aA
Iš pareigų atleisti penki prokurorai, nes iki metų pradžios neįgijo teisės magistro laipsnio. Atleistųjų bylas perims kiti prokurorai. Tačiau šie pokyčiai sukėlė kai kurių rezonansinių bylų dalyvių nerimą. Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Aurelija Juodytė LŽ informavo, kad šiuo metu Lietuvoje dirba 885 prokurorai. Tarp jų nuo sausio 3-iosios neliko 5 prokurorų, kurie iki šių metų pradžios neįgijo Prokuratūros įstatyme numatyto išsilavinimo - teisės magistro laipsnio.
© Corbis
Prokurorų neteko Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Palangos apylinkių ir Šiaulių apygardos prokuratūros. Vienas jų iškart išėjo iš darbo, o kiti šiuo metu atostogauja, tad bus atleisti pailsėję.

Bijo pasikeitimų

"Jau septintus metus dirbame su moterimis, parduotomis Lietuvoje ar už jos ribų, - LŽ nuogąstavo Lietuvos Carito projekto "Pagalba prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms" koordinatorė Kristina Mišinienė. - Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Dobrovolskis buvo tas žmogus, kuris jau daug metų specializavosi prekybos žmonėmis bylose. Mums nerimą kelia šio jauno ir perspektyvaus prokuroro likimas."

K.Mišinienė teigė, kad prostitucijai į užsienį parduotos merginos dažniausiai nepasitiki niekuo - yra psichologiškai sužlugdytos: "Toks palaužtas žmogus teisme turi įrodyti, kad yra auka. Patyrusio prokuroro pagalba tokiose situacijose labai svarbi. Dažnai merginos teisme liudija norėdamos išgelbėti ne save, o tas, kurias dar rengiasi išvežti prostitucijos tinklų organizatoriai."

Projekto koordinatorė įsitikinusi, kad tokių bylų patirties mūsų šalyje turi vos 1-2 prokurorai. "R.Dobrovolskio pastangomis jau buvo nuteista merginas pardavinėjusių asmenų. Žinau, kad prieš įstatymą visi esame lygūs, tačiau dabar šis įstatymas ištrauktas lyg vėzdas. Ne tik prokuratūra, bet ir mes netenkame profesionalaus kolegos", - kalbėjo K.Mišinienė.

Moteris priminė, kad šiuo metu teismai nagrinėja ypatingą bylą, kurioje buvusi dizainerė Jolanta Razmienė, jos sūnus ir dar keli asmenys kaltinami merginų pardavimu prostitucijai į užsienį. "Parodymus duoda per dešimt merginų. Nežinau, kas bus, jei pasikeis prokuroras. Ar merginos nepraras pasitikėjimo savimi ir teismais?" - svarstė K.Mišinienė.

Trūksta vieno žodžio

Atleistųjų sąraše esantis R.Dobrovolskis - vienas iš nedaugelio prokurorų šalyje, besigilinančių į prekybos žmonėmis bylas - vaikų grobimus, merginų gabenimą į sekso vergiją.

Prokuroras turi magistro laipsnį, kurį įgijo Romerio universiteto Teisės fakultete, tačiau jo diplome trūksta vieno žodžio - "teisės". B.Dobrovolskis yra viešojo administravimo magistras, o prokuratūros įstatyme nurodyta, kad prokuroras privalo turėti teisės magistro mokslinį laipsnį.

R.Dobrovolskis tikina, kad tai jo klaida, jog iki 2008 sausio 1-osios neįgijo reikiamo išsilavinimo: "Domėjausi tais dalykais, tačiau mane ramino tai, kad magistro laipsnį įgijau ne veterinariją, o teisę studijuodamas. Žinau, kad jau rengiamas projektas, kad mano išsilavinimą, baigus tam tikras išlyginamąsias studijas, būtų galima prilyginti teisės magistrui."

Prokuroras įsitikinęs, kad jo darbą puikiai pratęs kiti šios srities profesionalai. "Nepakeičiamų nėra, tačiau negaliu sakyti, kad dėl to šokinėju iš džiaugsmo. Galėsiu dirbti advokatu, antstoliu ar net grįžti į policiją, iš kurios ir atėjau. Tačiau savo pašaukimą radau prokuratūroje", - tikino R.Dobrovolskis.

Prekybos žmonėmis bylose jis specializuojasi nuo 2001 metų. Vien pernai buvo pradėtos 12 su prekyba žmonėmis susijusių bylų. Keturios iš jų jau pasiekė teismą. Visas šias bylas kuravo R.Dobrovolskis.

Prastesnis nesijaučia

Prokuroras sakė esąs dėkingas Generalinei prokuratūrai, kuri jį kasmet siųsdavo į specialius kursus. Tai leido jam tobulinti žinias ir kelti profesinę kvalifikaciją. Atleistasis žino, kad jo nuoširdžiai pasiges ir Šiaulių apygardos prokuratūra: "Šis mano atleidimas tikrai ne susidorojimas. Būtų kur kas blogiau, jei mano išsilavinimo spragas kas nors panaudotų teismuose."

Nors ir jausdamas tam tikrą nuoskaudą R.Dobrovolskis viliasi grįžti į prokuratūros sistemą. "Žinau, kad mokslų siekiau studijuodamas teisinius dalykus. Tačiau esama tokių prokurorų, kurie įgijo pedagogikos bakalauro laipsnį. Vėliau per vienus metus baigė išlyginamąsias studijas ir dar per 1,5 metų įgijo teisės magistro laipsnį. Nesijaučiu prastesnis už juos ir tikiu, jog mano teorinės žinios atitinka profesinę kompetenciją."

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ekonomistai mala į miltus naują pensijų reformą: tokios sistemos nerastume niekur į Vakarus nuo Berlyno sienos (247)

Nuo kitų metų startuoja pensijų kaupimo pertvarka. Kam ji naudinga? „Delfi Dėmesio centre“...

Vaiko teisių tarnybos vadovė: kauniečių šeimos berniukas buvo mušamas rykštele (420)

Du vienos kauniečių šeimos vaikai perkelti į laikinąją globą po to, kai mama per...

Čempionų lyga: „Juventus“ laimėjo Mančesteryje, Romoje – incidentas metro, sužeistieji ir CSKA fiasko (10)

Trečiadienio vakaras UEFA Čempionų lygoje buvo karštas. Sužaistos aštuonerios trečio grupių...

Širinskienės klausimas konservatorei: kurioje vietoje čia yra visuomenės teisė žinoti? (356)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos atstovei Radvilei...

Orai: talžys vėjai, būkite atsargūs! (6)

Šiąnakt pradės stiprėti šiaurės vakarų vėjas: vakariniuose rajonuose gūsiai sieks 15–20...

Kaip atrodo pigiausiai parduodami būstai Lietuvos didmiesčiuose (56)

Didmiesčiuose šiuo metu tikrai nestinga būstų pasiūlos, tačiau jiems įsigyti kartais...

Paaiškino, kodėl kauniečių šeima tarnyboms sukėlė įtarimų: rimtų klaidų padarė abi pusės (1155)

Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė atskleidė daugiau aplinkybių apie...

Elle ir Žilvinas Grigaičiai pirmą kartą pasirodė kartu po santykių krizės: pora švenčia gyvenimą (78)

Antradienio vakarą Vilniaus širdyje žinomi žmonės rinkosi į atsinaujinusio žurnalo...

Tyrimas parodė: seksas su buvusiu partneriu netrukdo atsigauti po išsiskyrimo (25)

Tūkstančius kartų girdėjote įspėjimą, kad po išsiskyrimo to daryti nederėtų, tačiau seksas...

Kaip Agnės Jagelavičiūtės padiktuotą aprangos kodą interpretavo vakaro svečiai (34)

Kaip apsirengtumėte į vakarėlį, kurio aprangos kodas – fashion animal ? Savo interpretacijas...