aA
Ignalinos rajono meras Justas Rasikas LNK laidai „Labas vakaras, Lietuva“ antradienį papasakojo apie pirmuosius konfliktus, kilusius stovykloje, kurioje laikoma apie pusšimtis iš Baltarusijos į Lietuvą atėjusių neteisėtų migrantų. Kai kuriems jų reikalavimams meras turėjo nusileisti.
Ignalinoje neteisėti migrantai jau kelia neramumų: atsisako valgyti, vieną merginą teko išvežti kitur
© DELFI / Domantas Pipas

Ignalinos rajone yra apgyvendinta apie 50 neteisėtų migrantų. O apie antradienį meras atsiliepia kaip apie itin karštą dieną.

„Šiandien tikrai mums buvo pirma karšta diena. Nes vyko konfliktų. Pirmasis buvo, kai į teritoriją po COVID-19 ligos buvo grąžinta viena neteisėta migrantė, kuri jau sekmadienį iškėlė didesnius reikalavimus, atsisakė grįžti į patalpas, vyko konfliktas. Jis buvo sprendžiamas šiandien gana ilgą laiką“, – LNK laidai „Labas vakaras, Lietuva“ sakė J. Rasikas.

Jis teigė, kad jėgos panaudoti neprireikė, nors tokių signalų, anot Ignalinos rajono mero, buvo. Atvežta, anot mero, ir papildomų tvorų. O neteisėti migrantai kelia vis didesnius reikalavimus.

„Mūsų neteisėti migrantai buvo atsisakę maitintis. Iškėlė reikalavimus dėl mobiliųjų telefonų grąžinimo. Jie pradeda bruzdėti, pavadinkime taip. Pradedami kelti vis didesni reikalavimai, o tai kelia mums nerimą. Šiandien mes papildomų tvorų atvežėme, kad jie galėtų vaikščioti didesniame plote lauke, tenkiname jų reikalavimus.

Bet mums tikrai neramu, nes vyrai gana augaloti. Viešojo saugumo tarnyba yra skyrusi 4 asmenis jiems prižiūrėti. Bet ar 4 asmenys gali sulaikyti 50 asmenų“, – klausimus kėlė Ignalinos rajono meras J. Rasikas.

LNK laidos „Labas vakaras, Lietuva“ pašnekovas išvardijo neteisėtų migrantų keliamus reikalavimus.

„Kaip suprantu, tai daliai jų telefonai jau yra grąžinti. Kitai daliai buvo pažadėta, kad artimiausiu metu bus grąžinti. Mes užtikrinome didesnes galimybes judėti lauke – staigiai atvežėme daugiau tvorų. Šias sąlygas mes įgyvendinome. Pietus šiaip ne taip jie sutiko valgyti, pusryčius valgyti buvo atsisakę.

Tikrai kyla neramumų tarp skirtingų tautybių ir religijų asmenų, tą mes irgi matome, pareigūnai – taip pat. Reikalavimai kokie – tarkime, musulmonės moterys nenori miegoti vienoje patalpoje su vyrais, tai kelia nerimą“, – aiškino Ignalinos rajono meras.

Jis teigė, kad jei visi Ignalinos rajone gyvenantys neteisėti migrantai pradėtų kelti neramumų, 4 pareigūnai saugumo neužtikrintų.

„Kol mes pradžioje turėjome 28 neteisėtus migrantus, viena mergina, kuri buvo susirgusi koronavirusu, jai nustatyta delta atmaina, buvo išvežta gydyti. Kai ji sugrįžo, kilo tie neramumai. Kaip pareigūnai sako, ji prisiklausė įvairių kolegų, kurie patarimus davė gydymo įstaigoje, ir šiandien buvo atvežta papildomų asmenų, migrantų skaičius pakilo iki 51.

Iki tol mes problemų neturėjome, bet kai pirmadienį buvo atvežta ta mergina, kuri kėlė neramumų, antradienį buvo priimtas sprendimas ją eliminuoti iš tos grupės. Manau, tai yra teisingas sprendimas. Ji buvo išvežta kažkur į pasienį, atskirta nuo asmenų, su kuriais jai pavyko sukelti tuos neramumus. Visi likę asmenys iki tol konfliktų nekėlė, mums problemų nebuvo. Bet čia – kaip degtukas ir benzinas, mes suprantame, jog įtampos yra“, – aiškino meras.

Laidos pašnekovas J. Rasikas teigė, jog ir kiti merai sako paprastą dalyką: viešieji pirkimai dėl maitinimo paslaugų yra beveik pasibaigę, kai kam liko keletas dienų.

„Ir jeigu Vyriausybė nepakeis sąlygų – 5,85 eurų su PVM... Didžioji dauguma savivaldybių susiduria su tokiomis pačiomis problemomis – už tokią sumą mes maitintojų nerandame. Aišku, norėtume, kad būtų pigiau, bet mums jokios naudos nėra iš šių pirkimų, tačiau nenorime neramumų.

Merai antradienį susitikime priėmė labai griežtą sprendimą – jeigu nebus atsižvelgta į mūsų reikalavimą dėl vykdomų pirkimų ir kainų ir bus nutrauktas maitinimas, o taip ir bus padaryta greičiausiai, nes naujų pirkimų savivaldybės nedarys, tai mes reikalaujame, kad būtų užtikrintas saugumas. Bet konfliktinių situacijų savivaldybės nespręs“, – aiškino jis.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(284 žmonės įvertino)
4.2570

Top naujienos

Istoriniame Latvijos mieste atrado kardinaliai pasikeitusį kvartalą: vakarais čia plūsta jaunimas, o būsto kainos jau kaip Rygoje (12)

Kuržemės centre, Latvijoje , yra vieta, kurią istorijos, gamtos ir gastronomijos mėgėjai vertina...

Vytautė Merkytė | D+

Apokalipsė, kuri neatėjo: įtikėję, kad ateities nėra, sektos nariai atsisakė dirbti ir naujas aukas verbavo per seksą

Michaelo Youngo vaikystė buvo neįprasta: berniukas uoliausiai iš savo brolių ir seserų apsiėmė...

Pažintis su keturiais nelegalais Dieveniškėse: niekur neskubėdami paprašė išvirti kavos (434)

Lietuvos pasienyje, Šalčininkų rajono Dieveniškių kaimelyje, kur būriai žmonių protestuoja...

Atostogos gali būti kitokios, nei tikitės: Kroatija ir Juodkalnija dėl koronaviruso ribos pramogas (21)

Lietuvių pamėgtos atostogų šalys Adrijos jūros pakrantėje – Kroatija ir Juodkalnija...

Gyventojai tūžta ant būsto administratoriaus: po brangaus remonto laiptai atrodo kaip po karo, bet pavojaus niekas netvarko (76)

Vilniuje, Karoliniškėse, esančio daugiabučio gyventojų kantrybė trūko – laiptų remontą...

11 metrų baudinių seriją pralaimėjusi „Sūduva“ baigė savo žygį Europoje „Kauno Žalgiris“ finišavo beviltiškai, krito ir „Panevėžys“ (67)

Lietuvos futbolo klubams ketvirtadienio vakaras buvo kaip niekad įtemptas – net trys A lygos...

„Socialdarbiečiai“ keičia pavadinimą – tampa Lietuvos regionų partija (90)

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų darbo partija ketvirtadienį Kernavėje vykusiame neeliniame...

Tankiau lankysis lietus

Orų pobūdis Lietuvoje keičiasi. Virš Šiaurės Europos išplitus žemo atmosferos slėgio laukui...

Penktadienį Tokijuje – pirmojo lietuvių medalio laukimas, Gudžiaus metimai ir motyvuoti plaukikai kas, kur, kada (11)

Penktadienį, liepos 30-ąją, Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis 10 Lietuvos sportininkų –...

Agnė Keizikienė | D+

Vis dažniau poros atostogauja atskirai: psichologė išdėstė, kam tai gali būti naudinga, o kam – pirmas žingsnis skyrybų link

Sutikite, jei vieni atostogaudami kartu su antrąja puse džiaugiasi nuolatiniu laiku kartu, kitus tai...