aA
Skandalingomis aplinkybėmis ambasadoriaus Ukrainoje posto netekęs asmuo siūlomas į komercijos atašė Lietuvos ambasadoje Rusijoje pareigas.
Ūkio ministras Petras Čėsna trečiadienį patvirtino BNS pasiūlęs komercijos atašė paskirti nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus rangą turintį Romualdą Ramošką ir paprašęs užsienio reikalų ministro pritarimo šiai kandidatūrai.

Pagal Lietuvos Respublikos specialiųjų atašė nuostatus, sprendimą įsteigti specialiojo atašė pareigybę priima Vyriausybė, atitinkamos srities ministro teikimu ir užsienio reikalų ministrui pritarus.

R.Ramoška 1996 metų pabaigoje tuometinio prezidento Algirdo Brazausko dekretu buvo atšauktas iš ambasadoriaus Ukrainoje ir Moldovai posto, įtarus dokumentų klastojimu.

Be to, privataus verslo atstovo R.Ramoškos skyrimas prieštarautų Vyriausybės 1997 metais patvirtintų Lietuvos Respublikos specialiųjų atašė nuostatų daliai, numatančiai, kad specialiuoju atašė gali būti skiriamas tik valdininkas. BNS žiniomis, R.Ramoška pastaruoju metu dirbo UAB "Rūdė" Vilniaus filialo "Rūdės stiklas" direktoriumi.

Ūkio ministras P.Čėsna BNS korespondentui patvirtino pasirašęs dokumentą, kuriuo Užsienio reikalų ministerijai siūloma komercijos atašė Rusijoje skirti R.Ramošką, laimėjusį dėl šių pareigų surengtą atvirą konkursą. Tačiau ministras teigė nežinąs R.Ramoškos atšaukimo iš ambasadoriaus Ukrainoje pareigų aplinkybių. Ministras sakė taip pat nežinojęs, kuo iki šiol vertėsi R.Ramoška.

"Mes atidavėme derinti su Užsienio reikalų ministerija, tai jų buvęs darbuotojas. Jeigu jie turi kokios medžiagos, jie blokuos. Aš neturiu tokios medžiagos, nežinau nieko", - sakė P.Čėsna.

URM Informacijos ir kultūros departamento direktorius Petras Zapolskas BNS sakė, jog ministerija negali pritarti siūlomai R.Ramoškos kandidatūrai, nes ji neatitinka Vyriausybės patvirtintų specialiųjų atašė skyrimo nuostatų, reikalaujančių, kad atašė gali būti tik Lietuvos Respublikos valdininkas.

Ūkio ministras sakė asmeniškai pažįstas R.Ramošką dar nuo 1991 metų - darbo tuometinėje Materialinių išteklių ministerijoje, kur R.Ramoška dirbo ministro pavaduotoju, o P.Čėsna - vieno padalinių vadovu. Ministru tuomet dirbo Romualdas Kozyrovičius, dabartinis URM sekretorius.

Prezidento A.Brazausko dekretas dėl ambasadoriaus R.Ramoškos atšaukimo buvo pasirašytas, atsižvelgiant į tuometinės LDDP Vy riausybės teikimą. Ambasadorius R.Ramoška buvo įtariamas išdavęs neegzistuojančios Lietuvos prekybos atstovybės pažymėjimą asmeniui, nesusijusiam su diplomatine tarnyba.

1992-1996 metų Lietuvos demokratinės darbo partijos Vyriausybės užsienio reikalų ministras Povilas Gylys BNS trečiadienį sakė prisimenąs R.Ramoškos paskyrimo ir atšaukimo aplinkybes, tačiau nenorįs jų komentuoti. "Nenorėčiau to epizodo prisiminti. Tai nebuvo pats geriausias epizodas mūsų diplomatijos istorijoje", - sakė P.Gylys.

Jau po atšaukimo iš ambasadoriaus pareigų, 1997 metų balandį, R.Ramoška, būdamas Lietuvos pramoninės finansinės grupės generaliniu direktoriumi, pateko į kitą skandalą.

Kartu su tuometiniu ūkio ministru Vytautu Babiliumi paslaptingomis aplinkybėmis apsilankęs Maskvoje, R.Ramoška tuomet BNS sakė, kad buvo numatyta įkurti tarptautinę pramoninę finansinę grupę, į kurią įsijungtų Lietuvos, Rusijos ir Baltarusijos, o vėliau - ir Ukrainos bei Vidurinės Azijos šalių pramoninės finansinės grupės.

Anot tuometinių R.Ramoškos aiškinimų, tokios grupės įkūrimas suteiktų galimybę sumažinti arba visai panaikinti Rusijos importo muitus lietuviškoms prekėms. Šie planai nebuvo įgyvendinti, o R.Ramoškos pasisakymai - neigiamai įvertinti tuometinėje Gedimino Vagnoriaus Vyriausybėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ekspertai: kai kurie mokesčių pakeitimai verčia gūžčioti pečiais, bet statistikoje aplenksime estus

Valstybės biudžetą priėmusi valdžia žada, kad 2019–ieji bus dosnūs visiems dirbantiesiems,...

Už butus viename lankomiausių Europos miestų – juokingos sumos: juos šluoja už grašius (102)

Dabar skelbimų portaluose gausu ne tik nekilnojamojo turto pasiūlymų Lietuvoje, bet ir užsienyje....

Šioje išparduotuvėje apsiperka net žinomos moterys, bet stilistės verdiktas – negailestingas (63)

Pastaraisiais metais miesto pakraščiuose viena po kitos duris atveria įspūdingų gabaritų...

Ultimatumas Lietuvai: nesusipratimų virtinė ir keistos pasekmės sugriovė seną mitą (402)

Šimtmečius gyveno kaip vyras su žmona. Buvo visko – ir barnių, ir susitaikymų. Tačiau staiga...

Karolinos Liukaitytės vyras susidūrė su rimtais nemalonumais: verslininkas nuteistas dėl milijoninės aferos (174)

Antradienį Generalinė prokuratūra paviešino informaciją apie laisvės atėmimo bausmę, kuri...

Metus negrąžinto vaiko skandale – dar ne pabaiga: moters liudijimai pasikeitė žaibiškai (60)

Septynis vaikus pagimdžiusiai, bet ne visus auginančiai teko atverti teismo duris. Moteris...

Penkios šalys įsimintiniausioms atostogoms: kur keliauti 2019 metais (4)

Kai tavo darbas – rašyti apie ambicingiausius pasaulio viešbučius ir svajonių keliones, visus...

Seimo narys Robertas Šarknickas – Santaros klinikose (139)

Seimo narys Robertas Šarknickas pirmadienio vakarą atsidūrė Vilniaus universitetinės...

Pasikeitus vadovui per metus ligoninė pasipildė keliolika milijonų: kokiomis priemonėmis tai pavyko? (21)

2013 metais, kai ortopedas traumatologas Algimantas Pamerneckas pradėjo eiti Respublikinės...

Penki dalykai, kurių vyrai nekenčia moterų elgesyje (3)

Apklausus daugybę vyrų paaiškėjo, kad yra keli sutampantys dalykai, kurie tiesiog varo juos iš...