aA
Po griežto Aurelijaus Verygos įsakymo, kuriuo savivaldybės patalpose 14-ai dienų privaloma izoliuoti visus grįžusius iš užsienio, kai kurių savivaldybių merai sureagavo gana skeptiškai. Nuo vidurnakčio įsigaliojusį reikalavimą kritikavo Remigijus Šimašius, apie reikalavimo vykdymo atidėjimą pranešė ir Vytautas Grubliauskas.
Grubliauskas susitarė: antradienį keltais grįžę į Lietuvą dar apsieis be priverstinės izoliacijos
© DELFI / Rita Gečiūnaitė

Anot Klaipėdos miesto mero, antradienį keltais grįžusieji „dar bus aptarnaujami kaip įprastai“.

„Trys ilgos derinimo, įtikinėjimo ir tarimosi valandos su SAM ir DFDS vadovais, vis tik davė rezultatą. Ir bent jau reikalavimų Klaipėdai kontekste, rytojus (beje, jau šiandien V-499 „reikale“ – tai dar viena diena, iškovota pasirengimui tos tvarkos įgyvendinimui. Rytoj visi visų keltų keleiviai sugrįžę į Klaipėdą dar bus aptarnaujami kaip įprasta, o jau nuo trečiadienio – pagal naują tvarką. Susitvarkysime civilizuotai, bet griežtai ir teisingai“, – rašoma V. Grubliausko feisbuko paskyroje.

„Tad tiek ir gražios bei sveikos visiems jau išauštančios dienos.
P.S. Ši žinutė labiausiai tiems, kurie skundžiasi, kad meras tik...skundžiasi. Dirbam, mielieji, tikrai, ir daug dirbam, ir...tikrai ne rinkimams, nusiraminkite“, – teigia V. Grubliauskas.

Veryga: prievolė izoliuoti grįžtančius gyventojus dienai atidėta tik Klaipėdoje

Prievolė savivaldybėms izoliuoti iš užsienio grįžtančius gyventojus įsigaliojo nuo antradienio, dienai ši tvarka atidėta tik Klaipėdos miestui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Interviu LRT radijui jis teigė, kad Klaipėdai išimtis padaryta po pokalbių su meru Vytautu Grubliausku ir bendrove, keltu gabenančia keleivius į uostamiestį.

„Kadangi keleiviai, kurie šiandien atplaukia į Lietuvą, išplaukdami dar nežinojo apie tokias sąlygas, Klaipėda prašė jiems skirti papildomą dieną, kad nekiltų neramumų. Galų gale, yra specifika, labai daug žmonių atvyksta su nuosavais automobiliais, Klaipėdai reikia pasirūpinti vieta, logistika šių automobilių. tai jūrų uostui duosime papildomą dieną, o visos kitos savivaldybės nuo šiandien turėtų šią tvarką įgyvendinti“, – tvirtino A. Veryga.

Anot jo, tai reiškia, kad visi grįžtantieji nuo šiol privalės praleisti dviejų savaičių karantiną savivaldybių numatytose patalpose.

„Suprantu, kad savivaldybėms tai yra iššūkis, bet savivaldybėms buvo duotas labai ilgas laikas pasiruošti (...). Be to, nepamirškime, kad mūsų viešbučiai stovi tušti, tas ne kartą buvo sakyta. Tai tikrai yra geros sąlygos mūsų parvykusiems žmonėms karantinuotis ir išbūti tą keturiolika dienų“, – tikino ministras.

A. Verygos, vadovaujančio valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijoms, įsakymas įsigaliojo antradienio naktį. Jis numato, kad visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Taip pat numatyta, kad į savivaldybių parengtas patalpas turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Didmiesčių merai tvirtina, kad tai apsunkins kovą su COVID-19, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

Visų grįžusiųjų iš užsienio laukia privaloma 14 dienų izoliacija savivaldybių patalpose

Pirmadienį prieš vidurnaktį Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose.

Be to, į savivaldybių parengtas patalpas bus gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Tai numatoma valstybės lygios ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pirmadienį pasirašytame sprendime.

Rokomendacijos Lietuvoje koronaviruso karantino metu
Rokomendacijos Lietuvoje koronaviruso karantino metu


Iki tol pargrįžėliai privalėjo izoliuotis patys, o sergantieji gydyti ligoninėse arba namuose.

A. Verygos sprendimu, visoms sveikatos priežiūros įstaigoms nurodyta informuoti atitinkamos savivaldybės administraciją apie gyventojus, kuriems pasireiškė lengvi COVID-19 simptomai ir kurių būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai ir kurie turi būti pervežami į savivaldybių parengtas patalpas.

Be to, nuo antradienio visos savivaldybės, kurių teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, įpareigotos visą parą užtikrinti grįžusiųjų pervežimą iš oro uostų, jūrų uosto, kitų pasienio punktų į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytas patalpas.

Savivaldybėms taip pat nurodyta pasirūpinti tinkamomis žmones izoliuoti patalpomis ir užtikrintų jų maitinimą.

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras įpareigotas organizuoti minėtų patalpų apsaugą bei viešąją tvarką.

Kreipėsi į Skvernelį

Dėl šio A. Verygos sprendimo sostinės meras Remigijus Šimašius pranešė nusiuntęs protesto laišką premjerui Sauliui Skverneliui.

Draudimai Lietuvoje koronaviruso karantino metu
Draudimai Lietuvoje koronaviruso karantino metu
© DELFI montažas


“(...) jei sprendimas nebus atšauktas, tai palies mus visus ir labai apsunkins kovą su COVID-19“, – savo feisbuko paskyroje tvirtina meras.

Anot jo, didžiausia problema ne apgyvendinti visus, parvykėlius iš užsienio, bet visus susirgusiuosius lengva COVID-19 forma.

Vilniaus miesto mero teigimu, tokiu būdu bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų „mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes“, „bus eikvojami nežmoniški ekonominiai ištekliai be jokios naudos viruso suvaldymo tikslui pasiekti“, žmonės ims vengti atlikti COVID-19 testus.

„Tokios priemonės sukels rimtas pasekmes vaiko teisėms, nes suponuoja šeimų atskyrimą arba būtinųjų vaiko poreikio nepatenkinimą“, – teigia R. Šimašius.

Galiausiai, anot jo, minėto ministro nurodymo realiai net neįmanoma įvykdyti, nes epidemiologų teigimu, COVID-19 prasirgs apie du trečdalius visos visuomenės narių.

„Beveik 2 milijonai Lietuvos gyventojų turėtų būti perkelti iš savo namų“, – sako meras.

Sveikatos apsaugos ministro sprendimą jis vadina nelogišku ir pavojingu, ragina premjerą jį atšaukti ir „imtis priemonių, kad sveikatos apsaugos ministras nebeturėtų galimybių daugiau priimti panašių mokslu ir gydytojų patirtimi neparemtų sprendimų“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(88 žmonės įvertino)
2.5682

Top naujienos

Po prostitutės kelionės autobusu – naujas valdžios siūlymas griežtinti bausmes: numatyta ir 5 metai kalėjimo (21)

Teisingumo ministerija pažymi, kad plintant labai pavojingam užkratui COVID-19 , Lietuvoje...

Viena iš koronaviruso aukų – mokslininkė Elena Stankūnienė (118)

Eidama 98-uosius metus Klaipėdos ligoninėje nuo koronaviruso mirė garbi geografė, buvusi...

Skvernelis: brandos egzaminai bus papildyta (227)

Premjeras Saulius Skvernelis nepaliko klausimų, brandos egzaminai šiais metais bus organizuojami....

Kaip per Velykas atrodys Lietuvos miestai: kelius blokuos policijos ekipažai ar betoninės užtvaros Palangai padės pasieniečiai  (519)

Baigiantis ketvirtai karantino savaitei jo laikytis teks dar griežčiau. Jau nuo penktadienio lauks...

Egzaminų sesija startuos birželio gale: planuojamas mokyklų darbas švelninant karantiną (30)

Brandos egzaminų sesija šiemet prasidės nuo birželio 22 d. Brandos egzaminų vykdymo grafikas,...

Ministrai buvo patikrinti dėl koronaviruso, SAM rekomenduoja vadovams tirtis kiekvieną savaitę (12)

Vyriausybės nariai praėjusią savaitę buvo patikrinti dėl koronaviruso, atsakymai – neigiami.

Nuo rytojaus kaukės viešumoje privalomos: medikas pasakė, ar galima jas dėti mažiems vaikams

Nuo rytojaus kaukės viešumoje bus privalomos, tačiau ką daryti su mažais vaikais?! Savo...

Vilnius nusprendė: testuos visus medikus (31)

Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė dėl COVID-19 viruso testuoti rizikingiausią ir...

Nausėda paskelbė, kad Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną (211)

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo patvirtina, kad Seimo rinkimai šiais metais...

„Maxima“ prieš Velykas dirbs ilgiau: nuo rytojaus pirkėjai privalės dėvėti kaukes (2)

Prekybos tinklas „ Maxima “ prieš šv. Velykas, Didįjį penktadienį ir šeštadienį, ilgina...

|Maža didelių žinių kaina