Iki šiol Specialiųjų tyrimų tarnybą tik apie konkursus į vienas ar kitas pareigas Savivaldybėje laimėjusius asmenis informuodavusi Panevėžio miesto savivaldybės administracija, dabar duomenų iš šios tarnybos prašys apie visus dar tik dalyvauti konkursuose užsiregistravusius pretendentus.
Panevėžio miesto savivaldybė (Roko Vanago nuotrauka)
Konkursą nukėlė

Savivaldybės administracijai nesiseka į jau kone pusmetį laisvą Miesto ūkio skyriaus vedėjo kėdę pasodinti naują žmogų.

Vasaros pradžioje iš šio posto atsistatydinus buvusiam vedėjui Gediminui Juozaičiui, spalio mėnesį surengtas pretendentų užimti šias pareigas konkursas nugalėtojo neišaiškino, o vakar Savivaldybė paskelbė bemaž dviem savaitėms nukelianti ir šį penktadienį turėjusį vykti pakartotinį konkursą.

Savivaldybės Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Augenija Zalagėnienė PB pranešė, jog antrasis pretendentų į Miesto ūkio skyriaus vedėjus konkursas atidedamas, nes Specialiųjų tyrimų tarnyba dar nespėjo patikrinti, ar visi šeši į šias pareigas pretenduojantys asmenys yra nepriekaištingos reputacijos.

„Pakartotinis konkursas turėtų įvykti iki gruodžio vidurio, mat pagal įstatymus konkursą būtina surengti ne vėliau kaip per mėnesį nuo paskutinės kandidatų jame dalyvauti paraiškų priėmimo dienos. Šio konkurso pretendentus mes registravome iki lapkričio 15-osios“, - vakar dienraščiui aiškino A.Zalagėnienė.

STT filtras - visiems pretendentams

„Konkurso į Miesto ūkio skyriaus vadovus Savivaldybė tikrai nevilkina - Specialiųjų tyrimų tarnyba tiesiog pritrūko laiko pateikti pažymas apie pretendentus. Ateityje organizuodami konkursus tam numatysime ilgesnį terminą“, - PB tvirtino naujiems darbuotojams kelią į Savivaldybę atveriančios konkursų komisijos pirmininkas Savivaldybės administracijos direktorius Visvaldas Matkevičius.

Specialiųjų tyrimų tarnybos įvertinti konkursantų reputaciją miesto Savivaldybė paprašė pirmą kartą. „Nuo šiol tarnyba konkursų komisijai teiks pažymas apie visų Savivaldybės rengiamų konkursų dalyvius - tokia sąlyga neseniai papildėme ir priėmimo į Savivaldybę tvarką“, - sakė V.Matkevičius.

Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, pagal naująją šios tvarkos redakciją konkursantai apie tai, kad jais domėsis Specialiųjų tyrimų tarnyba, yra informuojami ir savo sutikimą patvirtina parašu. Su tyrimo išvadomis pretendentai supažindinami prieš kelias dienas iki konkurso.

Naujovės su prokurorų tyrimu nesieja

Paklaustas, ar reikalavimo, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba tikrintų visus kandidatus įsidarbinti miesto valdžios rūmuose, įvedimo neinspiravo rugsėjį šios tarnybos pradėtas ir Panevėžio apygardos prokuratūrai perduotas galimai korumpuotos Savivaldybės įmonės „Panevėžio planas“ vadovo Ričardo Dobrovolsko veiklos tyrimas, V.Matkevičius atsakė neigiamai.

„Šie dalykai nesusiję. Specialiųjų tyrimų tarnybą iki šiol mes informuodavome tik apie konkursų nugalėtojus. Dabar nusprendėme, kad tarnybos išvadų būtų racionaliau sulaukti prieš konkursą apie visus jo dalyvius. Įsivaizduokite, kas atsitiktų paaiškėjus, jog mūsų laimėtoju pripažintas asmuo tarnybai kelia įtarimų? Vėl reikėtų skelbti konkursą, vėl būtų gaištamas laikas“, - dienraščiui sakė Savivaldybės administracijos direktorius.

Visi vyrai

Savivaldybės Teisės skyriaus vedėjos A.Zalagėnienės duomenimis, visi šeši pretendentai atsisėsti į Miesto ūkio skyriaus vedėjo kėdę yra vyrai. Pareigūnės manymu, tai lėmė konkurso sąlygose kandidatams įrašytas reikalavimas turėti technikos mokslų aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą. „Visi šeši pretendentai - tikrai labai rimti. Esu tikras, kad dar šiais metais Miesto ūkio skyrius turės naują vadovą“, - apie kandidatus vadovauti vienam svarbiausių Savivaldybės padalinių teigė administracijos direktorius V.Matkevičius.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (327)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (344)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Pranckietis abejoja Karbauskio spaudos konferencijos būtinumu (133)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS)...

Rusijos valdžia surado naują auką: tikina niekada gyvenime nematę „tokio šlykštaus dalyko“ (94)

Nauja Rusijos Federacijos Kultūros ministerijos Visuomeninės tarybos, kuriai vadovauja Jurijus...

Neįprastas eismo įvykis: kam draudimo bendrovė atlygins žalą? (33)

Įsivaizduokite, kad pasistatėte ir palikote automobilį įkalnėje, tačiau sugedo jūsų...

Sukrečiantis motinos skausmas: dukra, nepaisant medikų pastangų, mirė nuo gripo komplikacijų (29)

Viena britė pasidalijo savo skausmu, kurį sukėlė aštuoniolikmetės dukters mirtis nuo vienos...

Išpuolis prieš policiją Mažeikiuose – padegtas patrulio automobilis (33)

Sausio 23 d., tarp 19.10 val. ir 20 val., Mažeikiuose, Juodpelkio g., prie daugiabučio namo...

Atsisakė nuosavo automobilio ir jau apskaičiavo, kiek galima sutaupyti (111)

Šiandien dažnas neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio, o tarša, kurią sukelia automobilių...

Pigi naminė priemonė, kuri padės nuvalyti riebalus nuo orkaitės durelių (13)

Kiekviena šeimininkė žino, kad su laiku orkaitės stiklas apsineša išdavikišku riebalų ir...

Šiemet yra kas ūkininkus gąsdina labiau nei būsimi mokesčiai (43)

Prasidėjus naujiems metams, ūkininkai rengiasi ateinančiam sezonui, tačiau jau dabar aišku, kad...