aA
Kandidatūras į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) teisėjus pateikė šeši teisininkai, tarp jų – vaiko teisių apsaugos kontrolierė, teisėjai, mokslininkai.
Į EŽTT teisėjus pretenduoja šeši teisininkai, tarp jų – vaiko teisių kontrolierė, teisėjai
© AFP/Scanpix

Atrankoje dalyvauja Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Audrius Bakaveckas, Mykolo Romerio universiteto profesoriai Darijus Beinoravičius, Lyra Jakulevičienė, trečiadienį pranešė pranešė Teisingumo ministerija (TM). Taip pat posto siekia Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Aistė Račkauskaitė-Burneikienė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Gediminas Sagatys ir vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė,

Pretendentus vertins speciali darbo grupė, kuri pateiks trijų geriausiai įvertintų trijų pretendentų į EŽTT teisėjus kandidatūras ir sudarytą pretendentų eiliškumo sąrašą – šis sąrašas yra rekomendacinio pobūdžio ir teikiamas premjerui.

Pagal procedūrą, premjeras, įvertinęs šią rekomendaciją, siūlys prezidentui kandidatų sąrašą, kuris dekretu teiks tris Lietuvos kandidatus į EŽTT teisėjo nuo Lietuvos pareigas.

Remiantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, teisėjus nuo kiekvienos valstybės renka Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja iš trijų kandidatų sąrašo, kurį pateikia atitinkama valstybė.

Europos Žmogaus Teisių Teismas yra įkurtas pagal 1950 metais pagal Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją. Teisme yra tiek teisėjų, kiek ir valstybių-konvencijos dalyvių, tačiau teisėjai dirba savo vardu, jie savo šaliai neatstovauja, savo veikloje yra nepriklausomi ir nešališki.

Teisėjus renka Parlamentinė Asamblėja iš trijų šalies pateiktų kandidatų sąrašo devynerių metų kadencijai. Teismą sudaro penki skyriai, kurių sudėtis nustatoma trejiems metams, atsižvelgiant į geografinį, lyčių atstovavimo bei skirtingų šalių narių teisės sistemų atstovavimo proporcingumą.

Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėju nuo Lietuvos nuo 1994 metų birželio mėnesio iki 2004 metų, dvi kadencijas, buvo Pranas Kūris, nuo 2004 metų lapkričio – Danutė Jočienė, o nuo 2013 metų lapkričio Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjo pareigas eina Egidijus Kūris.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Kunigą ir prokurorą demaskavęs vaikinas išryškino šokiruojančius dalykus: neabejoja, kad tai ne pabaiga

Dvi iš eilės DELFI paviešintos istorijos, kuriose svarbius vaidmenis vaidina ir dvasininkas, ir...

Po Tapino pareiškimų – itin iškalbinga Matijošaičio reakcija (39)

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis abejoja visuomenininko Andriaus Tapino nuoširdumu...

Po ukrainiečių paskelbto vaizdo įrašo Lukašenka atleido iš pareigų Baltarusijos pasieniečių vadovą

Ukrainos pasieniečiai pranešė, kad po to, kai pirmadienį socialiniuose tinkluose paskelbtė...

Prakalbo apie mokytojų patiriamą psichologinį smurtą: juos terorizuoja vadovybė, kolegos ir net moksleiviai

Neretai visuomenėje diskutuojama apie moksleivių psichologinę būklę. Ieškoma išeičių, kurių...

Kubiliaus žodžiai gerokai suerzino demokratus: tai jau tampa sveiko proto krize (2)

Europarlamentaro, konservatoriaus Andriaus Kubiliaus pareiškimas apie kolektyvinę vadinamojo čekių...

Verslas PliusJulija Leimonė

Toksiškas darbuotojas – pavojingi nuodai: dėl jo kaltės gali subyrėti visa komanda, strigti darbai pasiūlė, kokį sprendimą turėtų priimti vadovai

Ko gero, visi žinote seną gerą posakį – šaukštas deguto medaus statinę gadina. Lygiai tą...

Vilniuje užsiliepsnojo remontuojamas namas: pranešta apie evakuotus žmones ir gausias ugniagesių pajėgas gaisro plitimas sustabdytas

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Vilniuje, prie Turniškių, užsiliepsnojo namas.

Vienu šūviu – du Nausėdos zuikiai: davė aiškų signalą konservatoriams (42)

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį LNK pareiškė, kad naujos sudėties Vyriausybėje...

Levas Kadikas, delfi.lv

Didelį rezonansą sukėlęs reidas Rusijos teritorijoje: bedė pirštu į silpniausias agresoriaus vietas

Dvi dienas Rusijos teritorijoje – Belgorodo srityje, kurios sostinė laikoma pagrindiniu logistikos...