aA
Šeštadienį šeštą kartą Varėnos rajono Zervynų kaime surengtose grybavimo varžybose varėniškiai iš pradžių daugiau dairėsi į svečius, į jų šventę atvykusius iš Vilniaus, nei į po kojomis augančius grybus.
"Anava - Seimo pirmininkas, o štai - jo pavaduotojas, tas - ministras, o anas - jau tik buvęs, štai - generalinis policijos komisaras, o jau Seimo narių - kaip grybų", - skaičiavo varėniškiai valdžios vyrus ir moteris.

Įspūdinga palyda sekiojo paskui pirmą kartą į Varėnos miškus išsirengusį Jungtinių Amerikos Valstijų nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių Lietuvoje Johną F.Tefftą.

Nepasiklysti lietuviškų grybų pasaulyje J.F.Tefftui padėjo socialliberalų pajėgos - užsienio reikalų ministras Antanas Valionis su žmona Romualda ir Seimo narys Gediminas Jakavonis.

Ambasadoriaus apsauga rūpinosi ir buvęs aplinkos ministras varėniškis Imantas Lazdinis. Grybavimo naujoko iš Amerikos krepšyje buvo 6,5 kilogramo grybų. Tarp jų - ir 8 baravykai.

"Grybavau ne vienas, o net su keturiais ekspertais. Gerus grybus nuo blogų man padėjo atskirti ne tik užsienio reikalų ministras ir Seimo narys, bet ir mano žmona Mariella, jau ketvirtadienį grybavusi prie Valkininkų. Aš čia taip gerai jaučiuosi, kad pamiršau visas problemas ir darbą", - džiaugėsi Jungtinių Valstijų ambasadorius.

Į klausimą, ar Zervynose pamiršo ir apie teroristų Amerikai keliamą grėsmę, J.F.Tefftas atsakė: "Leiskite man šiandien nekalbėti apie karą, noriu grybauti ir džiaugtis grybų švente".

Ambasadorius padovanojo savo kepurę grybautojui Kęstučiui Rauluškai, o pats gavo dovanų džiovintų baravykų vėrinį, kurį J.F.Tefftas ketino nusiųsti į Ameriką - lauktuvių žmonos tėvams.

"Duonos kepalą gavau dovanų, o medaus aš pats nusipirkau", - džiaugėsi švente ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas. Jo nuotaikos nesudrumstė net tai, kad pakeliui į Zervynas apie devintą valandą ryto Valkininkuose Vadovybės apsaugos departamento automobilis "Volvo" rėžėsi į vieno varėniškio vairuojamą "Honda Civic" ir jį apgadino.

Nei A.Paulauskas, nei Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas grybų šįkart nerinko. "Tuo metu vaikiau debesis. Todėl prieš pat karnavalines eitynes Varėnos gatvėmis ir liovėsi liję", - neslėpė geros nuotaikos meras.

Iš Zervynų varžybose dalyvavę grybautojai atvyko į Varėną, kur iki pat šeštadienio vakaro tęsėsi grybų šventė. Rajono seniūnijos stengėsi kuo originaliau prisistatyti gausiai į šventę susirinkusiems varėniškiams ir svečiams iš kitų šalies miestų, taip pat ir iš Lenkijos, Vokietijos bei Švedijos.

Muzikantai, dainininkai ir tautodailininkai rungėsi, kas daugiau svečių privilios į savo kiemus, kuriuose jau laukė vaišės - valgiai iš grybų ir su grybais.

Sočiai buvo ir nelegaliai gaminamos naminės degtinės - samanės ir kitais vardais vadinamos, pagardintos medumi, su stumbražolėmis, kitokiomis žolelėmis.

"Pavaišinę naminuke generalinį policijos komisarą Vytautą Grigaravičių, išgirdome iš jo, kad tokį gėrimą galbūt galima ir patentuoti. Šiuos žodžius mes supratome kaip pažadą, kad nebūsime baudžiami", - sakė Valkininkų seniūnas Jonas Urbaitis.

Grybautojų varžybų nugalėtojais tapo jauniausias dalyvis 15 metų Giedrius Balčius. Per pustrečios valandos jis pririnko 11,5 kg grybų. 57 metų Kęstučio Lasicko laimikis svėrė 1,5 kg mažiau, bet jam pasisekė rasti daugiau baravykų.

Baravykų karaliene tapo 60-ąjį gimtadienį šventusi Jeronima Vilčinskienė. Ji surado 20 dzūkų labiausiai vertinamų grybų, nors varžybų dieną daugiausia dygo pilkieji gudukai ir šilbaravykiai.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Biurokratija trauktis nenori: išskyrė ministerijas rekordininkes ir tikras klampynes (209)

Bene visos iki šiol dirbusios Lietuvos valdžios žadėjo mažinti biurokratinį aparatą. Ne...

Niekas apie tai nepagalvojo: skyrybų atveju tektų dalintis ir kaupiamą pensiją (162)

Senatvei kaupiamos lėšos pagal įstatymą yra laikomos bendru sutuoktinių turtu, tad skyrybų...

Karšta krepšinio savaitė: ar atsities Adomaitis su „Rytu“ ir kaip „Žalgiriui“ seksis medžioti Milane? (6)

Priešpaskutinė sausio savaitė krepšinio pasaulyje žada būti ugninga ir kaitri. Vilniaus...

Orai: šaltis parodys savo nagus (37)

Pirmadienio dieną iš vakarų priartės nauja kritulių zona. Debesuotumas sparčiai didės....

Protiniai dantys: kam rauti būtina, o kas tai padaręs gali smarkiai pasigailėti (32)

Vieni suaugę žmonės turi keturis protinius dantis , kitiems per visą gyvenimą jie taip ir...

Pagalvojo ne apie visus? Atlyginimas – pusantro šimto eurų mažesnis (78)

Kai garsiai buvo pristatoma mokesčių reforma, ir finansų ministras, ir premjeras pabrėžė –...

Šią naktį visas pasaulis stebėjo kruvinojo Mėnulio užtemimą (35)

Praėjusią naktį žmonės visame pasaulyje stebėjo Mėnulio užtemimą.

Ekspertė apie antrą „Brexit“ referendumą: jo tikimybė labai staigiai išaugs (1)

Jungtinės Karalystės premjerė pirmadienio vakarą parlamentui turi pristatyti B planą – kaip...

Nieko nekainuojanti galimybė privilioti geriausius darbuotojus: daugelis apie tai net nežino

Darbdavio įvaizdį padeda kurti istorijos. Galima siekti, kad apie jūsų vertybes, misiją ar...

Vienos Vilniaus bažnyčios paslaptys: skraidantis ugnimi besispjaudantis drakonas ir Adamkaus pavardė lange

Prieš daugiau nei penkis šimtus metų tuometiniame Vilniaus pakraštyje iškilusio Šv. Pranciškaus...