aA
Seimo valdyba nusprendė, kad vykti į Krynicos ekonomikos forumą Lenkijoje skaityti pranešimų galės tik konservatorius Andrius Kubilius bei „valstietis“ Virgilijus Poderys.
Andrius Kubilius, Audronius Ažubalis, Rasa Juknevičienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kvietimus skaityti pranešimus gavo ir Rasa Juknevičienė bei Audronius Ažubalis, bet, pasak Seimo vicepirmininkės Rimos Baškienės, atstovauti Lietuvai užteks dviejų skirtingų frakcijų atsakingų atstovų.

Pasak R. Juknevičienės, tai vienas svarbiausių saugumo renginių regione. Konservatorės teigimu, ji turėjo reprezentuoti Lietuvą bei skaityti pranešimą „Kibernetinis karas ir geopolitika - Šaltojo karo naujasis frontas“. R. Juknevičienė sako, kad tai yra eilinė ,,valstiečių“ ataka prieš konservatorius.

„Valstiečių“ valdoma Seimo valdyba manęs neišleido. Gal, jei būčiau skridusi kur nors į Australiją, būtų kitaip“, - savo feisbuko paskyroje rašė R. Juknevičienė.

R. Juknevičienės skaičiavimu, dalyvavimas Krynicos tarptautiniame forume būtų kainavęs 234 eurus, apgyvendinimą apmoka organizatoriai. Pasak konservatorės, Seimo taupymas tokiose svarbiose konferencijose yra tiesiog neadekvatus.

„Dabar diskusijose tose sesijose, kur buvome pakviesti kalbėti mes su A. Ažubaliu, Lietuvos tiesiog nebus. Aš nežinau, ar bekvies mus kitąmet. Buvo labai gėda parašyti organizatoriams, kad manęs neišleido Seimo vadovybė. Kai kas sako: važiuok už savus arba mes susimesim. Ne. Tai principo reikalas. Aš ten turėjau atstovauti savo valstybei. Tai mano, kaip Seimo narės, labai svarbus darbas. Todėl negalima pasiduoti demokratijos daužymui ir visiškam debilizmui“, - rašė R. Juknevičienė.

Žurnalistas Andrius Tapinas savo feisbuko paskyroje rašo, kad Krynicos ekonomikos forumas yra vienas svarbiausių regiono renginių ir Lietuvai yra gyvybiškai svarbu, kad ten dalyvautų kuo didesnė ir aktyvesnė šalies delegacija. „Valstiečių“ sprendimas neleisti dviem konservatoriams važiuoti į forumą žurnalistui primena Džordžo Orvelo „Gyvulių ūkį“, kai „visi gyvuliai yra lygūs. Bet konservatoriai yra mažiau lygesni už kitus“.

„Priežastis paprasta - jeigu važiuotų R. Juknevičienė ir A. Ažubalis, delegacijoje būtų jau trys konservatoriai ir vienas valstietis, o to jokiais būdais negalima „daleisti“. Taip, valstiečiai dar neturi patyrusių ministrų, neturi Europoje įtakingų žmonių, neturi kontaktais apaugusių Lietuvos lobistų, bet jeigu neturi, tai ir nereikia apskritai. Atrodytų, kad bent jau čia būtų galima sužaisti kaip komanda. Dėl Lietuvos. Bet ne - konservatoriai nepraeis“, - rašo A. Tapinas.

Krynicos ekonomikos forumas, vadinamas „mažuoju Davosu“, rengiamas nuo 1992 metų, jau spėjo tapti vienu svarbiausių politikos ir verslo elitui patrauklių ekonominių įvykių Europoje. Forume pranešimus yra skaitę prezidentai Dalia Grybauskaitė, Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas, Aukšiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis.

Krynicos ekonomikos forumo tikslas - formuoti palankią aplinką ES valstybių narių ir kaimyninių šalių politinio ir ekonominio bendradarbiavimo plėtrai.

Šiuo metu Krynicos ekonomikos forumas yra svarbiausia Vidurio ir Rytų Europos konferencija ekonomikos klausimais. Forumo diskusijos rengiamos bendradarbiaujant su daugiau kaip 100 verslo partnerių, įskaitant stambiausias Lenkijos ir tarptautines bendroves. Šio forumo organizatorius Rytų studijų institutas įvairiuose Europos miestuose rengia ir kitus kasmetinius forumus: Europos ir Rusijos forumą, Europos ir Ukrainos forumą, energetikos forumą.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dramų šeimose grimasos: prestižiniame sostinės rajone praskeltos galvos, kraujas ir be galo išsigandęs aštuonmetis (329)

Į iškvietimus vykstanti vaiko teisių apsaugos specialistė su DELFI sutiko pasidalinti istorijomis,...

Klientai perrašo taisykles: ką daryti įmonėms, kurioms kilo didelė grėsmė (28)

Gyvename kliento amžiuje, kai jie perrašo verslo taisykles ir verčia įmones nuolat sukti galvą,...

Apie gimdymą be rožinių akinių: pasakė, ko moterys bijo labiausiai (4)

Ar įmanoma pasiruošti gimdymui ir numatyti visus įmanomus variantus? O pasiruošti jiems? Klausytis...

Prabilo dramatiškai iš Šiaurės Korėjos pabėgęs karys, jis – generolo sūnus (21)

Šiaurės Korėjos karys, kuris pernai lydimas kulkų pabėgo į Pietų Korėją , yra generolo...

Žiemos ar vasaros laikas: kurį pasirinks Lietuva? (321)

Sveikatos apsaugos ir švietimo ekspertai sutaria, kad praktikos sukioti laiką kiekvieną pavasarį...

Lietuvių pamėgtoje saloje – galinga stichija: bangos tiesiog nušlavė apartamentų balkonus (41)

Gavus pranešimų apie smarkią audrą, dėl saugumo evakuotos kelios dešimtys lietuvių pamėgtos...

Kraupios avarijos šokiruota 17-metės komanda piešė baisiausią scenarijų: merginą saugojo angelai (26)

„Formulės 3“ lenktynėse Makao trasoje 276 km/val. greičiu į fotografų bokštelį...

Mano penktokas informuotas, kad mokytojų atlyginimai maži ir valdžia juos skriaudžia. Ar čia normalu? (3)

Esu penktoko, kurio mokykla streikuoja jau visą savaitę, mama. Kadangi aš nuoširdžiai rūpinuosi...

Trintos daržovių sriubos: ir sveika, ir sotu 3 receptai (2)

Atvėsus orams, vis dažniau norisi pasilepinti karštais, tačiau nesudėtingais patiekalais. Tam...

Veryga informacijoje apie uždaromas ligonines įžvelgia opozicijos sąmokslą (160)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patikino, kad reformuojant sveikatos sistemą nebus...