aA
Sekmadienį iškilmingomis šv. Mišiomis už Tėvynę Lietuvą, kurias aukojo apaštalinis nuncijus Lietuvoje Petaras Rajičius ir Lietuvos vyskupai, pasibaigė Vilniaus Aušros Vartų Gailestingumo Motinos Globos atlaidai.
© DELFI / Domantas Pipas

Iškilmingų šv. Mišių pradžioje Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas pasveikino atlaidų dalyvius, iš Minsko atvykusį arkivyskupą Tadeušą Kondrusevičių, Lietuvos vyskupus, kunigus, seseris vienuoles ir brolius vienuolius, o ypač – popiežiaus Pranciškaus atstovą Lietuvoje, apaštalinį nuncijų arkivyskupą Petarą Rajičių, kurį pakvietė vadovauti iškilmingų šv. Mišių liturgijai.

„Amžių tėkmėje daugybė piligrimų apsilankė šioje šventoje mūsų miesto vietoje, kad melstųsi Motinai Marijai ir prašytų jos užtarimo savo tautos reikaluose. Jie lankėsi čia tiek sudėtingais okupacijos bei represijų laikais, tiek laisvės ir nepriklausomybės laikais. Su didžiu pamaldumu šiandien jungiamės su tais, kurie meldėsi čia praeityje už Lietuvos ir Visuotinės Bažnyčios reikalus Šventojo Tėvo intencijomis, prašydami Gailestingumo Motinos užtarimo pas jos sūnų Jėzų“, – sakė apaštalinis nuncijus arkivyskupas P. Rajičius.

Prisimindamas du pontifikus, kurie lankėsi šioje šventovėje ir meldėsi į Aušros Vartų Mariją su vietos tikinčiaisiais, nuncijus citavo šv. popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius, pasakytus Aušros Vartuose 1993 metais, istorinio vizito Lietuvoje metu. Šv. popiežius Jonas Paulius II dėkojo Dievo Motinai, matydamas, kad tamsūs debesys po tiekos iškentėtų kančios ir vargo metų atsitolino nuo Lietuvos ir kaimyninių kraštų, ištvėrusių okupaciją, persekiojimus, kai buvo nutylimas Dievas ir pamintos pagrindinės žmogaus teisės.

Popiežius Pranciškus, praėjusių metų rugsėjį apsilankęs šioje šventovėje, prašė Dievo Motinos pagalbos nuolankiai ir gailestingai žvelgti į kitų trūkumus, neaukštinant savęs prieš kitus, o apmąstant Rožinio slėpinius prašyti, kad būtume bendruomene, skelbiančia Jėzų Kristų, mūsų viltį, bei kurtume Tėvynę, galinčią priimti visus.
Apaštalinis nuncijus kvietė kreiptis į Mariją sena ir visada nauja malda – Salve Regina, kad ji nenuilstamai lydėtų mus savo gailestingomis akimis, padarytų mus vertus kontempliuoti gailestingumo veidą – savo sūnų Jėzų.

„Kuomet šaukiamės Gailestingumo Motinos užtarimo, prisiminkime, kad ir mes patys esame pakviesti vieni kitiems būti gailestingais. Jėzus mums pasakė – būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas yra gailestingas.

Kristus mus kviečia tapti Dievo gailestingumo instrumentais, ypač savo šeimose, bendruomenėse, kad kiti galėtų patirti Jo gailestingumą per mus. Kiekvienas turėtų paklausti savęs, ar mano šeimos nariai ir artimieji patiria Dievo meilę per mane? Todėl meldžiame Marijos savo gailestingas akis į mus atkreipti, tikime, jog Marija ir Jėzus į mus žiūri gailestingumo akimis, todėl ir mūsų reikalas žvelgti į kitus gailestingumo kupinomis akimis“, – iškilmingose Vilniaus Aušros Vartų Gailestingumo Motinos Globos atlaidų pabaigos šv. Mišiose sakė arkivyskupas P. Rajičius.

Lietuvos vyskupų konferencija primena, kad gilias tradicijas turintys Vilniaus Aušros Vartų Gailestingumo Motinos Globos atlaidai šiemet prasidėjo lapkričio 9 dieną. Atlaidų aštuondienį tikintieji iš visos Lietuvos meldėsi už kariuomenę bei policiją, Bažnyčios karitatyvines tarnystes, žemdirbius, kunigus ir pašvęstojo gyvenimo narius, Lietuvos seminaristus, žiniasklaidos darbuotojus, vaikus, mokytojus, katechetus, valstybės tarnautojus, politikus, ligonius, gydytojus, slaugytojus, šeimas, išeiviją, jaunimą ir ateitininkus.

Kiekvieną Atlaidų dieną maldininkai kviesti apmąstyti seniausios maldos Dievo Motinai „Tavo apgynimo šaukiamės“ kreipinius, kuriais visų tautų ir beveik visų apeigų krikščionys nuo III a. meldžia Mergelės Marijos globos ir užtarimo.

Lapkričio 10 dieną Atlaidų įžangines iškilmingas šv. Mišias aukojo Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas metropolitas G. Grušas, pirmadienį buvo meldžiamasi už Panevėžio ir Kaišiadorių vyskupijas, antradienį – Šiaulių, trečiadienį – Vilkaviškio, ketvirtadienį – Telšių vyskupijas, penktadienį – Kauno arkivyskupiją. Aušros Vartų koplyčioje šv. Mišios aukotos ne tik lietuvių, lenkų, bet ir ukrainiečių, italų, prancūzų, ispanų, anglų, baltarusių kalbomis.

Kaip ir kasmet, paskutinę atlaidų dieną, sekmadienį iškilmingas šv. Mišias ganytojai aukojo Aušros Vartų koplyčioje, prie atviro lango.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.3333

Top naujienos

Orai: žiema vietoj šalčių pažers šilumos (7)

Pirmadienio dieną pajūryje ir Šiaurės Lietuvoje naktį kilusi audra pamažu rims. Tik pirmoje...

Tikėjosi lengvo kelio, o gavo tikrą pragarą: kaip suomiams pavyko sustabdyti sovietų ordą (531)

Iš daugybės Antrojo pasaulinio karo mūšių ir įvykių vienas sunkiausiai suvokiamų yra...

Dėl prarasto siuntinio į teismą padavė Lietuvos paštą: jei netinka, kreipkis į privačias bendroves (181)

Dėl išsiųstos ir nežinia kur dingusios registruotos siuntos Lietuvos paštą į teismą padavęs...

Pasiskundęs, kad šeimyniniai džiaugsmai užgožė vyriškus, sulaukė palaikymo: tu ne vienas, brolau (493)

Du mažamečius vaikus su žmona auginantis vyras tvirtina, kad jau kone trejus metus jų šeimoje...

Lietuvė išbandė karališką kelionę traukiniu po Airiją: čia keleiviai prabangą kabina šaukštais (151)

Kai Dublino geležinkelio stotyje sustoja prabangusis „Grand Hibernian“, visų perone esančių...

Kaune automobilis rėžėsi į stulpą: keleivis žuvo, vairuotojas girtas (74)

Sekmadienio vakarą policija, medikai ir ugniagesiai skubėjo į avariją Kaune. Pranešta, kad...

Į avariją Vilniuje lėkė trys greitosios, keli sužaloti žmonės ligoninėje (24)

Sekmadienį Vilniuje, Salomėjos Neries gatvėje, į avariją skubėjo policija ir net 3 medikų...

Miestas Žemaitijoje, prieš šimtmetį išgyvenęs tikrą aukso amžių: žmonės sulaukdavo „amerikoniškų“ uždarbių (47)

Miestelis, kurį vagoja Bartuvos upė. Ramus žemaitiškas kampelis pačiame pasienyje su Latvija ....

Rusijos dailiojo čiuožimo žvaigždė Zagitova stabdo karjerą būdama 17-os (11)

Rusijos dailiojo čiuožimo gerbėjai sekmadienį buvo šokiruoti – viena talentingiausių šalies...

Įrodyta moksliniais tyrimais: šie penki papildai lieknėjimui yra tik pinigų metimas į balą (6)

Paieškoje įvedus „svorio metimas“, iškyla nemenkas iššūkis: reikia atskirti faktus nuo...