aA
Pirmas mano darbas būtų simboliškas – perkelti mero kabinetą iš devyniolikto aukšto į pirmą, teigia socialdemokratų kandidatas į Vilniaus miesto mero postą Gintautas Paluckas

Kokių darbų pirmiausia imtųsi vos tapęs meru?

Laidoje „DELFI Diena“ viešėjęs dabartinis Vilniaus vicemeras, pretenduojantis užimti mero kėdę, įvardijo, kokį segtuvą tapęs meru atverstų pirmiausia.

„Pirmiausia imčiau švietimo segtuvą, nes kaip kairysis negaliu taikytis su dabartine švietimo sistema, kuri gamina nelygybę, kuri gamina nelygias galimybes vaikams, kurioje yra selekcija ir atrankos, kurioje yra egzaminai“, – vardijo G. Paluckas.

Jo teigimu, dabar vyraujanti sistema nėra teisinga, nes esą į geriausias gimnazijas priimami tik geriausiai egzaminus išlaikę mokiniai, o kitiems lieka tik prastesnės. Taip esą mokiniai suskirstomi pagal pažymius.

„Galimybės, patikėkite manimi, vaikams turi būti vienodos, kitu atveju mes apvaginėjame savo vaikus į ateitį“, – savo nuomonę laidoje dėstė G. Paluckas.

Kita švietimo srities problema – darželiai. Kokių pokyčių G. Paluckas mato šioje srityje? „Dėl darželių gaištame ir jau sugaišome praktiškai ketverius metus. Praleidome visą gimstamumo bangą. Savivaldybės politikai tiesiog sugebėjo to nepastebėti, tarsi nežinodami, kad tikrai reikės darželių, – teigė G. Paluckas, nors pats šiuo metu yra Vilniaus vicemeras ir pateikė savo viziją. – Mes grįžtame prie to paties siūlymo, ką siūlėme prieš ketverius metus – statykime savivaldybės darželius, nes 100 eurų krepšelis neišsprendė problemos.“

Laidos vedėjas A. Mazėtis, išgirdęs G. Palucko siūlymą problemai spręsti, suabejojo: juk savivaldybė teigia statanti modulinius darželius. G. Paluckas į šią pastabą sureagavo teigdamas, kad „praregėjimas“, jog naujų darželių statyba yra būtina, įvyko tik išdalijus 100 Eur kompensacijas ir supratus, kad tai problemos neišspręs.

„Čia labai svarbi viešojo gyvenimo sritis. Labai svarbus šeimų poreikis ir tai reikia užtikrinti“, – apie naujų darželių statybą kalbėjo G. Paluckas.

DELFI viešėjęs G. Paluckas vardijo esamos valdžios problemas, nors ir pats šiuo metu yra Vilniaus vicemeras. „Žinoma, aš atsakomybės taip pat dalį prisiimu dėl buvimo koalicijoje, ir dirbdamas kartu su Remigijumi Šimašiumi. Bet tos problemos, kurias aš akcentuoju, reikalauja sprendimų ir veiksmų ne tik už praeitį, – teigė G. Paluckas, o laidos vedėjas A. Mazėtis pasidomėjo, ar koalicijos niekas savivaldybėje negirdi. – Ne, matote. Jei mes kalbame apie 100 Eur, iš karto, formuojant koaliciją, buvo pasakyta: socialdemokratų pozicija yra kitokia.“

„Transportas, ką su juo daryti? Nes čia, panašu, problemų yra daugiau nei švietime“, – kita linkme pokalbį pasuko laidos vedėjas A. Mazėtis. „Pirmiausia turime užtikrinti tai, ko žmonės nori. Nori nuvažiuoti laiku, nori nuvažiuoti nebrangiai ir nori nuvažiuoti saugiai“, – vardijo G. Paluckas ir pridūrė, kad kai kurie žingsniai jau yra padaryti: atnaujintas ir troleibusų, ir autobusų parkas.

O kaip spūstys? G. Palucko teigimu, keliai ir infrastruktūra buvo suplanuoti dar tada, kai eismas buvo visiškai kitoks, tačiau įžvelgė ir gerąją pusę – vis daugiau miestiečių persėda į viešąjį transportą. Jo teigimu, kuo daugiau žmonių atsisakys automobilių ir vis dažniau naudosis viešuoju transportu – tuo geresnė situacija bus keliuose.

Trys Remigijaus Šimašiaus klaidos

„Kokias tris klaidas padarė dabartinis meras R. Šimašius?“ – G. Palucko paklausė laidos vedėjas A. Mazėtis.

„Manau, kad buvo padaryta klaida dėl darželių. Dėl darželių plėtros patikėjimo privačiam sektoriui. Šneku ir iš praktikos, ir kaip socialdemokratas. Mes per ketverius metus kaip savivaldybė tai būtume padarę geriau ir greičiau“, – įsitikinęs G. Paluckas.

Kaip antrą klaidą G. Paluckas įvardijo miesto plėtros procesus. Anot jo, jie nepagerėjo.

Trečia klaida – atotrūkis. „Norėčiau išskirti atotrūkį nuo Vilniaus miesto gyventojų, – teigė G. Paluckas. – Jeigu aš teisingai suprantu ir žinau, meras neturi tokio dalyko kaip gyventojų priėmimas.“

Anot dabartinio vicemero, ši pareiga esą yra patikėta vicemerams.

Vis dėlto G. Paluckas teigė, kad apie tai su meru yra kalbėjęs.

O kaip G. Paluckas vertina savo galimybes rinkimuose? „Blaiviai, – nusijuokė G. Paluckas. – Bet aš neičiau dalyvauti, jei netikėčiau savo gebėjimais atlikti mero pareigas, atlikti mero funkcijas.“

O ar G. Paluckas nebijo prarasti pirmininko posto partijoje? „Aš politikoje dalyvauju ne tam, kad sėdėčiau ant atsarginių suolelio. Labai retai savo visas politines kovas pradėdavau iš pirmųjų pozicijų. Visada reikėjo įrodyti, stengtis ir dirbti daugiau nei daugeliui kitų, kuriems labiau pasisekdavo. Aš nieko nebijau. Politikoje dalyvauju dėl įsitikinimų“, – tvirtino G. Paluckas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Užkalnis. Apie asocialus, čigonus, pašalpinius ir kitus blogus žodžius (44)

Sužinojau, kad žodžio „asocialas“ mūsų vis dar laisvoje, bet sparčiai nelaisvėjančioje...

Po nesėkmės suirzusi Rusija trimituoja: Lietuvą sukaustė baimė

Kremlius trečiadienį pasmerkė „smarkų spaudimą“ dėl Rusijos kandidato į Interpolo...

(Ne)Grįžtu. Į Airiją išvyko jau sulaukusi 50-ies: geriau nei čia savo pensijos net neįsivaizduoju į šalį plūsta vyresni lietuviai (69)

„Gerai, išgersime kavos“, – pasigirsta žodžiai už nugaros Monaghano, miestelio Airijoje,...

Vyriausybė galutinai apsisprendė, kaip kovos su kainomis: „vaučeriais“ naudosis ne visi papildyta 15.05 val.  (477)

Vyriausybės pasitarime pristatytos paruoštos ministerijų priemonės, kaip kovoti su augančiomis...

Greiti pinigai ir Trumpo draugai Laikykitės ten su Andriumi Tapinu (18)

„ Laikykitės ten su Andriumi Tapinu “ aptaria savaitės aktualijas, Kėdainių aktualijas ir...

Eimunto Nekrošiaus bičiulis apie režisierių ištikusias sveikatos problemas: kalba ėjo apie operaciją (10)

Kartu su visa šalimi mylimo ir talentingo režisieriaus gedintys aktorius bei režisierius Adolfas...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nedaužė, bet santykiai nebuvo laimingi? (104)

„Mes gimėme laikais, kai sulūžusius daiktus buvo įprasta taisyti, o ne išmesti“ – tokios ir...

Kokios pensijos galime tikėtis: ką daryti, kad netektų skursti? (15)

Savaitgalis Druskininkų sanatorijoje, atostogos saulėtoje Ispanijoje, popietės su anūkais vandens...

Šiaulių rajone žuvo pėsčiasis

Trečiadienio vakarą Šiaulių rajone žuvo pėsčiasis.

Neeilinis smurtas prestižinėje Kauno gimnazijoje: apsiginklavęs mokinys daužė paauglį papildyta policijos pranešimu (238)

DELFI pasiekė informacija, kad vienoje prestižinėje Kauno gimnazijoje mokinys kastetu daužė kitą...