aA
Kandidatė į vaiko teisių apsaugos kontrolierius Edita Žiobienė, prisistatydama Seimo nariams, sulaukė klausimų ne tik dėl įstatymų tobulinimo, bet ir dėl motinystės bei naujų pareigų derinimo. Teisininkės kandidatūrą pasiūliusi parlamento vadovė Irena Degutienė pažymėjo, kad ji ne tik turi reikiamų asmeninių ir dalykinių savybių, bet ir patyrė našlaitės dalią.
Edita Žiobienė
Edita Žiobienė
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Ar E. Žiobienė taps kontroliere, paaiškės po jos kandidatūros svarstymo komitetuose ir Seimo balsavimo, greičiausiai kitą savaitę. Ji pakeistų Seimo atleistą vaiko teisių apsaugos kontrolierę Rimantę Šalaševičiūtę, kuri sulaukė priekaištų dėl per menko vaikų teises ginančių įstaigų darbo koordinavimo, veiksmų vadinamojoje Kauno pedofilijos byloje ir kitų dalykų.

Žvilgsnį į tarnybą iš šalies vadina privalumu

„Kandidatės asmeninės ir dalykinės savybės, darbo visuomeninėse organizacijose patirtis gali būti naudinga šios tarnybos efektyvumui“, – ketvirtadienį Seimo posėdyje teigė I. Degutienė.

Pagal Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstatymą, šiuo pareigūnu gali būti skiriamas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos pilietis, turintis teisininko diplomą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio arba teisinio-pedagoginio darbo stažą. „Kandidatė visus minėtus formalius reikalavimus atitinka“, – pažymėjo parlamento vadovė.

Anot jos, E. Žiobienė yra patyrusi teisininkė, aktyviai dalyvauja mokslinėse konferencijose, įvairių visuomeninių organizacijų narė, iniciatyvus žmogus – esą būtent to reikia, kad Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus institucija būtų moderni, puoselėjanti pagarbą vaiko teisėms.

Seimo pirmininkė negailėjo gerų žodžių apie E. Žiobienę: ji esą bendrauja su žmonėmis, išklauso problemas ir pataria, kur kreiptis, aktyviai reiškiasi žmogaus teisių srityje, yra komunikabili, principinga, bet lanksti, racionalaus ir analitinio mąstymo, aiškiai žino tikslus ir jų siekia, nestokoja žmogiško šiltumo. Apie kandidatę teigiamai atsiliepia ne tik kolegos iš Mykolo Romerio universiteto, bet ir studentai.

Kaip teigė I. Degutienė, pati kandidatė, būdama vos penkerių metukų, liko našlaitė, ją užaugino teta, todėl „puikiai žino, ką reiškia augti be mamos šilumos, meilės ir tėvų rūpesčio“.

Prisistatydama parlamentarams E. Žiobienė pažymėjo esanti nepartinė ir niekada nedalyvusi jokios partijos veikloje. Tai, kad Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos veiklą iki šiol matė iš išorės, ji pavadino privalumu. Kandidatė pripažino, kad šioje srityje esama nemažai problemų ir jų net daugėja. Pavyzdžiui, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą ir atsivėrus sienoms padaugėjo problemų, susijusių su ištuokomis, kai tėvai gyvena skirtingose valstybėse, ar neregistruota vaikų, kurių tėvai išvyksta dirbti į užsienį, globa. E. Žiobienė taip pat atkreipė dėmesį į plintantį smurtą mokyklose.

Pasak E. Žiobienės, vaiko teisių apsaugą reglamentuojantys įstatymai yra tobulintini, esą reikėtų priimti vaiko gerovės įstatymą ir stiprinti kai kurias institucijas. Krikščionių partijos frakcijos narys Mantas Varaška pasidomėjo, kaip teisininkei, auginančiai dvi mažametes dukras, pavyks suderinti kontrolierės, kurios dėmesio tikisi daugybė vaikų, ir mamos pareigas. „Vaikai turi du tėvus, jie dalinsis savo darbą“, – lakoniškai paaiškino kandidatė.

Baigė sociologijos ir teisės studijas

36-erių E. Žiobienė yra baigusi sociologijos studijas Kauno Vytauto Didžiojo universitete, vėliau gavo teisės bakalauro ir magistro diplomus, o 2003 m. apsigynė disertaciją „Informacijos apie privatų asmens gyvenimą apsauga“. Yra paskelbusi daugiau nei dvi dešimtis mokslinių publikacijų.

1994-1998 m. dirbo Kauno technologijos universitete, 1998-2003 m. – Kauno apskrities viršininko administracijos Teisės skyriuje (kurį laiką jam vadovavo) ir dėstė Vytauto Didžiojo universitete. Nuo 2003-iųjų E. Žiobienė dėsto Mykolo Romerio universitete konstitucinę teisę, žiniasklaidos teisę ir asmens teisių apsaugą, nuo 2004-ųjų vadovauja nevyriausybinei organizacijai Lietuvos žmogaus teisių centrui.

2003 m. ji buvo paskirta Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos nare (po poros metų – ir pirmininke), o 2008 m. – Vyriausiosios rinkimų komisijos nare.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Analitikai su nerimu stebi įvykius Vokietijoje: šis scenarijus Europai pridarytų daug bėdos (140)

Labai tikėtina, kad po šį sekmadienį vykstančių rinkimų į Vokietijos parlamentą bus...

Raminta Rakauskė | D+

Metalo supirkinėtojai tokių kainų nebuvo matę nuo 2009-ųjų: gyventojai nešė viską, ką galėjo

Kol dalies pramoninių metalų kainos po truputį sminga žemyn, kai kurių vis dar skaičiuoja...

Liūdnos žinios: Kaune kovojama dėl COVID-19 sergančio naujagimio gyvybės Kauno klinikų reanimacijoje gydomi du vaikai (806)

Medikų nerimas auga: reanimacijoje vis daugiau koronavirusu sergančių vaikų. LNK žinios praneša,...

Plakatą Nausėdai JAV iškėlusi lietuvė: mūsų yra visame pasaulyje (812)

Plakatą „Nausėda yra homofobas“ iškėlusi mergina yra lietuvė Eglė Malinauskaitė . 21 metus...

Orai: nauja savaitė atneš permainų

Praslinkus aktyviam Atlanto ciklonui, šeštadienį nuo Skandinavijos priartės naujas žemo...

Brutualiu žinomos prodiuserės nužudymu kaltinamas žurnalistas išsidavė itin išsamiais įvykio aprašymais (15)

39 metų televizijos prodiuserė iš Prancūzijos Sophie Toscan du Plantier ramiame Airijos regione...

Pristatė, kaip artimiausiu metu keisis pensijos Lietuvoje: nėra viskas jau taip gerai (349)

Rugpjūčio mėnesį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pristatė, kaip...

Pats garsiausias ir paslaptingiausias klubas Berlyne: ką jie ten taip slepia? (19)

Berlynas – 100% pats išskirtiniausias miestas Europoje, turintis unikalią aurą, kurios...

Agnė Kulitaitė | D+

Agnė Kulitaitė: iki kominių pasivažinėjimų vidury dienos nueinamas labai ilgas kelias (2)

Pastarojo laiko įvykiai tik dar kartą patvirtino, jog net ir šiais neramiais laikais konstantų vis...

Gražiausia pasaulio lengvaatlete tituluojama vokietė bėgimo takelį išmainė į podiumą (64)

22 metų Alica Schmidt buvo per žingsnį nuo savo didžiausios gyvenimo svajonės, tačiau jos...