Tai numatančias Mokslo ir studijų įstatymo pataisas įregistravę Seimo nariai „darbiečiai“ Vytautas Gapšys ir Andrius Mazuronis sako, kad jas priėmus būtų galima pretenduoti į palūkanų kompensavimą studijų laikotarpiu ir penkerius metus po studijų.

Priėmus siūlomą teisės aktą, mažėtų finansinė našta asmenims pasiėmusiems valstybės remiamas paskolas studijų kainai padengti. „Augant studijų kainai, studijuojantys asmenys patiria didesnes išlaidas, siekdami įgyti išsilavinimą. Siekiant sumažinti finansinę naštą mokamas studijas pasirinkusiems asmenims, siūloma padengti dalį palūkanų už valstybės remiamas paskolas studijų kainai sumokėti“,- sako projektą inicijavęs Seimo narys V. Gapšys.

Pagal siūlomą projektą, „valstybės remiamų paskolų studijų kainai sumokėti palūkanos, kurios yra priskaičiuojamos studijų metais ir per 5 metus po studijų pabaigos, yra visiškai kompensuojamos paskolų gavėjams Vyriausybės nustatyta tvarka.“

Šiuo metu įstatyme palūkanų kompensavimas nėra aptariamas, tačiau faktiškai gaunantys paskolas gali teikti prašymus ir jiems yra kompensuojamos palūkanos studijų laikotarpiu, jei tam yra pakankamai lėšų.

Seimo nariai V. Gapšys ir A. Mazuronis sako, kad siūlomas projektas pareikalautų papildomų išlaidų iš valstybės biudžeto. Jų duomenimis, per praėjusius metus išduota paskolų studijų kainai sumokėti už 11,4 mln. eurų, iš viso 2009-2020 m. aptariamų paskolų yra išduota už maždaug 87,5 mln. eurų.

Seimo narių skaičiavimais, darant prielaidą, kad paskolų portfelis, kuriam būtų taikomas kompensavimas yra 70 mln. eurų, o vidutinė palūkanų norma - 2,1 proc., lėšų poreikis būtų 1,47 mln. eurų per metus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (36)