Tardamas paskutinį žodį teisme dėl galimo Seimo Pirmininko Artūro Paulausko šmeižimo, Rolando Pakso bendražygis Gintaras Šurkus vylėsi išteisinimo bent jau istorinėje perspektyvoje. Prisiminęs visatos tyrinėtojus Koperniką, Galilėjų ir Džordaną Bruno, G. Šurkus priminė, kad jie taip pat buvo kaustomi inkvizicijos dėl tuo metu nepripažintos tiesos, jog saulė yra visatos centras.
Gintaras Šurkus
© ELTA
Anot G. Šurkaus, po kurio laiko nebenuginčijama taps ir jo tiesa, kad vienas iš sąmokslo prieš R. Paksą pradininkų ir iniciatorių buvo A. Paulauskas. G. Šurkaus teigimu, jo žodžius įrodančių faktų daugėja kiekvieną dieną, o A. Paulausko sprendimas dėl jų įsižeisti ir kreiptis į prokuratūrą - tai noras represinėmis priemonėmis nuslopinti oponentų nuomonę.

Kaip ELTA jau skelbė, valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Audrius Matulionis teismui pasiūlė G. Šurkų nubausti 10 tūkstančių litų (80 MGL) bauda.

G. Šurkus teisiamas už tai, kad pernai gruodžio pabaigoje duodamas interviu Lietuvos televizijos laidai "Savaitė" pareiškė, esą prezidentūros skandalą sukėlusią Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą A. Paulauskas turėjo 10 dienų iki jos paviešinimo ir kad rengiant sąmokslą prieš Prezidentą R. Paksą neva buvo sudarytas štabas bei renkami pinigai žiniasklaidai papirkti.

Prokuroro vertinimu, G. Šurkus viešai kalbėjo apie A. Paulauską remdamasis nuogirdomis, nepatikrinta informacija, kuri nebuvo konkreti.

"Pakanka įrodymų, kad G. Šurkus būtų pripažintas kaltu", - teismui sakė A. Matulionis. Jo žodžiais, G. Šurkaus kalboje norėta parodyti A. Paulauską kaip nesąžiningą, savanaudišką žmogų, kuris bet kokiu būdu siekia sukompromituoti R. Paksą ir bet kokiu būdu užimti jo pareigas. Anot prokuroro, piktnaudžiaudamas žodžio laisve ir skleisdamas nepatikrintą informaciją, G. Šurkus suvaržė A. Paulausko teises ir laisves.

G. Šurkų ginantis advokatas Kęstutis Stungys ilgoje baigiamojoje kalboje citavo ne tik Lietuvos įstatymus, bet ir tarptautines konvencijas bei Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimus, kad pagrįstų savo prašymą nutraukti G. Šurkaus bylą. Advokato teigimu, reikšdamas nuomonę apie sąmokslą prieš R. Paksą,G. Šurkus nepadarė jokio kriminalinio nusikaltimo.

"Į politikų diskusijas negalima automatiškai perkelti teisės aktų reikalavimo, kad informacija turi atitikti tikrovę. Politikams yra garantuojama teisė į aštresnes diskusijas", - aiškino advokatas.

G. Šurkus savo ruožtu apeliavo į paprotinę kai kurių Vakarų Europos valstybių teisę, pagal kurią nei prezidentai, nei vyriausybių vadovai dėl viešų pareiškimų nesibylinėja teismuose.

Nuosprendis G. Šurkui turėtų būti skelbiamas trečiadienį po pietų.

Kaip žinoma, rugpjūčio 31 d. Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismas jau paskelbė nuosprendį analogiškoje Liberalų demokratų partijos lyderio Valentino Mazuronio baudžiamojoje byloje. Už Seimo Pirmininko Artūro Paulausko apšmeižimą jam paskirta 40 MGL dydžio (5 tūkst. litų bauda). Tačiau šį nuosprendį V. Mazuronis apskundė Vilniaus apygardos teismui.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (72)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (26)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (152)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (12)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (1)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (3)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (84)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Žuvininkystės tarnyboje darbuotojų sumažės trigubai

Pertvarkant Žuvininkystės tarnybą, joje nuo rudens darbuotojų sumažės trigubai - iki 45...

6 neištikimybės ženklai, kurių nepastebėjau, kai vyras mane apgaudinėjo (20)

2 val. 30 min. nakties, sėdėdamas išnuomotame automobilyje prie vieno baro, mano vyras pareiškė:...