visi, – ir su galimybių pasais, ir be jo.

„Esame linkę kitose parduotuvėse dirbti su ploto ribojimais. Tai reiškia, kad srautus reguliuosime krepšeliais, – taip, kaip ir praėjusiais metais, per karantiną“, – sakė IKI atstovė Vaida Budrienė.

Didieji prekybos tinklai „Norfa“ ir „Maxima“ taip pat reguliuos pirkėjų srautus mažesnėse savo parduotuvėse, o galimybių pasus tikrins tik tose parduotuvėse, kurių plotas viršija 1,5 tūkst. kvadratinių metrų.

„Rimi“ neapsisprendė, kaip elgsis. O „Lidl“, kuris iki šiol galimybių paso reikalavo vos trijose parduotuvėse visoje Lietuvoje, nuo penktadienio galimybių paso reikalaus visose savo parduotuvėse.

„Pamatėme, kad per tą mėnesį laiko, kai buvo įvestas galimybių paso reikalavimas, tie pokyčiai nebuvo labai žymūs. Dėl to tikimės, kad ta tendencija kartosis ir toliau. Tikimės, kad klientai tą supras ir palaikys“, – sakė „Lidl“ atstovas Valdas Lopeta.

Trūksta apsauginių, darbuotojai – pavargę

Jei parduotuvė dirbs tik su galimybių pasu, minimalaus ploto reikalavimas vienam pirkėjui taikomas nebus. Nors sugriežtinimai įsigalios jau penktadienį, kai kurie tikino dar nežinoję, kokį variantą pasirinks.

„Benedikto turgaus“ Vilniuje vadovė Ilona Drabavičienė sakė, kad sunku rasti apsaugos darbuotojų, kurie prižiūrėtų tvarką.

„Mūsų saugos tarnyba aptarnauja didžiuosius prekybos centrus, ir ten didžioji dalis tų darbuotojų jau dirba, ko pasekoje mes iki šiol negauname iš jų atsakymo, ar mes gausime papildomai žmonių“, – pasakojo I. Drabavičienė.

Prekybos tinklai sako, kad pastariesiems ne tik trūksta darbo jėgos. Šiuo metu dirbantys yra pavargę dėl nuolatinės įtampos ir besikeičiančių reikalavimų.

„Su įtampa susiduria ir mūsų darbuotojai. Dėl kaukių, dėl galimybių paso, dėl visokių įmanomų apribojimų yra kaltinami prekybos tinklai, neva čia jie patys pasirinko tą daryti“, – kalbėjo IKI atstovė.

SAM praneša, kad nuo šiol galimybių pasą galės ir Lietuvos piliečiai, pasiskiepiję užsienio šalyse. Tiesa, gyventojai patys turi pasirūpinti, kad duomenys apie vakcinaciją užsienyje būtų suvesti į esveikatą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1584)