aA
Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, didžiųjų miestų gyventojai ir svečiai kviečiami į renginius vykti nemokamu viešuoju transportu. Už transporto bilietus nereikės mokėti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešajame transporte.
Autobusas // SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuotr.

Vilnius

Vasario 16-ąją nereikės aktyvinti bilietų Vilniaus viešajame transporte ar mobiliosiose programėlėse m.Ticket bei Trafi. Keleivių kontrolė tądien bilietų netikrins, tačiau stebės tvarką viešajame transporte.

Į Vilniaus miesto centrą galima atvykti 1G, 6G, 10, 11, 33, 53, 88, 89 maršrutų autobusais ir 2, 3, 4, 6, 12, 14, 17, 20 maršrutų troleibusais. Vasario 16-ąją visas viešasis transportas važiuos pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Taip pat Vasario 16-ąją vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami nemokamai naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“). Palikus automobilį jose, į miesto centrą bus patogu atvykti viešuoju transportu.

Renginių metu galimi nežymūs Vilniaus, Žygimantų, Arsenalo, T. Vrublevskio, Šventaragio gatvėmis važiuojančio viešojo transporto nukrypimai nuo eismo tvarkaraščių: greitųjų maršrutų autobusų – 1G, taip pat šių maršrutų autobusų: 10, 11, 33, 53, 88, 89 bei šių maršrutų troleibusų: 2, 3, 4, 12, 14, 17, 20, 21.

Pasibaigus renginiams vilniečių ir miesto svečių lauks naktiniai autobusai: 101N, 102N, 103N, 104N, 105N, 88N. Jie, kaip įprastai, važiuos pagal penktadienio ir šeštadienio tvarkaraščius.

Kaunas

Kauno miesto savivaldybės Taryba taip pat priėmė sprendimą kviesti miestiečius ir laikinosios sostinės svečius šventinę dieną viešuoju transportu naudotis nemokai. Be to, specialūs autobusų maršrutai kursuos ir po Geležinkelio stotyje vyksiančio koncerto „Laisvės peronas“.

Po koncerto apie 23 val. keleivius veš:

iš stotelės „Geležinkelio stotis“, esančios Vytauto prospekte 11, – 1-ojo (tik Vaidoto gatvės kryptimi) maršruto troleibusas;

iš stotelės „Geležinkelio stotis“, esančios M. K. Čiurlionio gatvėje 18, – 5-ojo (tik Petrašiūnų kryptimi) ir 13-ojo (tik Islandijos pl. kryptimi) maršrutų troleibusai;

iš stotelės „Geležinkelio stotis“, esančios Vytauto prospekte 6,– 15-ojo (tik Partizanų gatvės kryptimi) maršruto troleibusas ir 39-ojo (tik Romainių kryptimi) maršruto autobusas

Klaipėda

Klaipėdos miesto tarybos sprendimu kelionės miesto autobusais šeštadienį Klaipėdos mieste yra nemokamos. Vis dėlto už kelionę maršrutiniais taksi bei priemiestiniais autobusais mokėti privaloma.

Jeigu keleiviai vis dėlto pamirštų, kad už kelionę viešuoju miesto transportu mokėti nereikia, sunerimti nederėtų – būtent šia proga buvo suformuota nauja vienkartinio bilieto rūšis – bilieto vertė – 0 centų. Taigi net ir priglaudus bilietą prie komposterio bilieto sistema gaus informaciją apie kelionę, tačiau pinigai nuo sąskaitos nebus nuskaityti.

Keliaujantieji į renginius taip pat turėtų atkreipti dėmesį, kad šeštadienį Tiltų gatvė bus uždaryta du kartus: nuo 11 iki 13 val. dėl Vasario 16-osios renginio Atgimimo aikštėje ir eisenos bei nuo 16 val. iki nakties dėl Šviesų festivalio.

Pilies gatvėje prognozuojamos didelės spūstys, todėl rekomenduotina į šventę atvažiuojantiems keleiviams išlipti anksčiau – Turgaus ir Atgimimo stotelėse.

Vis dėlto pačiuose autobusuose spūsčių susidaryti neturėtų – šventinę dieną važiuos daugiau autobusų, pratęsiamas ir jų kursavimo laikas. Papildomai vakare į trasą bus išleidžiami laikinųjų šventinių maršrutų autobusai: 33, 66, 88, 170.

Šeštadienio vakarą pirmą kartą kursuos ir naujas laikinasis 55-asis autobusas. Nuo Turgaus stotelės jis judės Šilutės plentu. Po švenčių bus atlikta analizė, kiek populiarus buvo šis maršrutas. Jeigu tai keleivius sudomins, šio maršruto autobusas ateityje taip pat bus įtrauktas į laikinųjų maršrutų sąrašą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Unikalu: pirmasis Rūtos interviu – apie spaudimą, Chucką Norrisą ir norą garsinti Lietuvos vardą (1)

„Ant savo treniruočių plaukimo lentelės esu užsirašiusi: „ Chuckas Norrisas suskaičiavo iki...

Staigus Trumpo manevras: kodėl tvenkiasi naujo karo debesys ir kuo tai gali baigtis (332)

Visi nebūtini JAV ambasados Irake darbuotojai privalo palikti šalį. Toks įsakymas, augant...

„Valstiečiai“ prezidento rinkimuose remia Nausėdą, „kad nelaimėtų Šimonytė“ papildyta 10:15 (75)

Ketvirtadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos valdyba priėmė sprendimą...

Kęstutis Navickas susirado naują darbą Klaipėdoje

Buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas nuo gegužės vidurio Klaipėdoje įsikūrusioje...

Milijardinis atokvėpis: Amerikos superturtuoliai vis rečiau sulaukia Mokesčių inspekcijos skambučių (10)

Tikimybė, kad žmonėms, uždirbantiems per metus mažiausiai dešimt milijonų JAV dolerių, bus...

Paslaptingiausia Lietuvos pajūrio vieta: gamta atidengė visas sovietinės kariuomenės paslaptis (39)

„Sakoma, kad tropinėse džiunglėse civilizacijos ženklus gamta ne sunaikina, o juos tiesiog...

„The Times“: May gali atsistatydinti jau penktadienį (12)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May atsistatydins šią savaitę, nes...

Rusijos keleivinis Тu-134 nebeskraidys (4)

Lėktuvas Тu-134 – vienas iš populiariausių sovietinių lainerių – nutūpė po paskutinio...

Rado daugiau Nausėdos ir Šimonytės skirtumų: partiškumas – tik vienas iš jų (137)

Abu antrajame rinkimų ture esantys kandidatai į Prezidentus Ingrida Šimonytė ir Gitanas...