Jonas Kondrotas
© ELTA
Ištaigingą puotą politikams tąkart surengė naujasis šalies ūkio ministras Viktoras Uspaskichas norėdamas padėkoti kolegoms iš Seimo Ekonomikos komiteto, kuriam jis vadovavo praėjusią kadenciją.

Linksmybėse dalyvavo ne visi parlamentarai, tačiau gandas apie gausiai valgiais ir gėrimais nukrautus stalus pasiekė kiekvieną. Nors iki šiol neaišku, kas buvo tas paslaptingasis Kėdainių milijonieriaus V.Uspaskicho ginklanešys, kuris taip drąsiai ant įstatymų leidėjų stalo pastatė nelegaliai pagamintos naminės "Stručių trauktinės" ir "Elnio rago" butelius, seimūnams buvo ne tai svarbu. Jie gardžiavosi kėdainietiška samane ir neslėpė, kad ji pagaminta ūkio ministrui priklausančioje bendrovėje "Kėdainių grūdai " ir, ko gero, specialiai šiai puotai – būtent jiems, valdžios vyrams, pagerbti. O po savaitės, kai buvęs "Kėdainių grūdų" generalinis direktorius J.Kondrotas buvo skiriamas žemės ūkio viceministru, Seimo nariams nekilo klausimų, kas jis toks ir kuo nusipelnė Lietuvai.

"Ekstrai" pasiteiravus J.Kondroto, ar jis bent numano, kaip išradingai jis buvo pristatytas politikams ir plačiajai visuomenei, žemės ūkio viceministras patikino, jog šiuo klausimu jis nieko negali pasakyti, nes nieko nežino. Mat tuo metu, kai vyko garsioji puota, jis jau nevadovavo bendrovei "Kėdainių grūdai", todėl nežino, kas ir kokiu būdu pagamino nelegalią trauktinę. Savo žodžius jis gali įrodyti įrašu "Sodros" pažymėjime, kuriame parašyta, kad iš ankstesnių pareigų buvo atleistas paties prašymu nuo 2004 metų lapkričio 4 dienos. "Supraskite, aš negaliu komentuoti to, ko nežinau", - dar kartą įtaigiai patikino viceministras.

Paklaustas, ar neatsisakytų padiskutuoti apie mūsų tautos tradicijas svečius vaišinti ir naminuke, kurios gamyba iki šiol nėra legalizuota, J.Kondrotas maloniai sutiko.

"Kiek žinau, Seimas svarstė klausimą dėl naminės legalizavimo, bet atmetė. Nematau nieko bloga, kad tie žmonės, kurie užsiima kaimo turizmu, turėtų naminės, bet tam reikėtų sutvarkyti įstatymus. Manau, kad Seimas grįš prie to klausimo. Tik nors jūs nesupainiokite mano asmeninės nuomonės su mūsų ministerijos pozicija. Aš tik antra diena einu šias pareigas, dar nespėjau net su ministre pakalbėti", - teigė pašnekovas.

Ar tikrai pašnekovui neteko net paragauti "Kėdainių grūduose" pagamintos trauktinės?

"Aš nežinau net jos skonio, bet būtų malonu paragauti. Jeigu turite, atsineškite. Paragausim, palinkėsim gerų metų ir suklestėjimo Lietuvai", - virtuoziškai jis atsakė į "Ekstros" klausimą.

O paklaustas, ar pakaks humoro atremti visas replikas, kad kelias į valdžią nelegalia naminuke nulietas, J.Kondrotas tuoj pat surado kitą šmaikštų atsakymą.

"Čia tik žurnalistams tokie klausimai kyla. Buvo tie visi filtrai, patikrino mane ir nieko nerado. O dėl tos trauktinės -- nei aš ją nešiau, nei kartu gėriau. Gyvenu periferijoje, net laikraščius ne visada suspėju paskaityti. Neskaičiau nei apie tą puotą, nei apie savo kaklaraištį, kuris buvo ne taip parištas. Aš sutinku, kad kaklaraištis galėjo būti kreivas: anas pasirodė buvo šilkinis, todėl ir slysta. Tik nežinau, į kairę ar į dešinę..."

Tiesa, opozicijos juokas nebeima: ji pradėjo kelti triukšmą, kad į valdžios postus skiriami žmonės iš privataus V.Uspaskicho verslo, kuriam vėl gali būti skirta didžioji Europos Sąjungos struktūrinių fondų dalis, kaip ir SAPARD lėšų.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po pirmagimio netekties gyventi teko mokytis iš naujo virusas „suvalgė“ smegenų kamieną  (9)

Tai buvo toli gražu ne pirmasis interviu, kurio metu ne tik atsiveriančiam, bet ir man –...

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (222)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Programišių ataka: įsilaužus į Lietuvos portalą apšmeižtas ministras Karoblis (114)

Įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt, jame ketvirtadienio vakarą paskelbta išgalvota melaginga...

Lemiamą šturmą atlaikęs „Žalgiris“ dramatiškoje mačo pabaigoje įveikė Ispanijos čempionus (227)

17 taškų persvarą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (12-7) sugebėjo išsaugoti pergalę savo...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (61)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...

Aistros apimto senolio žmona baiminasi, kad akto metu jis nenumirtų (28)

Aš ir mano vyras gulime pataluose, švytintys nuo to momento intensyvumo. Mūsų kūnai susipynę ir...

Vis daugiau paauglių tampa žudikais: skaičius išaugo beveik trigubai (242)

Lietuvos policija pastebi nerimą keliančią tendenciją: vis daugiau paauglių nesibaido paimti...

Karbauskis žada išviešinti dalį LRT dokumentų: to net nebuvo įmanoma įsivaizduoti papildyta Siaurusevičiaus komentaru (1390)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada paviešinti dalį Lietuvos radijo ir...

Gyvai / Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausias išbandymas automobiliams finišavo Juknevičius ir Vanagas (205)

Išbandymų dieną jau atlaikė Antano Juknevičiaus ir Benedikto Vanago ekipažai. "Craft Bearings"...

Kaip veiks vienintele likusi Valstybinių miškų urėdija (26)

Lietuvoje nebeliko 42 valstybinius miškus valdžiusių urėdijų – antradienį Registrų centras...