„Šalys ginčą siekia baigti taikiai“, – teismui nurodė ieškovų, kurie reikalauja paneigti esą tikrovės neatitinkančia informaciją, jog „Novotersa“ po „Snoro“ bankroto bylos iškėlimo turėtu indėliu, didesniu kaip 600 tūkst. litų, padengė paskolą, advokatai. Pranešimą dėl taikos derybų pasirašė ir atsakovų advokatai.

„Belieka tikėtis, kad graži kalėdinė dvasia šalims padės įgyvendinti taikų susitarimą“, – išgirdusi apie tebesitęsiantį procesą dėl taikos sutarties pasirašymo sakė Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėja Eglė Žulytė-Janulionienė.

„Iniciatyva taikytis ne pirmą kartą yra išreikšta atsakovų – TV3 ir A. Butkevičiaus, – DELFI sakė G. Degutis. – Mano pozicija yra nepasikeitusi nuo pirmojo teismo posėdžio, t.y. jei atsakovai pripažins klydę ir dėl to gailėsis, neprieštarausiu taikos sutarties sudarymui“.

„Novotersa“ ir G. Degutis susitarimą su A. Butkevičiumi ir TV3 žada pasirašyti iki kito suplanuoto posėdžio – kitų metų sausio 16-osios. Vis dėlto, jeigu taikos sutartis taip ir nebus pasirašyta, teismas žada imtis bylos nagrinėjimo iš esmės.

Derybas dėl taikos sutarties pasirašymo G. Degutis, jo vadovaujama bendrovė bei A. Butkevičius ir TV3 veda jau maždaug pusę metų, tačiau susitarimo kol kas nepasirašė. Teismas yra išsireikalavęs su byla susijusius duomenis iš banko „Snoras“.

Bylą A. Butkevičiui ir televizijai iškėlę G. Degutis bei „Novotersa“ teismo prašo iš A. Butkevičiaus priteisti po 20 tūkst. Lt neturtinės žalos atlyginimą.

Anksčiau G. Degučiui atstovaujantis advokatas Saulius Aviža yra sakęs, kad taikos susitarimas byloje yra įmanomas, jeigu socialdemokratų lyderis „sąžiningai paskelbs, jog informacija buvo neteisinga“.

„Mes niekur nesame pasakę, kad A. Butkevičius turėjo tikslą kažką pažeminti – mes tokios informacijos neteigėme, – teisme anksčiau sakė A. Butkevičiaus advokatas Kęstutis Virbickas. – Žinoma, galima sudaryti taikos sutartį, tačiau jeigu pozicijos prieštaraus, tokio susitarimo nebus niekada“.

TV3 valdanti bendrovė „Tele-3”, kuriai pateiktas reikalavimas paneigti A. Butkevičiaus paskleistus teiginius, su ieškiniu nesutinka.

DELFI primena, kad pinigus, jeigu teismas juos priteis iš A. Butkevičiaus, G. Degutis ketina skirti labdarai.

„Kaip G. Degutis sugebėjo iš sustabdžiusio veiklą banko sąskaitos pervesti 652 tūkst. Lt klausėme tiek jo paties, tiek I. Degutienės, tiek banko „Snoras“ administratoriaus, tačiau šio visai visuomenei svarbaus atsakymo negavome, – yra pranešime spaudai teigę televizijos TV3 atstovai. – Primename, kad pats G. Degutis 2012 m. sausio 25 d. pripažino, jog jau sustabdžius banko veiklą jis paprašė banko „Snoras“ administratorių padengti paskolą sąskaitoje turėtais pinigais, kas ir buvo padaryta. Esame įsitikinę, kad ši informacija yra labai svarbi visuomenei, o TV3 ją paskelbdama laikėsi įstatymų ir nepasidavė politinėms įtakoms“.

LSDP taip pat yra atmetusi verslininko G. Degučio partijos lyderiui A. Butkevičiui mestus kaltinimus dėl šmeižto ir teigė, kad ieškinys yra visiškai nepagrįstas.

„Akivaizdu, jog toks G. Degučio ieškinys yra visiškai nepagrįstas, kadangi Seimo nario A. Butkevičiaus teiginiuose yra išsakyta nuomonė ir pagrįsta abejonė dėl atitinkamų procedūrų legitimumo bankroto procese, jis turi teisę išreikšti susirūpinimą dėl bankrutuojančio banko „Snoras“ bankroto administravimo skaidrumo ir bankroto administratoriaus veiksmų teisėtumo“, – yra pranešime rašę socialdemokratai.