aA
Klaipėdos miesto savivaldybėje antradienį vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pažymėta, kad vienas didžiausių iššūkių – žmonių grįžimas į Lietuvą per Klaipėdos uostą keleiviniais keltais.
Artimiausiomis dienomis Iš Vokietijos prognozuojamas didelis srautas keleivių. Iš Vokietijos keltais kasdien grįš apie 300–350 žmonių, iš Švedijos – vidutiniškai po 200 žmonių. Tokia situacija prognozuojama trims dienoms į priekį, vėliau tikimasi, kad srautas mažės.
Iš Vokietijos į Klaipėdą keltais kasdien grįš apie 300–350 žmonių, iš Švedijos – vidutiniškai po 200 žmonių
© DELFI

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas posėdžio metu akcentavo, kad būtinas operatyvus informavimas apie situaciją keltuose. Jei tik yra kokių nors indikacijų, kad plaukiančiame kelte yra negaluojančių keleivių, tarnyboms krante turi būti pranešama nedelsiant, kad keleivių priėmimas būtų kuo sklandesnis.

Klaipėdos miesto savivaldybė dabartiniu metu yra numačiusi 6 vietas, kur saviizoliuotis galės daugiau kaip 300 žmonių. Ieškoma papildomų galimybių su kitais paslaugų teikėjais, kad vietų nepritrūktų. Sprendimą, kad žmogui būtina suteikti saviizoliacijos vietą, priima Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Konsultacijos dėl Klaipėdos mieste suteikiamų patalpų ir jų suteikimo tvarkos visą parą teikiamos tel. 8640 93342.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pabrėžia, kad savivaldybės suteikiamos patalpos neturėtų būti vertinamos kaip galimybė nemokamai apsigyventi viešbutyje. Patalpos suteikiamos tik tiems asmenims, kurie neturi kitų variantų, o asmuo įsipareigoja laikytis nustatytų saviizoliacijos taisyklių.

„Kreipiuosi į visuomenės sveikatos centrą greičiau priimti sprendimus dėl tokių asmenų, nes per ilgas sprendimo priėmimo terminas kelia didžiulį grįžtančių klaipėdiečių nepasitenkinimą, o visų lygių savivaldos atstovai gauna daugybę skambučių, į kuriuos neturime ką atsakyti“, – teigia G. Neniškis.
Klaipėdos miesto savivaldybę bei policiją pasiekia signalų, kad kai kurios mieste įsikūrusios įstaigos nesilaiko karantino sąlygų. Tokie atvejai tikrinami, policija ir savivaldybė bendradarbiauja.

Posėdyje analizuota situacija dėl medikų turimų apsaugos priemonių atsargų. Klaipėdos universitetinė ligoninė informavo, kad iš Valstybės rezervo gautų priemonių kiekis nėra didelis, dalį priemonių perka pati įstaiga. Jei bus dideli pacientų srautai, priemonių pakaks savaitei, todėl būtina operatyviai spręsti atsargų papildymo klausimą.

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) šiuo metu koronavirusu sergantiems bei tyrimų laukiantiems pacientams atlaisvintas visas 4 korpusas, paruošta 80 vietų guldymui po vieną, o jei pacientai būtų grupuojami po kelis, vietų skaičius išaugtų iki 200. KUL vadovas taip pat pabrėžė, kad labai svarbu, jog tyrimus koronavirusui diagnozuoti būtų galima vykdyti ir Klaipėdoje. Ligoninė tam pasiruošusi, tačiau kol leidimas iš Sveikatos apsaugos ministerijos negautas, tyrimai vežami į Vilnių ir sugaištama daug papildomo laiko. KUL vadovas taip pat informavo, jog ligoninės personalas perskirstytas, pasitelkti kitų skyrių darbuotojai, taip pat Klaipėdos mero pirmadienį sukviesto susitikimo metu su kitų gydymo įstaigų bei slaugos specialistus ruošiančių aukštųjų mokyklų vadovais sutarta dėl pagalbos, jei iškiltų toks poreikis. Tfrečiadienio vakarą pagalbą reguliuojant pacientų srautus planuoja pradėti teikti Klaipėdos Vakarų jūros šaulių III rinktinė.

Anot mero V. Grubliausko, Klaipėdos universitetinė ligoninė atsiduria pačiame karščiausiame taške ir iššūkiai, kurie laukia, yra daugiau negu dramatiški.

Šiandien taip pat rasti sprendimai dėl mobilaus patikros punkto įkūrimo Klaipėdoje. Jame su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijomis atvykusiems pacientams bus paimami mėginiai dėl koronaviruso infekcijos. Toks patikros punktas pradės veikti nuo kovo 18 d. popietės. Šis punktas bus įkurtas specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kuri stovės prie „Švyturio“ arenos. Į punktą žmogus galės atvykti automobiliu. Neišlipus iš automobilio jam bus paimtas tepinėlis dėl koronaviruso ligos nustatymo, tada žmogus galės važiuoti namo ir izoliuotis namuose, kol paaiškės rezultatai.
Tiriamųjų tepinėliai ištyrimui bus gabenami į Vilnių.

Viešajame transporte taip pat numatomi papildomi pokyčiai. Gautas SAM reikalavimas, kad būtų izoliuota vairuotojo vieta, keleiviai nebelaipinami pro priekines duris. Šiuo metu Klaipėdos mieste viešajame transporte nepardavinėjami popieriniai bilietai, autobusai dezinfekuojami, rekomenduojama užimti tik sėdimas vietas, o vairuotojai turi teisę neimti keleivių, jei visos sėdimos vietos užimtos. Pastebima, kad keleivių srautas sumažėjo apie 4-5 kartus.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.7500

Top naujienos

Skvernelis: Velykų savaitgalį bus ribojamas patekimas į visus šalies miestus (462)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis feisbuke informavo, kaip dėl koronaviruso grėsmės bus...

Visi pasirinkimai, kuriais per karantiną gali pasinaudoti darbuotojas: kas labiau apsimoka (30)

Dėl šiuo metu verslo patiriamų sunkumų ne visuomet pavyksta rasti tinkamiausią sprendimą tiek...

Gaižauskas: nesilaikyti saviizoliacijos po testo atlikimo leido asmeniškai Veryga (583)

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos narys, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto...

Lietuva skolinasi 1,5 mlrd. eurų koronaviruso krizės įveikimui (105)

Šiaurės investicijų bankas (ŠIB) skolina Lietuvai 400 mln. eurų, kurie bus naudojami ekonomikos...

Iš Lietuvos pareigūnų – kreipimasis į SAM: prašo tirti visus, bet atsakymo jokio (33)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir šalies policija prašo leisti dėl koronaviruso...

Ekspertai siūlo atsisakyti brandos egzaminų: į aukštąsias stotų su pažymių vidurkiais ministerija apsispręs šią savaitę (5)

Edukologijos mokslininkai, švietimo ekspertai siūlo karantino sąlygomis įprastinės brandos...

Gyvai / Piniginiai reikalai. Prekių judėjimas užsivėrus pasauliui – nusidriekusios eilės ir vairuotojų darbas

Pirmajame pokalbyje su „SME Finance“ patarėju ekonomikai Aleksandru Izgorodinu aptarsime...

Maisto pristatymo į namus programėlių apžvalga: pastebėjimai apie kiekvieną iš jų ir vertinimas (1)

Nors karantinas priverstinai uždarė visų barų, gastropub’ų ir restoranų duris, tačiau mylimu...

Karantino metu į Klaipėdą grįžo siaubinga tarša: žmonės nė negali praverti langų (26)

„Tokia štai liūdna Klaipėdos realybė – jei virusas nepribaigs, tai visokie aplinkos ir...

|Maža didelių žinių kaina