aA
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia, kad išvada dėl pažeidimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje paruošta, tačiau uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas jos nėra gavęs, todėl neskuba imtis veiksmų.
Išvada dėl pažeidimų Klaipėdos ligoninėje paruošta, bet nebus viešinama
© DELFI / Orestas Gurevičius

„Išvada jau paruošta, tačiau ji nebus viešinama, nes sprendžiama, kokių veiksmų SAM imsis gautos informacijos pagrindu. Kai bus priimti konkretūs sprendimai, apie juos visuomenė bus nedelsiant informuojama“, – BNS antradienį teigė ministerijos atstovė Justina Petravičienė.

Grubliauskas: gera žinia - sveiki dar 4 medikai

„Gera žinia trumpai - dar keturi medikai iš KUL (vienas iš radiologijos, trys iš neurochirurgijos skyrių), po papildomų tyrimų pripažinti kaip neužkrėsti COVID-19 virusu, - savo feisbuko paskyroje rašo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. - Tad statistika, kuri teikiama viešumoje ir kuria operuoja nuomones reiškiantys, vėl šiek tiek kinta į teigiamą pusę. Reagentai? Įranga? Kas dar?“.

Klaipėdos miesto savivaldybę imtis pokyčių po ministerijos atlikto tyrimo paragino tiek sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tiek prezidentas Gitanas Nausėda.

Uostamiesčio meras V. Grubliauskas antradienį BNS teigė iki šiol išvados negavęs, todėl negalintis inicijuoti sprendimų taryboje.

„Mes iki šiol nematėme tų patikrinimų išvados. Nežinau, pas ką ji ant stalo, ar pas ką stalčiuje. Kai bus išvados, bus įvardinti visi pažeidimai, trūkumai, neatitikimai – kas ten dar buvo kalbama spaudos konferencijose, tada bus galima ir vertinti, kokie gali būti kiti adekvatūs ir racionalūs žingsniai“, – sakė V. Grubliauskas.

Jis teigė, kad sprendimą dėl pokyčių ligoninėje turėtų priimti savivaldybės taryba, kadangi gydymo įstaiga pavaldi savivaldybei.

Pasak mero, kitas tarybos posėdis – ketvirtadienį, jo metu pasisakys ir Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.

„Taryba vis tiek kviečiasi V. Janušonį ir tikrai visą situaciją aiškinsis pagal tai, kiek šiai dienai yra žinoma informacijos“, – teigė Klaipėdos meras.

„Manau, kad situacija yra išskirtinės svarbos, bet bet kuriuo atveju, formaliai tai bus informacijos pateikimas, nes šiai dienai jokio kitokio dokumento mes dar neturime“, – pridūrė jis.

A. Veryga pirmadienį pranešė, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo kilę daug rizikos tiek personalui, tiek pacientams užsikrėsti, tinkamai neorganizuota infekcijų kontrolė.

Ministro teigimu, nesutapo Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir į ligoninę nuvykusiems ekspertams pateikti duomenys dėl užsikrėtusio personalo ir pacientų, neužkirstas kelias kontaktuoti darbuotojams, dirbusiems su infekuotais pacientais ir nedirbusiems su jais.

Šiuo metu dėl rastų pažeidimų didžioji dalis Klaipėdos universitetinės ligoninės skyrių yra uždaryti, darbas vyksta tik tuose, kuriuose pažeidimų nerasta.

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad stabdoma Klaipėdos universitetinės ligoninės veikla, paliekant sveikatos paslaugų teikimą tik Akušerijos ir ginekologijos, Onkologijos bei Infekcinių skyriuose.

Toks sprendimas priimtas po medikų pranešimų apie galimus pažeidimus gydymo įstaigoje ir po susitikimo su medikų profesinėmis sąjungomis.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
3.3333

Top naujienos

Prakalbo iš mamos paimto berniuko tėvas: gyvename įtampoje (3)

Daug aistrų visuomenėje sukėlė pirmadienį išplitęs vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip...

Karo ekspertai: viename ruože rusai blaškosi kaip žuvys ant ledo

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „ Locked N‘ Loaded “ ekspertų teigimu, rusai...

Lietuviams nerimaujant dėl atostogų Egipte, patikrino, ar ten dabar saugu keliauti: iš komentarų atrodė, kad skrendu į karo zoną

„Ko ten skrendi“, „ten nesaugu“, „aš tai neskrisčiau“, „neramu dėl tavęs“ –...

Po Lietuvą sukrėtusio vaizdo įrašo paviešinimo vaiko tėvas kreipėsi į policiją (71)

Visa Lietuva ėmė kalbėti apie tai, kaip rugsėjį Palangoje vaikas jėga pareigūnų ir vaiko...

Rapšys suspindo sidabro medaliu Europos čempionate

Rumunijos mieste Otopenyje startavusiame Europos plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine jau...

Lapkritį Klaipėdoje nuo COVID-19 mirė 4 žmonės – gydytojai atvirauja, kas jiems kelia didžiulį nerimą

Medikams nerimą kelia, kad susirgimų koronavirusu ryškiai daugėja. Lapkričio 27 d. –...

Raimondas savo rankomis stato šiaudinius namus: paneigė mitą, kad taip – pigiau

Vis daugiau kalbama apie alternatyvius namų statybos būdus. Pastaruoju metu Lietuvoje populiarėja...

Skirmantas Malinauskas. Nevaikiškos vaikų tragedijos

Matau savo „Facebook“ draugų įrašus apie Palangoje iš mamos paimtą vaiką. Nuomonės...

Geriausi mėnesiai atostogauti 2024-aisiais: galima finansiškai išlošti

Nuo pasirinkto atostogų mėnesio priklauso ir atostoginių dydis, tad prieš vykstant į keliones ar...

„Nelengvi laikai“: Putinas turėjo ką pasakyti Vakarų šalių ambasadoriams (6)

Pirmadienį priimdamas naujų ambasadorių skiriamuosius raštus, Rusijos prezidentas Vladimiras...