aA
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ir šalies policija prašo leisti dėl koronaviruso išimties tvarka tikrinti visus pareigūnus, kaip tai daroma medikams.
Lenkijos pasienis
Lenkijos pasienis
© Scanpix

Kaip BNS sakė VSAT vadas Rustamas Liubajevas, Sveikatos apsaugos ministerijai šios tarnybos pateikė bendrą prašymą daugiau nei prieš savaitę, bet kol kas atsakymo nesulaukė.

„Susirūpinimas yra dėl to, kad pareigūnams susirgus, sunegalavus, būtų galimybė atlikti, kaip ir medikams, patikrinimą dėl koronaviruso. Taip tikrai galėtumėme išspręsti nemažai problemų. Nes šiuo metu mūsų pareigūnams – policijos, viešojo saugumo tarnybos – dėl tyrimų taikoma bendra tvarka“, – BNS sakė R. Liubajevas.

„Prašome įvertinti mūsų darbo specifiką, kad pareigūnai kartais turi tiesioginį kontaktą su infekuotaisiais, ir kad būtų leidžiama tuos patikrinimus daryti kaip ir medikams“, – pabrėžė jis.

Anot VSAT vado, tai padėtų užtikrinti sklandesnį darbą ir pagerintų psichologinę atmosferą tarnyboje, kadangi jau yra pasitaikę atvejų, kai kilus įtarimams dėl vieno iš pareigūnų galimo kontakto su koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, teko izoliuoti visą pamainą. R. Liubajevas sako nenorintis detalizuoti, kurioje rinktinėje tai nutiko.

„Bet jei sukarščiuoja vienas pareigūnas, mums tenka izoliuoti visą pamainą, juk dirba ne vienas, ne du visoje pamainoje. Jei tokių atvejų padaugėtų ir kiekvienu atveju reikėtų juos karantinuoti keturiolikai dienų, po dviejų savaičių mes nebeturėsime dirbančių pareigūnų“, – pridūrė jis.

R. Liubajevas tvirtino, kad kol kas koronavirusas diagnozuotas tik vienam pasieniečiui, kai jis grįžo po atostogų ir laikėsi saviizoliacijos, nėjo į darbą.

„Buvo keli atvejai, kai pareigūnai sukarščiavo, sunegalavo, po tyrimų buvo neigiami rezultatai“, – tvirtino VSAT vadas.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS informavo, kad policija šiuo metu darbą organizuoja mažomis grupėmis, taip siekiama išvengti didesnių pareigūnų kontaktų su kolegomis. Tačiau daugėjant COVID-19 diagnozių kartais tenka dviem savaitėms nušalinti nuo darbo su užsikrėtusiais asmenimis kontaktavusius patrulius. Leidimas tikrintis ir jiems patiems, anot jo, iš dalies išspręstų problemą.

„Pareigūnai dažnai susiduria su asmenimis, kurie yra įtariami COVID-19, ir kai yra toks įtarimas šiems asmenims, pareigūnai turi būti nušalinami nuo darbo, laukiama ir to asmens rezultatų. Bet rezultatų gali tekti laukti ilgai, pareigūnas negali tęsti darbo“, – pabrėžia R. Matonis.

Pagal sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patvirtintą tvarką, dėl koronaviruso gali būti tikrinami visi sveikatos priežiūros specialistai, net jei jiems nepasireiškia COVID-19 simptomai. Jei simptomai medikui pasireiškia, jį tikrinti įpareigojama nedelsiant.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
4.6667

Top naujienos

Prezidentūra raštu kreipėsi dėl Pavilionio veiksmų: galėjo būti sulaužyta Seimo nario priesaika

Įtampa tarp Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio ir prezidento...

Sinkevičius: atkalbėti kolegas nuo išėjimo iš LVŽS nebematau prasmės (18)

„Esu ne kartą atkalbėjęs kolegas, norėjusius palikti „valstiečių“ frakciją, tiek šią,...

Seimo komitete – kaltinimai „Lietuvos geležinkeliams“: avansas už baltarusiškas trąšas gautas jau žinant apie sankcijas ministerijos buvo apie tai informuotos  (9)

Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) į darbotvarkę netikėtai įtrauktas klausimas dėl JAV...

Dulkio pateiktuose atsakymuose – vakcinavimo proceso užkulisiai kaip ant delno (10)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys interpeliacijos jam autoriams pateikė atsakymus į...

Prabilo apie naujus duomenis: omikron plinta greičiau nei delta ir vakcinos prieš ją yra mažiau efektyvios (108)

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys–Balevičius trečiadienio rytą feisbuke prognozavo, kokią...

Ivanauską užsieniečiu pakeisti norėjęs Stankevičius: konkrečių variantų rinkoje nebuvo

Lietuvos futbolo federacijos ( LFF ) vykdomasis komitetas antradienį vienbalsiai patvirtino Valdą...

Premjerė sako nematanti galimybės ilgai tęstis baltarusiškų trąšų tranzitui per Lietuvą „Lietuvos geležinkelių“ sutartį vertins vyriausybinė komisija (28)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad įsigaliojus Jungtinių Valstijų sankcijoms...

Gimnazijų reitingas: prabangios Vilniaus gimnazijos sunkiai skinasi kelią į pirmas vietas papildyta (26)

Trečiadienį „Reitingų“ žurnalo vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas ir žurnalistė Jonė...

Krauju paženklintas vakarėlis Marijampolėje: trijų vyrų linksmybės su narkotikais baigėsi žmogžudyste (38)

Marijampolėje vykęs vakarėlis baigėsi tragiškai: bute peiliu sužalota moteris buvo skubiai...