Lietuvoje siaučiant stipriam vėjui, Kauno miesto centre pradėjo griūti sovietmečiu itin populiaraus prekybos centro „Merkurijus“ statybvietės tvora.
© Kas vyksta Kaune nuotr.

Jau beveik dešimtmetį statybvietės vieta pagrindinėje Kauno centro vietoje aptverta aukšta tvora, kuri siaučiant stipriam vėjui, dažnai nukenčia.

Antradienio popietę Laisvės alėja ėję kauniečiai gali džiaugtis, kad gimė po laiminga žvaigžde ir krentančios tvoros konstrukcijos nieko nesužalojo.

Šioje statybvietėje jau kuris laikas nebudi apsaugos darbuotojai, tad neaišku, kada pavojinga statybų teritorija bus vėl tinkamai aptverta.

Patraukliame sklype realūs statybos darbai neprasideda

Šiuo metu sklypas priklauso įmonei „Homburg Merkurijus“, kuri šioje vietoje planavo vystyti nekilnojamojo turto projektą su keturių žvaigdučių „Hilton“ prekės ženklo viešbučiu, komercinėmis patalpomis, taip pat gyvenamaisiais butais.

Neatsiejamu Kauno simboliu laikytas „Merkurijus“ pirmuosius pirkėjus pakvietė 1983-ųjų sausį. Prekybos centre dirbę žmonės, kurių buvo per 800, matė ir klestėjimo laikmetį, ir nuosmukį. Didžiausias jis buvo tuomet, kai Kaune duris atvėrė pirmasis modernus ir vartotojų pamėgtas prekybos centras „Akropolis“, nuviliojęs didžiąją dalį pirkėjų.

Tarybiniais metais projektuotas pastatas nebuvo įtrauktas į kultūros vertybių sąrašą, todėl jį leista nugriauti, o toje pačioje vietoje vystyti naują nekilnojamojo turto projektą. Prasidėjus krizei, su naujo projekto įgyvendinimu pasistūmėta nedaug, tačiau dabar, kai Kaunas sparčiai tvarkosi, atėjo metas ir šios, kauniečiams daug reiškiančios vietos atgimimui.

Statybų inspekcija turėjo daug priekaištų

Prieš metus statybų teritoriję apžiūrėję Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnai, nustatė nemažai pažeidimų ir pateikė privalomąjį nurodymą juos pašalinti. Statytojas turi užtikrinti jos saugumą, nors statyba ir nebevyksta.

Sustabdžius statybą, lieka neuždengtų šulinių, iškasų, nepatikimai įtvirtintų konstrukcijų, nestabiliai sukrautų medžiagų, styro armatūros strypų ir pan. Tai kelia pavojų pirmiausia žmonių saugumui. Juo pasirūpinti – statytojo pareiga.

Kad į nebaigto statinio teritoriją negalėtų patekti pašaliniai žmonės ir kad neįvyktų nelaimingų atsitikimų, ją būtina tinkamai aptverti, uždaryti įėjimus į statinius, jos tinklus laikinai atjungti nuo veikiančių inžinerinių tinklų, užpilti ar aptverti iškasas, uždengti šulinius, pastatyti įspėjamuosius ženklus ir pan.

Saugantis gaisrų, iš statybvietės reikėtų pašalinti degalus, tepalus ir kitus degius produktus, atlaisvinti priešgaisrinius privažiavimus. Aplinkos taršai išvengti reikia pasirūpinti paviršinio vandens nutekėjimu, pašalinti arba uždaryti lakius statybos produktus, chemines medžiagas, kad jos nepatektų į aplinką.

Jeigu minėtųjų saugos reikalavimų nesilaikęs statytojas neįvykdo VTPSI pareigūnų privalomojo nurodymo pašalinti pažeidimus, jam taikoma administracinė atsakomybė ir gali būti skirta nuo 289 iki 2 027 eurų, o jau baustam už tokius pažeidimus – iki 4 344 eurų bauda.

Skaityti daugiau čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dargužaitė traukiasi iš Vyriausybės kanclerės pareigų (370)

Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė traukiasi iš pareigų, BNS...

Apklausė Lenkijoje ir Latvijoje perkančius lietuvius: nustebino vienas skirtumas (408)

Kai net oficiali statistika Lietuvoje rodo sparčiausią kainų didėjimą visoje ES, nenuostabu, kad...

Dargužaitę pakeisti rengiamas senas Skvernelio bendražygis? (29)

DELFI duomenimis, į penktadienį iš Vyriausybės kanclerės pareigų pasitraukusią Mildą...

Povandeninio laivo tragedija: išsipildė baisiausios artimųjų baimės (25)

Argentinos karinės jūrų pajėgos ketvirtadienį patvirtino, kad neįprastas triukšmas, pasigirdęs...

„Maxima“ susitarė pirkti Lenkijos prekybos tinklą „Stokrotka“ papildyta (65)

Baltijos šalių mažmeninės prekybos lyderė bendrovė „ Maxima grupė“, Lenkijoje jau valdanti...

Vilniaus Rotušėje dygsta stikliniai kupolai: kas tai? (35)

Artėjant kalėdiniam laikotarpiui Vilniaus miestas pradeda šviesti ryškiau ir stebinti dar...

Pigių skrydžių bendrovė skelbia „rožinio“ penktadienio išpardavimą

Oro linijų bendrovė „Wizz Air“ skelbia specialią „rožinio“ penktadienio akciją ir siūlo...

Teismas: Kėvišas supainiojo viešuosius ir privačius interesus (14)

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį paliko galioti Vyriausiosios tarnybinės...

Klaipėdoje iš 14 aukšto iškrito ir žuvo mergina, kambaryje su ja buvo žinomos fotografės vyras (89)

Pirmadienį, lapkričio 20 dieną, Klaipėdos miesto policija 19:30 val. gavo pranešimą apie...