aA
Po skyrybų vyras liko gyventi tame pačiame bute, o ant moters pečių – ne tik rūpestis šešiolikmete dukra, bet ir jau pilnamečiu sūnumi studentu. Moteris verkia – nors beldėsi į ne vienos institucijos duris – pagalbos taip ir nesulaukė.
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Situacija sunki, nebežinau, ko griebtis“, – DELFI pasakoja 52-ejų metų moteris (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – DELFI), su vyru nusprendusi skirtis beveik po 24-ejų bendro gyvenimo metų.

„Vyras mane terorizuoja, smurtauja, kreipiausi į pareigūnus, bet niekas nepadeda. Socialinės darbuotojos irgi jam padeda, o jis nori su manimi susidoroti. Nebežinau, kur kreiptis“, – pasakojo moteris, sunkiai tramdydama ašaras.

Vilniuje gyvenanti moteris teigė, kad vienas didžiausių trikdžių santuokoje visuomet buvo vyro brolis dvynys, į kurį jos sutuoktinis nuolat kreipdavosi pagalbos ar patarimų. „Aš nežinau, ko jam trūksta, gal dėmesio. Vyro brolis neturi net šeimos, todėl mums aiškina, kišasi į mūsų šeimą, visokias dogmas įrodinėja, kaip reikia gyventi, ką daryti“, – skundėsi moteris.

Išsiskyriau, bet vyras liko gyventi tame pačiame bute: jis elgiasi taip, kad nežinau, ko griebtis
© Shutterstock

Moteris skundžiasi ir vaiko teisių specialistų požiūriu į jos problemą, esą jaučia, kad nori iš jos atimti šešiolikmetę dukrą. „Vyras smurtauja, paskutiniais žodžiais iškoneveikia vaiką. Net nebendrauja kaip su asmenybe. Galima sakyti, nebendrauja su dukra nuo trejų. Sūnų irgi daužė, mušė, dabar viskas atsiliepia sveikatai. Vaikas nukentėjęs“, – tęsė moteris.

Vyras mane terorizuoja, smurtauja, kreipiausi į pareigūnus, bet niekas nepadeda. Socialinės darbuotojos irgi jam padeda, o jis nori su manimi susidoroti. Nebežinau, kur kreiptis.
Moteris

Moteris tvirtino, kad yra tokia nusivylusi, kad nė nebežino, į ką toliau kreiptis: „Gal net į prezidentą?“

Po skyrybų teismas priteisė ir alimentus šešiolikmetei dukrai, tačiau motina tvirtina, kad tiek neužtenka visoms paauglės išlaidoms. „Išsireikalavau alimentų iki aštuoniolikos metų, o jis mane terorizuoja. O vaikui reikia ir apsirengti, ir į klubą nueiti pašokti, ir sportuoti reikia, ir būreliai, ir mokytis, ir ekskursijos būna mokykloje, ir gyventi, ir kvėpuoti“, – pasakojo moteris ir pridūrė, kad teismas vyrui priteisė kas mėnesį dukros išlaikymui mokėti po 200 eurų, tačiau vėliau moteris išsireikalavo didesnės sumos.

Išsiskyriau, bet vyras liko gyventi tame pačiame bute: jis elgiasi taip, kad nežinau, ko griebtis
© Shutterstock

Moteris tvirtina, kad vyras nesidžiaugia tuo, kad reikia mokėti alimentus, bet juos moka. „O vaikams ir apsirengti reikia, ir pavalgyti. Sūnus – studentas, neturi darbo. Studentui sunku susirasti. Kaip ir medikams. Visur diskriminacija vyksta darbuose, – tvirtino moteris. – Gyvename trise, kažkaip reikia išsilaikyti. ir butą išlaikyti.“

Neseniai moteris įsidarbino, tačiau teigia, kad kol augino vaikus, dirbti buvo sunku.

Beje, ji tvirtina, kad ir ją lankantys specialistai, ir pats vyras ragina parduoti butą ir kraustytis su vaikais kitur, bet ji teigia, kad nė nesvarsto tokios galimybės.

Vaikui reikia ir apsirengti, ir į klubą nueiti pašokti, ir sportuoti reikia, ir būreliai, ir mokytis, ir ekskursijos būna mokykloje, ir gyventi, ir kvėpuoti.
Moteris

Dviejų vaikų mama teigia, kad su vaiko teisių specialistais bendrauja maždaug pusmetį, tačiau dabar pagrindinis jos tikslas – kad vyras išsikraustytų gyventi kitur.

Daugiau nei du dešimtmečius su vyru pragyvenusi moteris pasakoja, kad susituokti nusprendė ne vedina didelių jausmų, tačiau pasiremdama artimųjų patarimais. „Patarė man, kad geras vyras, – pasakojo moteris. – O dabar namuose kambariuose turime užsirakinti, spynas daryti, kitaip negalime gyventi, neramu.“

O kada prasidėjo visos problemos? „Anksčiau nepastebėjau, bet mes labai svetimai gyvenome. Norėjau skirtis dar tada, kai sūnui buvo šešeri, bet tuo metu ir pasikalbėti su manimi niekas nenorėjo. Pasikalbėjimas jam kaip smūgis. Sakė, kad aš rėkiu, o aš norėjau pakalbėti, pasakyti, kad nenoriu kartu gyventi“, – tęsė moteris.

Smurtas
Smurtas
© Shutterstock

Ji teigė, kad jau pati du kartus dėl vyro kreipėsi į policiją, dar kelis kartus pareigūnus dėl triukšmo kvietė kaimynai. Esą vyras tuo metu, kai nedirba, smurtauja, šūkauja, girtauja. „Vaikais nesirūpina. Nei pirmu, nei antru“, – skundėsi moteris.

Kur ieškoti pagalbos?

Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VVTAĮT) specialistai DELFI nurodė, kad situacija tarnybai žinoma. Nustatytas pirmas grėsmės lygis nepilnametei merginai. Šiai šeimai paskirtas atvejo vadybininkas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) įvardijo, kur moteris galėtų ieškoti pagalbos: Vilniaus miesto krizių centre, Vilniaus moterų namuose, Moterų informacijos centre, Krizių įveikimo centre.

Norėjau skirtis dar tada, kai sūnui buvo šešeri, bet tuo metu ir pasikalbėti su manimi niekas nenorėjo. Pasikalbėjimas jam kaip smūgis. Sakė, kad aš rėkiu, o aš norėjau pakalbėti, pasakyti, kad nenoriu kartu gyventi.
Moteris

Teisinės pagalbos galėtų suteikti Vilniaus universiteto Teisės klinika, Vilniaus miesto savivaldybė, antrinę teisinę pagalbą moteriai gali suteikti Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba.

Moterų informacijos centro specializuota pagalbos centro konsultantė Jovita Simniškienė DELFI teigė, kad šioje situacijoje atsiradusi moteris pagalbos gali rasti ir jų centre. Beje, ji nurodė, kad dažniausiai moterys kreipiasi norėdamos tiesiog išsišnekėti.

„Ji gali ateiti pas mus ir čia susitikti su specializuota pagalbos centro konsultante, aptarsime visą jos situaciją. Jei vyras smurtauja, bus paaiškinta, kaip elgtis, ką daryti, kad moteris pasijustų saugiau, – teigė J. Simniškienė ir pridūrė, kad centre teikiama ir specializuota pagalba. – Tai tokia pagalba, kai nėra šiaip informavimas ir konsultavimas.“

Konsultantė teigė, kad centre galima gauti ir psichologo pagalbos, ir teisinės pagalbos.

Beje, jos teigimu, jei moteris mato, kad nei jai, nei jos vaikams namuose yra nesaugu, gali Vilniaus krizių centre rasti laikiną prieglobstį. Konsultantės teigimu, bet kuriuo metu atėjusi moteris bus priimta bent parai.

J. Simniškienė įvardijo, kad dažniausiai į centrą besikreipiančios moterys nori tiesiog pasikalbėti. „Būnant toje situacijoje yra sunku, draugėms nepasakoja, neturi, kam papasakoti, nes tai jau būtų kaip ir marškinių išnešimas iš namų, o jei ir papasakoja draugėms, tai jos ir sprendimų ieško, nebesigilina į emocinę moters būseną, o moterys tam dažnai neturi vidinių jėgų, – kalbėjo konsultantė. – Pasikalbėti ir išsipasakoti yra labai svarbu, nes kai žmogus pasijaučia suprastas, pasidaro aiškiau, ką daryti.“

Konsultantė teigė suprantanti, kad į bėdą pakliuvusioms moterims dažnai net sunku ir baisu kviesti policijos pareigūnus. „Nepatogu prieš vaikus, prieš kaimynus, – vardijo J. Simniškienė. – Jei žmogus nori jaustis saugiai, turi susikurti saugią aplinką, o kaip ją susikurti gyvenant kartu su smurtautoju? Tai sudėtinga.“

Beje, į centrą nebūtina kreiptis pačiai, į centrą gali kreiptis ir aplinkiniai, prašydami susisiekti ir padėti asmeniui. Centrui apie asmenį, kuriam reikalinga pagalba, gali pranešti ir policijos pareigūnai. „Moterims dažnai atrodo, kad jos gali viską išspręsti pačios, bet dažnai tikrai negali, – kalbėjo konsultantė. – Būna ir tokių pavyzdžių, kai dukra paskambina policijai pranešti apie mamą, kuri visą gyvenimą kentė vyro, jos tėvo smurtą. Neseniai turėjome tokį atvejį ir mama paliko smurtautoją, išsiskyrė.“

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisEl. adresasDarbo laikas
„Pagalbos moterims linija“8 800 66366pagalba@moteriai.ltkasdien visą parą
„Vilties linija“116 123vilties.linija@gmail.comkasdien visą parą
SPC kontaktai:
Specializuotos pagalbos centrų, 2017 metais teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, sąrašas pagal savivaldybes
SavivaldybėOrganizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Akmenės r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Alytaus m.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Alytaus r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Anykščių r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
BirštonoAsociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Biržų r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
DruskininkųAlytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
ElektrėnųMoterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ignalinos r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Jonavos r.Moters pagalba moteriaibut8 618 40044vinfo@moters-pagalba.lt
Joniškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kaišiadorių r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
KalvarijosMarijampolės apskrities moters veikos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Kazlų RūdosMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kelmės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kėdainių r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Klaipėdos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kretingos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kupiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Lazdijų r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
MarijampolėsMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Mažeikių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Molėtų r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Neringos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
PagėgiųKoordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Pakruojo r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Panevėžio m.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Panevėžio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Pasvalio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Plungės r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Prienų r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Radviliškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Raseinių r.Raseinių krizių centras8 657 87475info@kriziucentras.eu
RietavoTelšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Rokiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Skuodo r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Šakių r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Šalčininkų r.Moterų informacijos centras8 650 95216 8 5 2629003spc@lygus.lt
Šiaulių m.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šilalės r.Koordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Širvintų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Švenčionių r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Tauragės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Telšių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Trakų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ukmergės r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Vilniaus m. (išskyrus Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijas) Vilniaus m. (Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijos)Vilniaus moterų namai Moterų informacijos centras8 5 2616380vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Visagino r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
SVARBU. bukstipri.lt - Vidaus reikalų ministerijos administruojama internetinė svetainė, skirta žmonėms, susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.

Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Vilniaus m.Vyrų krizių ir informacijos centras8 662 26770
info@vyrukrizes.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno m.Kauno apskrities vyrų krizių centras8 636 81621
info@vyrukrc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Utenos r.Utenos apskrities vyrų krizių centras8 622 62891
utenosvyruvkc@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Marijampolės r.Marijampolės apskrities vyrų krizių centras8 633 55007
marvkc3@gmail.com
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Sužinojus apie smurtą prieš vaiką, reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių kontaktus rasite savivaldybių svetainėse.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
„Vaikų linija“116111kasdien nuo 11 iki 23 val.
„Tėvų linija“8 800 900 12darbo dienomis nuo 17 iki 21 val.
Kontaktai organizacijų, vykdančių kompleksinių paslaugų teikimo vaikams, nukentėjusiems nuo smurto ar netiesioginio šeimyninio smurto aukoms (liudininkams) ir jų šeimų nariams, projektus.
Organizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Dingusių žmonių šeimų paramos centras85 248 3373centras1@missing.lt
natalija@missing.lt
Viešoji įstaiga Šeimos santykių institutas837 750 935, 8 698 23995pagalba@ssinstitut.lt
Viešoji įstaiga Psichologinės paramos ir konsultavimo centras8 673 22562, 8 650 63789ppkcentras@yahoo.com
VšĮ Vaikų laikinosios globos namai „Atsigręžk į vaikus“85 238 5770, 8 673 17380atsigrezk@gmail.com
Viešoji įstaiga Vaikų ir paauglių socialinis centras85 237 2548, 8 671 89218info@vpscentras.lt
Telšių krizių centras8444 74282, 8 683 96793, 8 671 16590kriziucentras@gmail.com
VšĮ Pagalbos paaugliams iniciatyva8 672 35298info@ppi.lt
VšĮ Paramos vaikams centras85 271 5980, 8 611 43567pvc@pvc.lt
Vilniaus arkivyskupijos Caritas85 212 1653, 8 685 77347mvnamai@vilnius.caritas.lt
Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“8 699 54778info@algojimas.lt
Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“85 261 815, 8 682 62772informacija@savethechildren.org
Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija8 638 36475, 8 681 77002jurbarkovdc@gmail.com
Specializuotos pagalbos centrai, teikiantys pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje (suaugusiems)


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(79 žmonės įvertino)
1.8228

Top naujienos

Druskininkų merui – dovana iš Aukščiausiojo Teismo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad valstybės žemėje, prie Druskininkų...

Tomas Sinickis. Pamąstymai apie gerovės valstybę

Nijolė Oželytė apie Sausio 13 -ąją pasakoja kiekvienais metais. Čia nieko naujo. Pikti...

Nauji greičio matuokliai Vilniuje: „trikojai“ fiksuos ne visus, o apie jų buvimo vietą bus pranešta (173)

Dar rudenį įsigytus mobilius greičio matuoklius policija jau pradėjo naudoti gatvėse. Anot...

Teismas mėnesiui nušalino Panevėžio merą Račkauską nuo pareigų (43)

Panevėžio apylinkės teismas pirmadienį mėnesiui nuo pareigų nušalino Panevėžio miesto merą...

Dėl statybvietėje įvykusio nelaimingo atsitikimo teisia daugiabučius stačiusios bendrovės vadovą (43)

Dėl netoli Valstybės saugumo departamento (VSD) statomų naujų gyvenamųjų namų kvartale...

Libijos generolas – vis sunkiau valdomas (14)

Regis, niekam nepavyksta atvesti į protą Khalifos Haftaro . Jei ir buvo tikėtasi, kad didžiųjų...

Žiemą dygstantys grybai, žydinčios žibutės ir bėganti sula: mokslininkas mano, kad mums siunčiama žinia (23)

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų ir TV reportažų,...

Linas Kojala. Nenori radikalizmo? Persvarstyk, kaip funkcionuoja ekonomika (29)

Užbėgti už akių radikalių kairiųjų politinių jėgų stiprėjimui.

Per pasirodymą muzikos festivalyje scenoje mirė dainininkas Davidas Olney: gyvybė užgeso vidury dainos (3)

Mirė žinomas folkmuzikos atlikėjas ir dainų autorius Davidas Olney. Jam buvo 71-eri. D. Olney...

Lietuvoje bus uždrausta išleisti paukščius į lauką (33)

Didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8) protrūkiai patvirtinti dar trijuose paukščių...