aA
Po maudynių fontane skandalingai išgarsėjęs foksterjeras Roksis tapo kone žymiausiu ne tik Panevėžio, bet ir Lietuvos šunimi. Jo šeimininkas, medikas Albertas Astrauskas, nubaustas dėl šuns vandens pramogų fontane, ne tik rengiasi bylinėtis su Miesto savivaldybe. Dabar gydytojas priverstas aiškintis ir savo darbdaviams – Panevėžio miesto poliklinikos vadovams dėl to, kad į darbą atkulniavo vedinas smagiuoju Roksiu. Dėl tokios mediko meilės keturkojui pradėtas tarnybinis patikrinimas.
Miesto poliklinika, ant kurios durų užklijuotas ženklas, draudžiantis į vidų vesti gyvūnus, pradėjo tarnybinį patikrinimą dėl gydytojo A. Astrausko, į polikliniką atsivedusio šunį, etikos. M. Garucko nuotr.

Skandalas kilo, kai per vieną nacionalinį televizijos kanalą buvo parodytas reportažas apie A. Astrauską, į Panevėžio polikliniką atsivedusį augintinį. Šitaip buvo atliekamas savotiškas eksperimentas – stebima žmonių reakcija į šunį gydymo įstaigoje.

Poliklinikoje kalbintų lankytojų nuomonės išsiskyrė. Vieni piktinosi dėl galimos šuns agresijos, higienos problemų, kiti poliklinikoje besisukiojantį keturkojį vertino teigiamai. Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus pavaduotojos medicinai Ramunės Vedlugienės, dabar laikinai einančios poliklinikos vadovės pareigas, teigimu, po tokio reportažo pradėtas tyrimas.

Pasak jos, ant visų įstaigos lauko durų jau seniai kabo draudžiantieji gyvūnus atsivesti ženklai. Anot R. Vedlugienės, ženklų nepaisė nei gydytojas, nei su juo atėję ir filmavę žurnalistai.

„Administracija informuota nebuvo, leidimo filmuoti, imti interviu nebuvo ir mes šį atvejį aptarėme sukvietę personalą į gamybinį susirinkimą. Įstaigoje visi privalo laikytis higienos normų ir nekenkti savo elgesiu jos interesams. Manome, kad tai yra daktaro asmeninė atsakomybė“, – sako R. Vedlugienė. Anot poliklinikos vadovės, medikas asmenines problemas turėtų spręsti ne darbovietėje, o už jos ribų.

Kas A. Astrauskui gresia už tokį poelgį, kol kas sunku pasakyti. Galima nuobauda paaiškės sulaukus gydytojų etikos komisijos išvadų, baigus tarnybinį patikrinimą. R. Vedlugienės teigimu, apie įvykį kalbėtasi ir su pačiu A. Astrausku.

„Jis mano, kad nieko nenutiko, – nekritiškai vertina savo poelgį“, – pabrėžia laikinoji poliklinikos vadovė.

Dalyvavo eksperimente

Kolegų svarstomas A. Astrauskas teisinasi, kad šunį į polikliniką atsivedė dalyvaudamas socialiniame žurnalistiniame tyrime, „Aš čia niekuo dėtas. Jie viską filmavo, viską tvarkė. Ar derino, nederino, kokį turėjo scenarijų, ką mąstė prodiuseris – jų reikalas. Manęs paprašė dalyvauti laidoje, aš ir dalyvavau. Daugiau jokios mano iniciatyvos nebuvo“, – tvirtina medikas.

Jis aiškina manęs, kad šuns filmavimą poliklinikoje su jos valdžia suderino patys laidos kūrėjai. Penktadienį A. Astrauskas buvo svarstomas gydytojų etikos komisijos posėdyje. Medikas mano, kad kai kuriuos jam užduotus klausimus reikėtų adresuoti laidą kūrusiems žurnalistams.

„Aš negaliu varžyti, negaliu reguliuoti žurnalistų tiriamojo socialinio darbo. Sakau, klauskite jų – tai klausimas prodiuseriui, klausimas laidos režisieriui, tai klausimas pačiam laidos kūrėjui.

Kuo aš čia dėtas? Jie turi savo taisykles, savo pareigas, savo įstatymus“, – atsakomybės kratosi gydytojas. Laukia bylinėjimasis A. Astrausko konfliktas su miesto Savivaldybės viešosios tvarkos prižiūrėtojais dėl Nepriklausomybės aikštės fontane besiturškusio šuns sukėlė didžiulį ažiotažą ir nuskambėjo gana plačiai. Gydytojas neatmeta, kad dėl to dabar jam bandoma įgelti. Medikas vasaros pabaigoje buvo nubaustas 75 eurų bauda. A. Astrauskas piktinosi, kad Savivaldybė jį nubaudusi visai nelogiškai, nes šuo nebuvo vedžiojamas – jis maudėsi fontane. Sprendimą dėl baudos medikas apskundė teismui. A. Astrauskas ne kartą tvirtino, kad pralaimėjęs teismą skųs sprendimą tol, kol galiausiai pasieks Strasbūrą, – gindamas šunų ir jų šeimininkų teises nepagailės nei laiko, nei sveikatos, nei pinigų.

Laukia bylinėjimasis

A. Astrausko konfliktas su miesto Savivaldybės viešosios tvarkos prižiūrėtojais dėl Nepriklausomybės aikštės fontane besiturškusio šuns sukėlė didžiulį ažiotažą ir nuskambėjo gana plačiai. Gydytojas neatmeta, kad dėl to dabar jam bandoma įgelti. Medikas vasaros pabaigoje buvo nubaustas 75 eurų bauda.

A. Astrauskas piktinosi, kad Savivaldybė jį nubaudusi visai nelogiškai, nes šuo nebuvo vedžiojamas – jis maudėsi fontane. Sprendimą dėl baudos medikas apskundė teismui. A. Astrauskas ne kartą tvirtino, kad pralaimėjęs teismą skųs sprendimą tol, kol galiausiai pasieks Strasbūrą, – gindamas šunų ir jų šeimininkų teises nepagailės nei laiko, nei sveikatos, nei pinigų.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kol politikai švenčia, jiems reikėtų ruoštis nemaloniems siurprizams (303)

Po antrojo rinkimų į merus turo paaiškėjo, kad labiausiai Lietuva pasitikėjo Gintauto Palucko...

Miško broliai. Paskutinis atviras pokalbis su partizanu Uosiu: ne už tokią Lietuvą kovojom (75)

Su partizanu Vytautu Balsiu-Uosiu susitikome jo namuose, Kaune. Būtent čia 95 metų vyras sakė...

Lingė: valdantiesiems užčiaupti prezidentės nepavyks (164)

Prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė sako, kad valdančiųjų lyderių reakcija į sekmadienį...

Užfiksavo šiurpią akimirką: gatvėje neišsitekęs sprogo dujinis autobusas (52)

Švedijos sostinėje Stokholme įvyko suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomo autobuso sprogimas....

Žiniasklaida: Rusija dislokuos Kryme branduolinius bombonešius NATO įspėja Maskvą (79)

Rusija , anot žiniasklaidos, nusprendė Kryme dislokuoti branduolinius bombonešius. „Tupolev...

Po dar vienų karališkų krikštynų klausimų sukėlė keistas karalienės Elžbietos II poelgis (21)

Kovo 17 d., sekmadienį, princo Harry pusseserė Zara Tindall pademonstravo, kad visiškai pasitiki...

„Žalgiris“ į Tel Avivą išskrenda su Kavaliausku, kapitonas lieka Kaune (1)

Kauno „Žalgirio“ trečiadienio vakarą laukia dar viena išlikimo Eurolygoje dvikova. Kauniečiai...

Leonidas Beršidskis: Viktoras Orbanas skolingas Europai daugiau atsiprašymų (47)

Apsukrusis Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas stengiasi visomis išgalėmis įrodyti, kad...

Nuo šiandien Kauno vairuotojų laukia pokyčiai: iki rudens viena gatve naudotis negalės

Antradienį, kovo 19 dieną, remonto darbams uždaromas avarinės būklės Ateities plento viadukas....

„Vos vos alaus“ pasiteisinimas nepadėjo: gresia iki metų nelaisvės (8)

Klaipėdos policija pirmadienį gavo pranešimą, kad Baltijos pr., keistai manevruoja automobilis...