Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį pateikė savo išvadas dėl Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūno veiksmų renkant informaciją apie televizijos humoro laidų rengėjus ir apie buvusio saugumiečio bandymus verbuoti žurnalistą.
NSGK konstatavo, jog VAD pareigūnas Gintaras Šatas pažeidė duomenų apie asmenis tikrinimo tvarką, pasinaudodamas VRM Informacinės sistemos duomenims apie LNK televizijos humoro laidų "Dviračio žynios" ir "Dviračio televizija" kūrėjus.

Komitetas pasiūlė VRM patikrinti, kaip naudojami šie duomenys ir sustiprinti jos vartotojų kontrolę.

"Nors pažeidimas departamente įvertintas ir pritaikytos drausminės nuobaudos, konstatuota, jog šis atvejis parodo, jog esama neprofesionalių ir neatsakingų VAD pareigūnų, o vadovai neužtikrina pakankamos savo pavaldinių kontrolės", - teigiama NSGK pranešime spaudai.

Atlikus tyrimą departamente, buvo nutarta G.Šatą pažeminti pareigose, o jo vadovui skirti drausminę nuobaudą už nepakankamą kontrolę.

Kalbėdamas apie buvusio saugumiečio veiksmus, NSGK pirmininkas žurnalistams teigė, jog komitetą patenkino Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktos vidinio tyrimo išvados apie dabar jau buvusio saugumo darbuotojo Valerijaus Saveljevo veiksmus renkant informaciją apie dienraštį "Respublika" ir bulvarinį leidinį "Vakaro žinios".

Dienraštis "Respublika" sausio pabaigoje pranešė, kad VSD darbuotojas V.Saveljevas bandė verbuoti buvusį dienraščio žurnalistą, šiuo metu TV laidos autorių Virginijų Gaivenį, prašydamas kompromituojančių duomenų apie minėtą dienraštį ir bulvarinį leidinį "Vakaro žinios".

Žurnalistams pavyko įrašyti ir nufilmuoti pokalbį su saugumo darbuotoju, kur šis teigia, jog nurodymą rinkti tokią informaciją davė pats šalies prezidentas Valdas Adamkus.

Vėliau saugumo darbuotojas tai paneigė, paaiškinęs, jog V.Adamkus vardą minėjo norėdamas padaryti didesnį įspūdį pašnekovui, iš kurio tikėjosi vertingos informacijos.

VSD teigė, jog pareigūnas elgėsi savavališkai. NSGK pasiūlė VSD tobulinti teisės aktus, gerinti darbuotojų rengimą, sugriežtinti jų veiklos kontrolę bei atlikti neeilinę pareigūnų atestaciją.

Taip pat NSGK nariai konstatavo, jog VSD nepakankamai vykdo ankstesniuose komiteto sprendimuose pateiktas rekomendacijas dėl tarnybos veiklos tobulinimo, todėl pasiūlė VSD kartu su praėjusių metų veiklos ataskaita komitetui pateikti ir departamento vystymo bei plėtros strategiją.

A.Sadecko teigimu, VSD generaliniam direktoriui Mečiui Laurinkui rekomenduota atkreipti "ypatingą dėmesį" į minėtų trūkumų pašalinimą, tačiau klausimas dėl jo atsistatydinimo komitete nebuvo keliamas.

Taip pat, pasak NSGK pirmininko, komitetas nesvarstė versijos, jog minėti skandalingi VSD ir VAD pareigūnų veiksmai galėjo būti susiję su siekiu kompromituoti specialiąsias tarnybas. A.Sadecko teigimu, tokiai versijai svarstyti nebuvo pateikta pakankamai informacijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (14)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (447)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (439)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (7)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (13)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (42)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (407)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (34)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (14)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...