Premjeras Algirdas Butkevičius nejuokais kibo į darbo grupių sudarinėjimą. Nuo šių metų pradžios jis jau spėjo sudaryti tuziną darbo grupių ir performuoti kelias darbo grupes, kurias sudarė jo pirmtakas Andrius Kubilius.
Algirdas Butkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Nuo tada, kai A. Butkevičius užėmė premjero postą, Vyriausybės vadovas ir jį atostogų metu pavadavęs finansų ministras Rimantas Šadžius pasirašė jau 25 potvarkius dėl darbo grupių sudarymo ar jų pakeitimo. Ir tai toli gražu ne galutinis skaičius.

Darbo grupės: nuo euro įvedimo iki dovanų valdininkams

Pats A. Butkevičius savo parašo patvirtino jau 12 naujų darbo grupių. Vienai darbo grupei pavesta ruoštis euro įvedimui, kitai – rengti partijų susitarimą dėl energetikos. Tačiau ne visos darbo grupės užsiima tokiais rezonansiniais reikalais.

Tarp premjero potvarkiais suformuotų komandų – darbo grupė žmonių palaikų įstatymo pakeitimams. Be to, atskira darbo grupė rūpinasi valdininkų gaunamomis dovanomis. Mat premjeras nutarė keisti tvarką, pagal kurią valdininkai ir politikai deklaruoja savo gautas dovanas ar paslaugas.

A. Butkevičius taip pat pakeitė keletą A. Kubiliaus suformuotų darbo grupių.

Darbo grupių formavimo praktiką tęsė ir trumpai premjerą pavadavęs finansų ministras R. Šadžius, pats tiek formavęs naujas darbo grupes, tiek keitęs anksčiau sudarytųjų sudėtis.

Daugiausiai darbo grupių užderėjo vasarį – net septynios. Sausį suformuotos trys darbo grupės, kovą – dvi, o per vieną balandžio savaitę premjeras patvirtino dar dvi naujas darbo grupes. Per kiek daugiau nei tris mėnesius taip pat pasirašyti šeši potvarkiai dėl A. Kubiliaus suformuotų darbo grupių pakeitimo.

Rusams siūlo darbo grupių patirtį

Dabartiniu darbo grupių skaičiumi premjeras apsiriboti neketina. Jau artimiausiu metu turėtų būti suformuota dar bent viena tokia grupė. Šįsyk – su antrininke Maskvoje.

Prieš oficialų vizitą į Rusiją A. Butkevičius pažadėjo, kad Lietuvoje bus formuojama „ekspertų grupė“ dvišalėms problemoms spręsti. Analogišką darbo grupę Vyriausybės galva siūlo suformuoti ir Kremliui.

T.Janeliūnas: darbo grupių derlius – politinio nepasiruošimo simptomas

Vilniaus universtiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) docentas Tomas Janeliūnas DELFI teigė, kad gausiai užderėjusios darbo grupės perša išvadą, jog socdemai į valdžią atėjo ne iki galo pasiruošę.

„Jeigu socialdemokratai, tikėdamiesi ir žinodami, kad jie pretenduos į Vyriausybės formavimą, būtų rimtai tam ruošęsi, jie vienokias ar kitokias darbo grupes būtų spėję sudaryti dar prieš rinkimus. Ir jų išvadas perkelti į savo rinkimų programą, kad atitinkamai Vyriausybės programą irgi tokią turėti“, - kalbėjo T. Janeliūnas.

Pasak jo, darbo grupės kelia tam tikrą pavojų, kad valstybei svarbūs sprendimai bus priimti pavėluotai.

„Šių metų antroje pusėje laukia pirmininkavimas Europos Sąjungai. Taigi net ir tų grupių išvados geičiausiai bus pradėtos praktiškai įgyvendinti gerokai užgaišus. Ir vos ne visi pirmieji Vyriausybės metai bus praleisti dirbant darbo grupėms“, - prognozavo TSPMI docentas.

A.Butkevičius bėga nuo atsakomybės?

A. Butkevičius darbo grupes dažnai pasitelkia ir kaip atsakymą į opius klausimus. Žurnalistų klausiamas apie socialines ar ekonomines aktualijas, premjeras jau ne sykį pareiškė, kad visus atsakymus pateiks formuojama ar suformuota darbo grupė. T. Janeliūno nuomone, taip premjeras galimai vengia atsakomybės ir sykiu praranda progą parodyti ryžtingesnį savo veidą.

„Čia savotiškas bėgimas nuo atsakomybės. Ir galbūt nenoras pasirodyti neišmanančiu vienos ar kitos sferos. Aišku, kurį laiką tai gali jį gelbėti. Bet premjerui, aš manau, derėtų parodyti ir savo poziciją bei savo išmanymą. Nes iš premjero daugelis tikisi labai konkrečių sprendimų“, - reziumavo politologas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (6)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (89)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (23)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (52)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (12)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (13)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (470)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (5)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...

Vairuotojai įspėjami artėja pūga (16)

Vakare ir naktį eismo sąlygas sunkins snygis ir pustymas. Vairuotojai įspėjami būti atidūs.

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (626)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....