aA
Interpeliaciją susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui siekiantys surengti opozicijos atstovai jo klaustų dėl komandiruotės į Abu Dabį, paleistos Lietuvos pašto valdybos, buto Seimo viešbutyje bei 300 tūkst. eurų gatvės prie premjero Sauliaus Skvernelio namų tvarkyti.
Jaroslavas Narkevičius
Jaroslavas Narkevičius
© DELFI / Josvydas Elinskas

Interpeliaciją ministrui, prašydami paaiškinti priimtų sprendimų motyvus, gali pateikti ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Parašai pradėti rinkti ketvirtadienį plenariniame posėdyje, BNS patvirtino viena interpeliacijos iniciatorių Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė.

„Ministrą nuolat lydi skandalai, primenantys gilias nomenklatūrines tradicijas, o jis neprisiima atsakomybės ir rimtai neatsako į visuomenei kylančius klausimus. Todėl siūlome kuo greičiau išspręsti šią problemą ir nelaikyti Lietuvos žmonių J. Narkevičiaus pažeidžiamumo įkaitais“, – BNS sakė A. Armonaitė.

Gavęs interpeliaciją Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites atsakyti raštu. Interpeliacija svarstoma Seimo posėdyje, dėl jos priimamas nutarimas. Jei siūloma ministro atsakymą pripažinti nepatenkinamu ir jam pareikšti nepasitikėjimą, toks nutarimas priimamas slaptu balsavimu ne mažiau kaip pusės Seimo narų, t. y. 71, balsais.

Interpeliacijos tekste ministro klausiama, kodėl komandiruotės į Abu Dabį metu jis neskaitė pranešimo, kaip skelbta programoje, o vietoj jo tai padarė viceministras Vladislavas Kondratovičius.

J. Narkevičiaus prašoma paaiškinti, kokie buvo jo komandiruotės tikslai, kaip vizito metu juos įgyvendino, ar pripažįsta piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi, kad už pietus ir vakarienes mokėjo ministerijai pavaldžios įmonės.

Kita klausimų tema – Lietuvos pašto valdybos atleidimas. Klausiama, dėl ko atleista senoji valdyba, kokiais kriterijais vadovaujantis parinkti nauji valdybos nariai, ar paskyrus ministerijos atstovus valdyba nėra politizuojama.

Iniciatoriai argumentuoja, kad įstatymai įpareigoja išlaikyti valstybės įmonių valdybos narių nepriklausomumą nuo skiriančiojo asmens.

Ministro klausiama, kodėl teikė Vyriausybei svarstyti Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo perskirstymo projektą, kuriame numatė Vilniaus rajonui papildomai skirti 300 tūkst. eurų, beveik visus atitekusius asfaltuoti gatvę, vedančią į premjero namą. Prašoma atsakyti, ar šis sprendimas priimtas vykdant premjero aplinkos nurodymus.

J. Narkevičius taip pat klausiamas dėl jo apygardai Trakų rajone skirtų lėšų kelių asfaltavimui bei Seimo viešbutyje gauto buto, nors turi nekilnojamojo turto Vilniuje. J. Narkevičiaus prašoma paaiškinti, kodėl gyvendamas Trakų rajone prašė buto viešbutyje, ar kambarį perleido savo dukrai Karolinai Narkevič, dėl žmonos vykdomos nuomos deklaravimo.

J. Narkevičius pastaruoju metu sulaukė opozicijos kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pietų valstybės įmonių sąskaita Dubajuje ir Minske, kai kurių kelių tvarkymo finansavimo ir gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.

J. Narkevičių į susisiekimo ministro pareigas delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija - Krikščioniškų šeimų sąjunga, šiemet po prezidento rinkimų prisijungusi prie valdančiosios koalicijos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
4.5000

Top naujienos

Savaitgalį Vilniuje praūžęs neblaivių nepilnamečių vakarėlis nesibaigs ramiai: pareigūnai aiškinasi detales (55)

Penktadienio vakarą Vilniaus centre jaunuoliai surengė audringą vakarėlį, kuriame su alkoholio...

Rojus, kuriame atostogauja egzotikos trokštantys lietuviai, – pavojingiausia šalis žemėje (30)

Atostogų kelionės šiuo metu ypač populiarios, jas dažnai renkasi šeimos ar draugų kompanijos....

Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio diagnozę kasmet išgirsta šimtai moterų: kaip išvengti šios mirtinos ligos gydytojos atsako į skaitytojų klausimus (55)

Nacionalinio vėžio instituto mokslininkai atliko pirmą išsamų prevencinės programos dėl gimdos...

Premjero patarėjas dėl Narkevičiaus skandalo: aš pasakysiu, ko galbūt neturėčiau (301)

Premjeras pirmadienį interviu DELFI pareiškė, kad diskusijų dėl susisiekimo ministro Jaroslavo...

„Regitra“ įvardijo 5 būsimų vairuotojų prasimanymus, kuriais nereikėtų tikėti (48)

Mitų netrūksta kiekvienoje srityje. Su jais susiduria ir „ Regitra “, kurioje retas nėra...

Ką sugalvojo Putinas? Ekspertai – apie realiausią scenarijų (100)

Nuo pat tos akimirkos, kai Rusijos prezidentas kreipėsi į Federalinę Asamblėją ir atsistatydino...

6 pavyzdžiai, kaip reguliarus seksas gerina jūsų sveikatą (33)

Naujas tyrimas rodo – reguliarus seksas saugo nuo ankstyvos menopauzės. Apskritai nemažai...

Pasipiktino aikštelių apmokestinimu šalia prekybos centrų: gerai neapsižiūrėjus galima gauti baudą (279)

Į DELFI redakciją kreipęsis vilnietis Eugenijus pasakojo pastaruoju metu susidūręs su nauja,...

Erika Umbrasaitė

Prancūzų meilė maistui ir etiketui

Prancūzai galbūt ir išrado meilės meną, bet už kulinarijos meną jie turi būti dėkingi...