Prezidentė Dalia Grybauskaitė, antradienį susitikusi su Airijos prezidentu Michaeliu D. Higginsu ir pirmąja ponia Sabina Higgins, sako, kad Airija yra Lietuvai svarbus atsakingos politikos, sėkmingos ekonominės raidos ir gebėjimo susigrąžinti išvykusius žmones pavyzdys.
Dalia Grybauskaitė, Michaelas D. Higginsas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Prezidentės teigimu, „Keltų tigru“ vadinama Airija daugeliui šalių yra sėkmingo verslo, progresyvios ekonominės raidos ir atsakingo valdymo pavyzdys. Prieš beveik 30 metų visoms politinėms jėgoms sudarius nacionalinį susitarimą dėl ekonominės ir mokestinės politikos ir sėkmingai įgyvendinus reformas, Airija šiandien yra viena labiausiai išsivysčiusių Europos valstybių.

,,Labai didžiuojuosi, kad esame bendrose organizacijose, kad galime mokintis vieni iš kitų. Mes iš Airijos galime pasimokyti daugelio dalykų, kaip, pavyzdžiui, prieš trisdešimt metų buvo vykdoma nacionalinė ekonominė bei socialine atsigavimo programa, kuri labai pastūmėjo Airiją pažangos link. Šie pavyzdžiai mums yra labai svarbūs, nes abi valstybės yra panašaus dydžio, abi valstybės turi panašių interesų Europos Sąjungoje. Taip pat džiaugiuosi, kad diskutuojame apie Europos geopolitinius iššūkius labai artimai“, - teigė Prezidentė.

Airijos Prezidentas dvi minutes kalbėjo savo gimtąja senąja airių kalba, kuriai daugiau kaip 5 tūkst. metų, taip parodydamas, kaip svarbu šalims bendradarbiauti, bet tuo pačiu neprarasti šalies papročių bei tapatumo.

„Prezidente, pirmiausia norėčiau padėkoti už malonų priėmimą ir noriu pasakyti kaip stipriai aš vertinu mūsų susitikimą bei mūsų diskusijas ne tik apie praeitį, bet ir apie ateities problemas bei bendradarbiavimo perspektyvas“, - sakė Airijos vadovas.

Airijos prezidentas pasidžiaugė galimybe apsilankyti Lietuvoje būtent tuomet, kai Lietuva švenčia šimtmetį. Jo teigimu, šį vizitą bus galima vadinti istoriniu Lietuvos ir Airijos susitikimu.

Prezidentas pabrėžė, kad abi valstybės turi labai daug ką bendro ne tik ekonomikoje, bet ir kultūroje. Taip pat priminė, kad Airijoje lietuviai yra labai laukiami. Šioje šalyje veikia trys mokyklos, kuriose mokoma lietuvių kalbos.

M. D Higginsas taip pat pabrėžė, kad artėjančioje Paryžiaus konferencijoje Europos Sąjunga diskutuos ne tik apie ekonomiką bei vidaus ir išorės problemas, bet ir apie gamtosauginius aspektus, kurie pasauliui tampa vis svarbesni.

„Mūsų padėtis ir santykiai, manau, tik rodo, kad galime dirbti kartu ir mūsų valdžia taip pat dirbs kartu ir priimsime modernius sprendimus, kurių Europai šitaip reikia“, - pabrėžė Airijos prezidentas, pažymėjęs, kad šis susitikimas dar labiau pagilins abiejų šalių bendradarbiavimą.

Vizitas surengtas Lietuvai minint atkurtos valstybės 100-metį ir siekiant pabrėžti abiejų šalių draugystę bei tvirtus tarpusavio ryšius.

Trečiadienį Airijos prezidentas lankysis Kaune, kur jam bus įteiktas Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro vardas ir pasirašyti 3 susitarimai tarp Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Airijos nacionalinio universiteto, Kauno ir Korko miestų mokytojų rengimo centrų bei Kauno mokytojų namų ir Korko lietuviškosios mokyklos.

Airijos valstybės vadovas oficialaus dviejų dienų vizito į Lietuvą atvyko Prezidentės kvietimu.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Sodra“ tuština gyventojų sąskaitas: pinigus gali nuskaičiuoti neperspėjusi

Jei bent porą mėnesių niekur nedirbate, nesate registruotas darbo biržoje ir dar nesumokėjote už...

Ši ūkininkė įspūdį paliktų bet kam: atgaivinta senelių sodyba žavisi ir lietuviai, ir užsieniečiai pasidalino daržininkystės patarimais (30)

Lazdijų rajone, Babrauninkų kaime, įsikūręs ūkis – kiek neįprastas – gamtinės...

Po Trumpo pasisakymų „Fox“ televizijai – nauji priekaištai: tai „dovana Putinui“ (127)

Praėjus porai dienų po kritikos audrą sukėlusio savo susitikimo su Rusijos lyderiu Vladimiru...

Svajojantys apie būstą turėtų suklusti: dalis butų jau pinga (72)

Skirtingų NT agentūrų skaičiavimais, pastarąjį pusmetį 0,2–0,3 proc. smuktelėjo naujos...

Policija ieško be žinios dingusios skandalingosios buvusios „pupytės“ Sandros Grafininos (88)

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai ieško be žinios...

Ypatingas pasiūlymas: pačiame Vilniaus centre išnuomojamas mokyklos pastatas pradinė nuomos kaina – simbolinė (16)

Didžiosios sinagogos komplekso teritorijoje, sostinės kultūros paveldo apsuptyje stovinčiam beveik...

Katie Price apgauta juvelyrė Elvyra Monginienė yra nukentėjusi ir nuo žinomų lietuvių: nuostoliai siekia 8 tūkst. eurų (1)

Atviro kūno demonstravimu ir skandalais ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir visame pasaulyje...

Pasieniečiai prajuokino: kiek bėglių matote šiame vaizdo įraše? (19)

Savo feisbuko paskyroje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) darbuotojai pasidalino linksmu...

Čepracko iš restorano išprašytas ir „chamu“ išvadintas tėtis rėžė atgal: personalas sutriko, tarsi būtume atsivedę krokodilą (595)

Vakar DELFI pasirodęs straipsnis „Liutauras Čeprackas pasipiktino dėl vaikų restoranuose: jei...

Generolo Vėtros anūkė metė baisius kaltinimus seneliui ir Lietuvai: kas slepia tiesą? (1578)

Prieštaringai vertinamo Jono Noreikos-Generolo Vėtros vardas vėl kursto aistras. Apie šį buvusį...