aA
Į mitingą „Stop tarnybų smurtui prieš vaiką ir šeimą”, kurį antradienio vakarą Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rengia Laisvos visuomenės institutas (LVI), renkasi ne tik vilniečiai, bet ir šeimos iš Kauno, Panevėžio, kitų Lietuvos miestų.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kad atvykusieji, o ypač vaikai, nesušaltų, prieš renginį ieškota savanorių, kurie dalins šiltos arbatos.

Mitingo organizatoriai kvietė susitelkti visus, neabejingus vaikų likimui ir siekiančius nutraukti tarnybų atliekamą šeimų ardymą bei nepagrįstą vaikų atiminėjimą. Didžiųjų Lietuvos miestų žmonės vykti į Vilnių organizavosi autobusais.

„Šokiruojanti statistika ir nukentėjusių šeimų liudijimai rodo nehumanišką ir antikonstitucinį vaiko teisių apsaugos reformos pobūdį. Per beveik keturis mėnesius iš tėvų paimta per tūkstantį vaikų. Visuomenę bandoma įtikinti, kad Lietuvoje yra tiek vaikų, kuriems buvo geriau būti atskirtiems nuo šeimos ir grėsė realus pavojus sveikatai ir gyvybei. Tokį masinį vaikų atiminėjimą įgalino Dovilės Šakalienės ir Mykolo Majausko inicijuota reforma“, - teigia akcijos iniciatoriai.

Pasak Seimo nario M. Majausko, įstatymas sako, kad vaikams taikyti fizinių bausmių negalima. Įstatymas taip pat pabrėžia, kad vaikus laikinai iš šeimos galima paimti tik motyvuotu teismo sprendimu, jog yra reali grėsmė vaiko sveikatai ar gyvybei.


„Manau, kad prie šių nuostatų grįžti ir jas peržiūrėti nereikia. Tuo tarpu įstatymo įgyvendinimui akivaizdžiai nebuvo pasirengta tinkamai: neužtikrintas paslaugų šeimai reikiamas finansavimas, atrinkti vaiko teisių apsaugos specialistai neturi reikiamų kompetencijų, todėl daro rimtas klaidas ir taip diskredituoja vaiko teisių apsaugą visoje Lietuvoje”, - Eltai sakė M. Majauskas.

Pasak Laisvos visuomenės instituto, prisidengdama „geriausių vaiko interesų“ užtikrinimu ši reforma prievartos būdu ardo šeimas, baudžia ne tik tėvus, bet ir pačius vaikus bei diegia žalingą policinės valstybės modelį, kuris vadovaujasi komunistiniu principu, neva valstybė geriau už tėvus žino, kaip auginti vaikus.

„Esame įsitikinę, kad vaikų paėmimas turi būti absoliučiai kraštutinė priemonė, taikoma tik esant realiam pavojui vaiko sveikatai ir gyvybei, o ne siekiant perauklėti tėvus. Tiek ydinguose teisės aktuose, tiek praktikoje Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojams kartu su policijos pareigūnais yra suteikta pernelyg plati veiksmų laisvė kištis į privatų šeimos gyvenimą ir atiminėti vaikus (kad ir trumpam) iš jų tėvų. Smurtas naujajame įstatyme suvokiamas per plačiai ir tai atveria kelią absurdiškiems sprendimams“, - teigia mitingo organizatoriai.

Laisvos visuomenės instituto inicijuota peticija valdžios atstovams ir socialinės politikos architektams paliudijo, kad visuomenė nėra abejinga šeimų likimams - peticiją per dvi paras pasirašė per 14 tūkstančių Lietuvos žmonių.

Neabejingi situacijai kviečiami ateiti į mitingą ir paraginti valstybės institucijas inicijuoti vaiko teisių apsaugos reformos peržiūrą, tikslinant smurto prieš vaiką sampratą ir griežtinant vaikų paėmimo tvarką.

Taip pat reikalaujama nustatyti pareigūnų veiksmais padarytos žalos atlyginimo modelį ir pareigūnų asmeninę atsakomybę už pripažintą neproporcingą elgesį.

Akcijos organizatoriai taip pat ragina valdžios institucijas užtikrinti efektyvų pagalbos šeimai teikimą visose Lietuvos savivaldybėse, sukurti visuomeninės vaiko teisių apsaugos tarnybos veiklos priežiūros mechanizmą.

„Šeimų ardymas neatitinka geriausių vaiko interesų. Kiekvienas nebūtinas vaiko atskyrimas nuo jo gyvenamosios aplinkos ir šeimos yra tarnybų smurtas prieš vaiką ir šeimą. Turime užkirsti tam kelią“, - ateiti į mitingą ir pareikšti savo pilietinę poziciją kvietė Laisvos visuomenės institutas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (104)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (38)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Negailestingą onkologinės ligos kirtį patyrusiam Stano – jautrios kolegų emocijos (1)

Dainininkas Stanislavas Stavickis -Stano patvirtino jau gerą pusmetį pramogų pasaulio...

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (116)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Betoninės sienos po žeme slėpė neregėtos prabangos rūmus ir didžiausią LSD fabriką istorijoje (7)

Paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje praktiškai visos LSD siuntos atkeliaudavo iš...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (16)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Albumą pristačiusi Monika Pundziūtė-Monique scenoje išgirdo asmeninį prisipažinimą (4)

Atlikėja Monika Pundziūtė- Monique iš jaudulio žibančiomis akimis pristato antrąjį solinį...

Gyvai / „Hero's & KOK World series 2018“ turnyre Vilniuje – iššūkis Maslobojevui ir Vikšraičiui (tiesiogiai)

Šiandien, lapkričio 17 dieną, 19 valandą Vilniaus „Siemens“ arenoje startuoja tradiciniu...

Kodėl vyrai neveda meilužių

Pirmiausia turiu pasakyt, kad nesu nei meilužė, nei kažkurio meilužio žmona, jei netyčia turit...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (6)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...