aA
Šeštadienio naktį iš Italijos specialiu lėktuvo reisu į Kauną bus atgabentos šventuoju paskelbto kunigo Giovanni Bosco (Jono Bosko) relikvijos, kurios nuo kovo 2 dienos pradės dviejų savaičių trukmės piligriminę kelionę po visą Lietuvą.
Į Lietuvą spec. reisu atgabenama šventojo G. Bosco dešinioji ranka
© wikipedia nuotr.

Italijoje XIX amžiuje gyvenęs kunigas G.Bosco 1934 metais paskelbtas šventuoju – auklėtojų ir katalikų mokytojų globėju. G.Bosco yra Saleziečių kongregacijos, Marijos Krikščionių Pagalbos dukterų instituto ir Saleziečių bendradarbių sambūrio įkūrėjas. Jis įsteigė daug kolegijų, mokyklų ir prieglobsčio namų neturtingam jaunimui tiek Italijoje, tiek užsienyje.

G.Bosco įgyvendino savąją Prevencinę sistemą, kuri rėmėsi principu, jog geriau jaunuolį auklėti iki jam padarant ką blogo, nei laukti, kada suklups, ir tuomet bausti.

Antradienį pristatydamas į Lietuvą atgabenamų šventojo relikvijų piligriminės kelionės po Lietuvą programą, kunigas salezietis Alessandro Barelli (Alesandras Barelis) teigė, jog relikvijų kelionė į Lietuvą yra baigiamosios beveik 5 metus trukusios relikvijų kelionės po visą pasaulį dalis. Nuo kelionės pradžios 2009-aisiais relikviją pagerbė šimtai tūkstančių žmonių Europos, Azijos, Amerikos ir Afrikos valstybėse. Tikimasi, kad ir Lietuvoje prie relikvijos ateis tūkstančiai žmonių. Iki šventų Velykų pasaulinė relikvijų kelionė bus baigta Italijoje.

Šv.J.Bosco relikvijos - autentiška šventojo kūno dalis - dešinioji ranka, kuri buvo atskirta nuo mirusiojo kūno. Ši relikvija saugoma užantspauduotoje dėžutėje, kuri patalpinta į kunigo G.Bosco kūno vaškinę kopiją. Ši mirusiojo statula po pasaulį gabenama specialiai sukurtoje urnoje, kurios bendras svoris - 1300 kilogramų, ilgis siekia 2,5 metro, o plotis - 1,2 metro.

Vilniaus vaikų ir jaunimo saleziečių laisvalaikio centro vadovas kunigas A.Barelli pabrėžė, jog artinimasis prie relikvijų nereiškia priėjimo prie magiškųjų galių.

"Eiti prie relikvijų nereiškia prieiti prie magiškųjų galių. (...) Yra supratimas, kad krikščionys tiki į amžinąjį gyvenimą ir vyksta bendrystė tarp gyvųjų ir mirusiųjų. (...) Prieiti prie relikvijos reiškia tai, jog žmogus ateina daugiau sužinoti apie tą šventąjį, jo darbai, jo asmenybė man yra artimesni ir tai yra paskatinimas mano krikščioniškajam gyvenimui", - kalbėjo Lietuvos pilietybę turintis italų tautybės kunigas A.Barelli.

Anot jo, šios relikvijų kelionės tikslas – suvienyti skirtingų kraštų istorijas, kultūras, pasaulėjautą ir drauge švęsti reikšmingą sukaktį - 200 metų G.Bosco gimimo ir 80 metų paskelbimo šventuoju metines.

Lietuvoje urna aplankys ne tik parapijas, kur darbuojasi saleziečiai (Kauno Palemono ir Vilniaus Lazdynų), bet ir visas septynių vyskupijų katedras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Su bute rūkančiu kaimynu kovojantis vilnietis sutrikęs, teisininkė įspėja – situacija sudėtinga (21)

Jau keli metai įstatymiškai draudžiama rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose,...

Už aukso vertės sklypą – grašiai valstybei: štai kiek per metus sumoka Gulbinų kvartalo milijonieriai rezidencija parduota už įspūdingą sumą (21)

Delfi išsiaiškino, kiek ežero pakrantėje įsikūrusio Gulbinų kvartalo verslo elitas valstybei...

Abramovičiaus atsakas Lietuvai: gėdinga (41)

Rusijos milijardierius Romanas Abramovičius sukritikavo Lietuvos norą peržiūrėti šalies...

Po Nausėdos žinios – ironiška Šimonytės reakcija (14)

Prezidentui Gitanui Nausėdai ketvirtadienį pranešus apie planus siekti antrosios kadencijos šalies...

„Žalgiris“ pralaimėjo ir teisme: turės sumokėti apvalią sumą Schilleriui (3)

Pastaruoju metu negandų kamuojamas Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ nesulaukė gerų žinių...

Rolandas Mackevičius – apie žmonos Ievos ir jo mamos santykius: pradžioje buvo sudėtinga (1)

Laidų ir renginių vedėjas Rolandas Mackevičius į pramogų pasaulį žengė prieš daugiau nei...

Karas Ukrainoje. Krymo partizanai: Džankojuje okupantai sukėlė didelę paniką po ilgos pauzės rusai atakavo Kyjivą sparnuotosiomis raketomis

Penktadienio rytą Rusijos pajėgos atakavo Kyjivą naudodamos strateginės aviacijos lėktuvus...

Visagine į darželį tėvas atvedė sumuštą mergaitę

Smurto žymes ant vaiko pastebėjo darželio darbuotojai.

Sąrašas tik ilgėja – paaiškėjo dar vienas kandidatas į prezidentus (1)

Paaiškėjo dar vienas kandidatas, ketinantis dalyvauti kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose...