aA
Šeštadienį šeštą kartą Varėnos rajono Zervynų kaime surengtose grybavimo varžybose varėniškiai iš pradžių daugiau dairėsi į svečius, į jų šventę atvykusius iš Vilniaus, nei į po kojomis augančius grybus.
"Anava - Seimo pirmininkas, o štai - jo pavaduotojas, tas - ministras, o anas - jau tik buvęs, štai - generalinis policijos komisaras, o jau Seimo narių - kaip grybų", - skaičiavo varėniškiai valdžios vyrus ir moteris.

Įspūdinga palyda sekiojo paskui pirmą kartą į Varėnos miškus išsirengusį Jungtinių Amerikos Valstijų nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių Lietuvoje Johną F.Tefftą.

Nepasiklysti lietuviškų grybų pasaulyje J.F.Tefftui padėjo socialliberalų pajėgos - užsienio reikalų ministras Antanas Valionis su žmona Romualda ir Seimo narys Gediminas Jakavonis.

Ambasadoriaus apsauga rūpinosi ir buvęs aplinkos ministras varėniškis Imantas Lazdinis. Grybavimo naujoko iš Amerikos krepšyje buvo 6,5 kilogramo grybų. Tarp jų - ir 8 baravykai.

"Grybavau ne vienas, o net su keturiais ekspertais. Gerus grybus nuo blogų man padėjo atskirti ne tik užsienio reikalų ministras ir Seimo narys, bet ir mano žmona Mariella, jau ketvirtadienį grybavusi prie Valkininkų. Aš čia taip gerai jaučiuosi, kad pamiršau visas problemas ir darbą", - džiaugėsi Jungtinių Valstijų ambasadorius.

Į klausimą, ar Zervynose pamiršo ir apie teroristų Amerikai keliamą grėsmę, J.F.Tefftas atsakė: "Leiskite man šiandien nekalbėti apie karą, noriu grybauti ir džiaugtis grybų švente".

Ambasadorius padovanojo savo kepurę grybautojui Kęstučiui Rauluškai, o pats gavo dovanų džiovintų baravykų vėrinį, kurį J.F.Tefftas ketino nusiųsti į Ameriką - lauktuvių žmonos tėvams.

"Duonos kepalą gavau dovanų, o medaus aš pats nusipirkau", - džiaugėsi švente ir Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas. Jo nuotaikos nesudrumstė net tai, kad pakeliui į Zervynas apie devintą valandą ryto Valkininkuose Vadovybės apsaugos departamento automobilis "Volvo" rėžėsi į vieno varėniškio vairuojamą "Honda Civic" ir jį apgadino.

Nei A.Paulauskas, nei Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas grybų šįkart nerinko. "Tuo metu vaikiau debesis. Todėl prieš pat karnavalines eitynes Varėnos gatvėmis ir liovėsi liję", - neslėpė geros nuotaikos meras.

Iš Zervynų varžybose dalyvavę grybautojai atvyko į Varėną, kur iki pat šeštadienio vakaro tęsėsi grybų šventė. Rajono seniūnijos stengėsi kuo originaliau prisistatyti gausiai į šventę susirinkusiems varėniškiams ir svečiams iš kitų šalies miestų, taip pat ir iš Lenkijos, Vokietijos bei Švedijos.

Muzikantai, dainininkai ir tautodailininkai rungėsi, kas daugiau svečių privilios į savo kiemus, kuriuose jau laukė vaišės - valgiai iš grybų ir su grybais.

Sočiai buvo ir nelegaliai gaminamos naminės degtinės - samanės ir kitais vardais vadinamos, pagardintos medumi, su stumbražolėmis, kitokiomis žolelėmis.

"Pavaišinę naminuke generalinį policijos komisarą Vytautą Grigaravičių, išgirdome iš jo, kad tokį gėrimą galbūt galima ir patentuoti. Šiuos žodžius mes supratome kaip pažadą, kad nebūsime baudžiami", - sakė Valkininkų seniūnas Jonas Urbaitis.

Grybautojų varžybų nugalėtojais tapo jauniausias dalyvis 15 metų Giedrius Balčius. Per pustrečios valandos jis pririnko 11,5 kg grybų. 57 metų Kęstučio Lasicko laimikis svėrė 1,5 kg mažiau, bet jam pasisekė rasti daugiau baravykų.

Baravykų karaliene tapo 60-ąjį gimtadienį šventusi Jeronima Vilčinskienė. Ji surado 20 dzūkų labiausiai vertinamų grybų, nors varžybų dieną daugiausia dygo pilkieji gudukai ir šilbaravykiai.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Patį Sabą apstumdydavęs krepšinio vilkas „Žalgirį“ įvertino iš CSKA pozicijų specialiai Krepšinis.lt iš Maskvos

Maskvos CSKA treniruočių metu Darrylą Middletoną nesunku supainioti su keliasdešimčia metų...

Tarptautiniame kontrabandos tinkle įsipainiojo lietuviai: genialus planas apeiti Rusijos sankcijas (222)

Šeštame aukšte esančiame bute Sankt Peterburgo Lenino prospekte Nastia Loškina ant virtuvės...

Gyventojai prezidentei už darbą surašė pažymius: kokia Grybauskaitė liks atmintyje? (698)

Per beveik dešimt metų prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumo kreivė nukrito daugiau negu...

Sinoptikai perspėja: sulauksime plikledžio ir sniego (4)

Artimiausiomis dienomis didesnių orų permainų nesulauksime, dienomis spustelės kelių laipsnių...

Lustų rinka smigo žemyn: 400 mlrd. dolerių vertės pramonės klestėjimas eina į pabaigą (49)

Nuostoliai lustų gamintojų rinkoje praėjusią savaitę tęsiasi, ypač po to, kai JAV...

Profesorius Stukas apie visų giriamą kokosų aliejų: nežinant kaip vartoti, gresia susirgti baisiomis ligomis (28)

Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Stukas sako, kad Lietuvos gyventojai suvartoja per mažai...

Įvardijo dažniausias klaidas rūšiuojant: kodėl servetėlių negalima mesti į popieriaus konteinerį? (18)

Lietuvoje per metus kiekvienas žmogus galėtų išrūšiuoti apie 60,5 kg pakuočių atliekų ....

Rusai apsidžiaugė per anksti: Interpolo vadovu išrinktas Pietų Korėjos atstovas (113)

Tarptautinės policijos organizacijos vadovu trečiadienį išrinktas Pietų Korėjos atstovas Kim...

Kubilius krizės tyrime: gyvenome laisvo kritimo be parašiuto sąlygomis (117)

Konservatorius Andrius Kubilius prisimena, kad jam pradėjus vadovauti Vyriausybei, Lietuva gyveno...

Monikai Šalčiūtei nenusisekė romanas su Donatu Motiejūnu: buvau apgauta, buvo daug melo (232)

Daugeliui vis dar yra paslaptis, kaip žmonės uždirba pinigus socialiniuose tinkluose dėdami savo...