Valstybinėje Kauno "Stumbro" alkoholinių gėrimų gamykloje valdžią susigrąžinę senieji įmonės vadovai tvarkosi lyg savo privačiame ūkyje - žmonės priimami į darbą ir atleidžiami, remiantis simpatijomis ir antipatijomis.
Į gamyklą grįžta senieji "Stumbro" darbuotojai, kuriuos radikalias reformas vykdęs buvęs bendrovės generalinis direktorius Jonas Žukauskas atleido iš darbo kaip praradusius pasitikėjimą. Tuo tarpu jauniems ir perspektyviems specialistams siūlomos žemesnės pareigos.

"Gamykloje tvyro įtampa. Kiekvienam darbuotojui, kuriuo pasitikėjo buvęs vadovas J.Žukauskas, gresia nemalonumai. Žmonės bijo net žodį ištarti", - pasakojo pavardės nenorėjęs skelbti "Stumbro" darbuotojas.

Jis tikino dėl tokio atvirumo galįs iškart prarasti darbą. Konservatorių valdymo metais "Stumbro" generaliniu direktoriumi paskirtas J.Žukauskas buvo atleistas iš darbo tik dėl politinių motyvų.

Kitų ir nebuvo - bendrovės ekonominiai rodikliai pastaraisiais metais nuolatos gerėjo. Vietoj J.Žukausko paskirtas buvęs gamyklos technikos direktorius Vidimantas Švabas į bendrovę pasikvietė prieštaringai vertinamą ilgametį "Stumbro" vadovą Algimantą Džiugą.

Tais laikais "Stumbras" fiktyviai eksportuodavo spiritą, kuris dažniausiai atitekdavo Kauno nusikaltėlių gaujoms.

Nors A.Džiugas užėmė technikos direktoriaus pareigas, jau dabar priimant svarbius sprendimus jo žodis turi bene daugiausia įtakos. "Stumbre" kalbama, kad rudenį A.Džiugas su V.Švabu susikeis pareigomis - buvęs gamyklos vadovas vėl sugrįš į įprastą jam generalinio direktoriaus kabinetą.

J.Žukauskas nebuvo atleistas iš įmonės. Dabar jis dirba "Stumbro" vykdančiuoju direktoriumi, atsakingu už kokybės politiką.

Tačiau šios pareigos jam pasiūlytos tik siekiant apmalšinti skandalą dėl įmonės vadovų kaitos, kurios būtinumo nei Vyriausybė, nei Žemės ūkio ministerija, kurios sferai priskirtas "Stumbras", nesugebėjo paaiškinti.

"Mano istorijoje yra kažkas nešvaraus. Aš buvau nepalankus visoms partijoms, nes dariau tik tai, kas naudinga "Stumbrui", - kalbėjo J.Žukauskas. Apie savo ateitį įmonėje jis negalėjo nieko konkretaus pasakyti.

Per kelias pastarąsias savaites naujieji "Stumbro" vadovai atsisakė net trijų svarbius postus užimančių darbuotojų paslaugų. Prieš metus konkursą eiti pirkimų skyriaus viršininko pareigas laimėjęs Vytautas Pešaitis pasakojo, kad "Stumbro" vadovas V.Švabas jam be jokių paaiškinimų pasiūlė išeiti iš darbo "geruoju".

Įmonės vadovai tik užsiminė, kad jis nesusitvarko su darbu. V.Pešaitis jam metamų kaltinimų nepripažįsta. Pasak jo, pirkimų sistema gamykloje veikė normaliai, todėl jis atsisakė vykdyti nurodymą.

"Jaučiau didžiulį spaudimą. Kol nesutikau savo noru atsisakyti skyriaus viršininko pareigų, man neleido netgi atostogauti", - tvirtino V.Pešaitis, vėliau sutikęs dirbti paprastu vadybininku.

Kai tik V.Pešaitis pasirašė iš anksto parengtą įsakymą savo noru pereiti į žemesnes pareigas, daugiau nekilo jokių problemų ir dėl atostogų. Tuo tarpu "Stumbro" generalinis direktorius V.Švabas tvirtino, kad V.Pešaitis skundėsi dideliu darbo krūviu ir pats paprašė mažiau atsakingų pareigų. V.Švabas gynėsi: "Spaudimo pavaldiniui pasitraukti nedariau".

Nenorėjusių pavardžių skelbti "Stumbro" darbuotojų teigimu, pirkimų skyrius - viena palankiausių vietų plauti pinigus, todėl įmonės vadovai šioje vietoje norėtų matyti savą žmogų.

Prieš metus konkursą tapti pardavimų skyriaus viršininku laimėjęs Vaidas Žvinakis taip pat buvo priverstas pereiti dirbti paprastu vadybininku. Jo pareigas laikinai eina Vygantas Juškus.

Ankstesnė vadovybė V.Juškų pažemino iki vadybininko. Tokių sankcijų teko imtis, nes V.Juškus, turėjęs informuoti bendrovės vadovus apie atsiskaitymus, nuslėpė uždelstą maždaug milijono litų mokėjimą.

"Stumbro" gamyklai priklausančio alaus restorano vadovu vėl tapo Vytautas Simanavičius. Tas pats, kurį buvę gamyklos vadovai už įvairius nusižengimus atleido iš darbo, tačiau teisme jis sugebėjo įrodyti savo nekaltumą.

Lig šiol restoranui vadovavo Vida Gaučienė. Jai gali tekti palikti "Stumbrą". Vieno patikrinimo metu 1997 metais V.Simanavičiaus vadovaujamame alaus restorane buvo rasta alkoholinių gėrimų butelių be banderolių. "Stumbrui" už tai teko sumokėti 100 tūkst. litų baudą.

Vėliau gamyklos apsaugos tarnybos darbuotojai nustatė, kad iš restorano reklaminė "Stumbro" atributika gabenama be jokių dokumentų. V.Simanavičius jam pateiktus kaltinimus neigia.

"Lietuvos rytas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (316)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (52)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (11)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (285)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (12)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (59)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (6)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (37)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (98)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...