aA
Penktadienį eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis paskelbė dalyvausiąs prezidento rinkimuose. Vyriausiojoje rinkimų komisijoje jis užsiregistravo savarankišku politinės kampanijos dalyviu.
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Turiu prisipažinti, kad tai buvo vienas sudėtingiausių sprendimų šiandieniniame mano gyvenime. Daugybę dienų ir naktų svėriau visus už ir prieš, suvokiu didelę šio žingsnio atsakomybės svarbą.(...) Didelis žmonių entuziazmas ir palaikymas mane skatino vis rimčiau susimąstyti, ką aš galiu duoti savo tėvynei, jos žmonėms? Ką galiu padaryti, kad Lietuvos vardas būtų siejamas su šalimi, kurioje netoliaruojama didelė nelygybė, neteisybė, kurioje gerbiamas kiekvienas žmogus ir jo pažiūros, kurioje socialinis teisingumas yra pats svarbiausias, o kiekvienas gali augti, mokytis, tobulėti, kurti ir dirbti tikėdamasis solidarios kitų pagalbos.

Ką galiu duoti savo šaliai, kad tarptautinėje bendruomenėje jos tariamas vardas asociuotųsi su aukšta diplomatine kultūra, aktyviu tarptautiškumu, gebėjimu klausytis ir girdėti, kurioje klestėtų demokratija, kultūra, mokslas ir būtų gerbiamos visos žmogaus teisės “, – sakė V. P. Andriukaitis per Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje surengtą spaudos konferenciją sakė V. P. Andriukaitis.

Jis teigė, kad jo rinkiminė kampanija bus labai trumpa, truks - vos pusantro mėnesio, nes jis yra saistomas darbo Europos Komisijoje.

„Turiu pabaigti svarbius darbus, nes esu atsakingas už labai sudėtingas ir rimtas sritis – sveikatą ir maisto saugą. Bet pažadu, per šį trumpą laikotarpį esu pasiruošęs pasimatyti, diskutuoti, susitikti su kiekvienu iš Jūsų“, – kalbėjo V. P. Andriukaitis.

Andriukaitis - kairysis kandidatas

Pretendentas save apibrėžė kaip kairiųjų pažiūrų kandidatą ir kairiųjų pažiūrų politikų vertybių tesėją.

„Atsakomybių prieš žmones yra versmė, iš kurios savo tautines ir socialines idėjas sėmė daktaras Jonas Basanavičius, daktaras Vincas Kudirka, daktaras Kazys Grinius ir kiti Lietuvos gydytojai, Lietuvos statytojai ir gynėjai. Kairioji, pažangioji Lietuvos visuomenės dalis su Steponu Kairiu priešakyje nuolat gynė socialinį teisingumą, užstodami ypač tuos, kurie patys apsiginti dažnai negali, o tokių šiandien Lietuvoje yra daug.

Kairiosios pažiūros man padėjo geriau suprasti iš savo darbo gyvenančių žmonių rūpesčius, pratęsti šią didžią tradiciją, prižiūrėti, puoselėti visuomenės ir valstybės galias, gydyti negalias yra svarbiausias mano siekis ir tikroji mano gyvenimo misija. Nuo Gulago tremtinio iki Europos komisijos nario išties – netrumpas kelias žmogaus gyvenime, kurį pavyko įveikti, tikiu, kad tai dar ne viskas“, – kalbėjo V. P. Andriukaitis.

67 m. V. P. Andriukaitis šiuo metu dirba Briuselyje, jis eina už sveikatą ir maisto saugą atsakingo Europos komisaro pareigas.

Jis yra buvęs sveikatos apsaugos ministru, Seimo nariu. Į prezidentus V. P. Andriukaitis kandidatavo ir 1997 m. ir 2002 m.

Kaip rašė BNS, pernai V. P. Andriukaitis teigė, kad dalyvavimą nacionaliniuose rinkimuose eurokomisarai turi suderinti su Europos Komisijos vadovu Jeanu Claude'u Junckeriu (Žanu Klodu Junkeriu).

Pasak V. P. Andriukaičio, jis gavo Europos Komisijos vadovo leidimą dalyvauti prezidento rinkimuose, todėl nuo balandžio 1-osios oficialiai išeina atostogų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(34 žmonės įvertino)
3.4118

Top naujienos

Tyrimas parodė neįtikėtiną juodosios organų prekybos mastą: turtuoliai donorus rinkosi iš katalogų (12)

„ Al Jazeera “ kanalo atliktas tyrimas atskleidė, kad viena Egipto ligoninė ir Jemeno...

Kaip vienas miestelis prie Volgos pasėjo chaosą Europos naftos rinkoje (11)

Nikolajevkos gyventojai nelabai turi apie ką liežuvauti nuo tada, kai mirė degtinės muziejaus...

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (153)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (122)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Keisčiausios dietos istorijoje, kurios dabar specialistams kelia šypseną

Jei jau girdėjote apie intervalinį valgymą, galbūt manote, kad dietų kultūra pasiekė keistumo...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (33)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (72)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Puiki pramoga savaitgaliui: daugiau beždžionių tiltų Lietuvoje niekur nerasite (16)

Prieš keletą metų duris atvėręs naujas Pagramančio regioninio parko lankytojų centras yra...

Mokslininkai: brokoliai padeda kovoti su vėžiu, tačiau neskubėkite jų pirkti (7)

Ilgą laiką su vėžio prevencija sieti brokoliai (kaip ir kitos kopūstinės daržovės, tarp kurių...