Prezidentas Rolandas Paksas nusprendė neskirti advokato Grigorijaus Leonovo teisėju, įtarus, kad jis galėjo žadėti įtakoti teisėjų sprendimus įtariamo narkotikų prekeivio Enriko Daktaro byloje.
Stop
Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Vytautas Greičius žurnalistams trečiadienį sakė apie galimą spaudimą teisėjams šioje byloje dar rugpjūtį informavęs prezidentą, kuris pasirašo dekretus dėl teisėjų skyrimo.

Pasak V.Greičiaus, jau tuomet buvo nuspręsta, kad dekretas dėl advokato G.Leonovo paskyrimo teisėju negali būti pasirašytas. "Tokio dekreto nėra ir dabar", - teigė V.Greičius trečiadienį po susitikimo su prezidentu Rolandu Paksu.

V.Greičius sakė, kad G.Leonovui paprašius prašymą skirti jį teisėju, prezidentas patarimo kreipėsi į Teisėjų tarybą, kuri atsakė, kad nėra kliūčių šiam advokatui tapti teisėju. Anksčiau G.Leonovas 18 metų metų dirbo teisėju ir į advokatūrą buvo pasitraukęs savo noru.

Tačiau vėliau Aukščiausiojo Teismo pirmininkas iš Valstybės saugumo departamento (VSD)gavo informacijos, kad į teisėjo kėdę taikantis advokatas konsultuoja nusikaltamo pasaulio autoritetu vadinamą Henriką Daktarą, kaip ištraukti jo sūnų Enriką iš areštinės.

V.Greičius teigė iškart apie tai informavęs prezidentą.

Televizijos kanalas TV3 antradienį citavo VSD įrašytus H.Daktaro pokalbių su advokatu bei E.Daktaro pokalbių su bendrininku įrašus. Pastarajame, TV3 teigimu, girdėti, kaip E.Daktaras sako, jog jam išsisukti iš padėties padės "pirmasis asmuo".

TV3 žurnalistai nesvarstė, kas galėtų būti tas "pirmasis asmuo", tačiau priminė, kad prezidento duktė Inga Paksaitė neseniai linksminosi E.Daktaro sesers Živilės Daktaraitės pobūvyje.

Aukščiausiojo Teismo pirmininko V.Greičiaus vertinimu, minėtoji informacija TV3 siužete buvo "nušviesta nevisiškai objektyviai".

Kauno miesto tarybos nariui E.Daktarui yra pateikti įtarimai dėl neteisėto narkotikų ir padirbtų JAV dolerių įgijimo, gabenimo, platinimo bei jų kontrabandos. Byla baigta tirti spalį ir perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

E.Daktaras laikomas suimtas.

TV3 žurnalistų duomenimis, Vilniaus apygardos prokuratūrai tiriant E.Daktaro bylą, advokatas G.Leonovas pateikė prašymą skirti jį teisėju. G.Leonovas pageidavo būti paskirtas į laisvą vietą Vilniaus miesto 1-ame apylinkės teisme ir laimėjo konkursą.

Kaip tik šio teismo teisėjai sankcionavo E.Daktaro suėmimus. Dėl galimo trukdymo teisėjų darbui Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, tačiau advokatui G.Leonovui įtarimai nepateikti.

Kartu su E.Daktaru bus teisiami Mindaugas Česonis, Nerijus Šarovas, netikras E.Daktaro dėdė Rimantas Daktaras ir Tautvydas Butkus.

Bylos duomenimis, įtariamieji vieną kartą į JAV iš Kauno greituoju paštu siuntė 2500 JAV netikrų JAV dolerių, kitą kartą - 6000 tūkst. padirbtų dolerių. Narkotikų siuntimo atvejus pareigūnai užfiksavo tris - vieną kartą išsiuntė 1 tūkst. vienetų "Ecstasy", antrą kartą - apie 500 vienetų, trečią - 531.

Nusikaltimai buvo įvykdyti šių metų pavasarį. Pinigai ir narkotikai buvo slepiami maisto produktuose, foto albumuose ir kituose daiktuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (320)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (333)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ susigrąžino lyderio pozicijas (337)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pagal populiarumą nežymiai aplenkė...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (26)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Tillersonas įspėja dėl karinių veiksmų prieš Šiaurės Korėją (29)

Jungtinės Valstijos įspėjo Šiaurės Korėją, kad atsisakymas vesti derybas galėtų iššaukti...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (30)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Žalai dešimtas Dakaro etapas kainavo daug nervų

Po klasikinio ralio tipo greičio ruožų ir duobėtos bekelės Bolivijoje, Dakaro dalyviai vėl...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (240)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Sveikos mitybos raciono karalius – kiaušinis: kuo jis mums naudingas (5)

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų...

Imigrantus Airijoje anglų kalbos mokanti Egidija: patys nepakančiausi – lietuviai (5)

Egidija Vaitkienė jau 13 metų gyvena Airijoje . Monachano grafystėje suaugusiųjų kursuose ji...