aA
Savo gyvenimą su tarnyba profesionalioje Lietuvos kariuomenėje siejęs vilnietis Danielis Gaidukevičius šiandien gailisi dėl tokio pasirinkimo: patekęs į elitinę kariuomenės kuopą 21 metų vyras nesugebėjo susitaikyti su iššūkiais ir asmeninėmis problemomis, todėl ryžosi didžiausiai kvailystei.
Daniel Gaidukevič
© DELFI / Andrius Ufartas

Kvailystei, dėl kurios buvo ne tik pašalintas iš profesinės tarnybos, bet ir patrauktas baudžiamojon atsakomybei.

„Šiandien aš negaliu paaiškinti, kodėl taip pasielgiau“, – antradienį Vilniaus miesto apylinkės teisme prisipažino anksčiau jokių reikalų su teisėsauga neturėjęs D. Gaidukevičius.

Iš Lietuvos kariuomenės jis buvo pašalintas praėjusių metų spalio pabaigoje – tokį sprendimą jo vadovybė priėmė po dviejų įvykių, kai Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopoje tarnavęs D. Gaidukevičius neatvyko į tarnybą be pateisinamos priežasties.

Baudžiamojoje byloje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Artūras Survila sakė, kad šaulio pareigas ėjęs D. Gaidukevičius tarnyboje nebuvo nuo rugpjūčio 27 iki rugsėjo 5 d. ir nuo spalio 8 iki 17 d.

Kariams neatvykstantiems į tarnybą be pateisinamos priežasties nuo trijų iki dešimties dienų, baudžiamasis įstatymas numato arešto arba laisvės atėmimo iki dviejų metų bausmes. Prokuroras, atsižvelgęs į visas tyrimo metu nustatytas aplinkybes, bylą nagrinėjančiai teisėjai Ievai Narbutaitei į atsargą išleistam kariui pasiūlė skirti aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. Bausmės atidėjimo metu, anot prokuroro, kaltinamajam turėtų būti skirtos baudžiamojo poveikio priemonės – be Probacijos tarnybos pareigūnų žinios nekeisti gyvenamosios vietos, neišvykti ilgesniam nei septynių parų laikotarpiui bei atlyginti Lietuvos kariuomenei padarytą žalą per du mėnesius.

Lietuvos kariuomenė iš D. Gaidukevičiaus prašo priteisti 152 eurus – tiek šauliui buvo sumokėta už tarnybą, kai šio joje nebuvo. Teismas nuosprendį žada skelbti po dviejų savaičių.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas buvęs karys teisme pasakojo, kad visą gyvenimą svajojo tarnauti kariuomenėje – vos baigęs mokslus savanoriškai užsirašė į tarnybą ir tarnavo dalinyje Rukloje, o tarnybai pasibaigus nutarė išbandyti jėgas profesinėje karo tarnyboje.

„Norėjau tarnauti koviniame dalinyje, bet šalia Vilniaus neradau vietos, todėl mane įkalbėjo tarnauti Garbės kuopoje, – sakė D. Gaidukevičius. – Iš pradžių viskas buvo lyg gerai, tarnyba patiko, bet vėliau supratau, kad tai – ne man. Vis sunkiau sekėsi su rikiuotėmis, stengiausi, bet man nepavykdavo išmokti, sulaukdavau pastabų, tarnyboje reikėjo nuolat žygiuoti, nebuvo lauko pratybų, tik kartą mus buvo nuvežę šaudyti. O netrukus mano gyvenime prasidėjo juodas laikotarpis ir viskas pasikeitė.“

Daniel Gaidukevič
Daniel Gaidukevič
© DELFI / Andrius Ufartas

Kaltinamasis pasakojo, kad dėl nesutarimų išsiskyrė su mergina, taip pat kilo problemų šeimoje ir jis nutarė neiti į tarnybą – iš pradžių kreipėsi į medikus, jam buvo išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Keletą kartų jis buvo pratęstas – gydytoja patikėdavo, kad jaunas karys iš tiesų serga. Bet net ir pasibaigus nedarbingumui, D. Gaidukevičius neatvyko į tarnybą – kai jo ėmė ieškoti tarnybos vadai, vaikinas vengdavo atsakyti į skambučius telefonu ir liepdavo rašyti SMS žinutes, nes esą yra sugedęs telefono garsiakalbis. Tačiau viskas pasikeitė, kai vienas karys bendradarbį nedarbingumo metu pamatė žaidžiantį fubolą.

„Po to į namus atvažiavo tarnybos vadas, pasikalbėjome, pažadėjau ateiti kitą dieną į tarnybą, – pasakojo kaltinamasis. – Visi žinojo, kad nebuvau tarnyboje, iš kai kurių bendradarbių išgirdau užgauliojimų, kad už tai, jog nebuvau tarnyboje, mane pasodins. Vienas bendradarbis net garsiai įvardijo – 8 metams. Tačiau kiti ramino – viskas bus gerai, nereikia pergyventi.“

Po užgauliojimų ir dėl to, kad pasirinko netinkamą tarnybos vietą, karys vėl nutarė neiti į tarnybą. „Kiekvieną rytą atsikeldavau ir galvodavau – šiandien net negaliu paaiškinti, kodėl nėjau, kodėl taip pasielgiau“, – sakė jis.

Jaunas vyras taip pat negalėjo paaiškinti, kodėl nepritapęs Garbės būrio kuopoje nepriėmė sprendimo pasitraukti iš tarnybos kariuomenėje.

„Mane slėgė asmeninės problemos, dėl kurių prisidariau dar daugiau problemų“, – sakė baudžiamojon atsakomybėn patrauktas buvęs karys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(155 žmonės įvertino)
2.5419

Top naujienos

Sankt Peterburgo gyventojai apie valdžios priimtą sprendimą: sveiki atvykę į pragarą (4)

Istoriniame Sankt Peterburgo centre esančioje Rubinšteino gatvėje gyvenanti Marina Pogolša rodo į...

Gaujų šaudynėmis ir laukinio kapitalizmo prabanga garsėjusi Kauno legenda sulaukė liūdnos pabaigos (114)

Laukinio kapitalizmo metais prabanga garsėjęs, Kaune, Jonavos gatvėje veikęs šešėlinio pasaulio...

Rusijos picų karalius užkariauja pasaulį: konkurentus lenkia dėl slapto ingrediento, kuris net nevalgomas (200)

Jei jau įsigudrini užsidirbti pristatydamas karštas picas Arktyje, kur sūrio blokai atkeliauja ant...

Virginijaus Sinkevičiaus šeimoje vyrauja džiugios nuotaikos – gimė dukrelė (3)

Būsimasis eurokomisaras Virginijus Sinkevičius šeštadienio rytą pranešė itin džiugią...

Mirtiną ligą įveikusi Kotryna prabilo apie išgyventą kančią: apie tai viešai kalbėti išdrįsta retas lietuvis (13)

Šiandien Amsterdame gyvenanti Kotryna Uogintaitė veda grupines treniruotes. Sunku patikėti, tačiau...

Pokyčiai: „Valstiečių“ reitingas per mėnesį smuko daugiau kaip 3 punktais (114)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) partijų reitingų lentelėje spalį...

Ginekologė – apie Sinickio pasirinkimą pasidaryti vazektomiją: žmonai jis padarė paslaugą (661)

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis garsiai pareiškė, kad jam yra atlikta...

Nausėda toliau tvirtina pozicijas politikų reitingo viršuje kam reikėtų sunerimti? (86)

Populiariausių politikų reitinge spalio mėnesį turimas pozicijas dar labiau sustiprino prezidentas...

Sabonio dienos Indianoje gali būti suskaičiuotos: „Pacers“ aktyviai ieško lietuviui naujo klubo (76)

Dvejus metus Indianos „Pacers“ klube praleidęs Domantas Sabonis jau artimiausiomis dienomis...

Tikra mikrobų karalystė: 10 dalykų namuose, kuriuos pamirštate išvalyti (3)

Nenuginčijama tiesa, kad mažuma žmonių mėgsta tvarkytis ir daro tai ne dėl didelio malonumo....