aA
Nuo pirmadienio į mokyklas grįžtantys 5-11 klasių moksleiviai negalės migruoti po skirtingus kabinetus – beveik visos kontaktinės pamokos vienai klasei turės vyks vienoje patalpoje, informuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Grįžtantiems 5-11 klasių moksleiviams pamokos vykti galės nekeičiant kabinetų
© Shutterstock

Ministerija skelbia parengusi rekomendacijas dėl ugdymo organizavimo į mokyklas grįžus 5-11 klasių mokiniams, viena jų, remiantis valstybės operacijų vadovo sprendimais – vienai klasei turi būti paskiriama viena nuolatinė patalpa, į kurią ateitų skirtingi mokytojai.

Pamokos laboratorijose ir kituose specializuotuose kabinetuose galės vykti tik tuo atveju, jei joms būtina speciali įranga.

Visi – tiek moksleiviai, tiek pedagogai ir kitas personalas – mokyklose privalo dėvėti kaukes ir laikytis kitų patvirtintų saugumo reikalavimų.

Taip pat skatinama organizuoti pamokas lauke.

Ministerija primena, kad grįžti į mokyklas vyresnių klasių mokiniai visoje šalyje gali tik jei periodiškai vykdomas jų ir mokytojų testavimas nuo COVID-19. Organizuojant pamokas tik lauke, testų nereikia.

Moksleiviai, nesutinkantys tirtis profilaktiškai, mokosi nuotoliniu būdu, o jei tokių moksleivių keliose klasėse yra daugiau, rekomenduojama sudaryti laikinas paralelinių ar net skirtingų klasių grupes nuotoliniam mokymuisi.

Savivaldybės turi pačios apsispręsti, ar 5-11 klasių ugdymą organizuoti nuotoliniu, ar mišriu būdu, t.y. pakaitomis derinant nuotolinį ir kontaktinį mokymąsi. Pabrėžiama, kad pasirinkus pastarąjį būdą, nuotoliniu būdu gali vykti ne daugiau nei pusė pamokų.

Švietimo, mokslo ir sporto Ramūnas Skaudžius teigia, kad rekomenduojama kontaktinį mokymą pradėti nuo veiklų, skirtų mokinių emocinei būklei gerinti.

„Atsižvelgiant į mokinių amžių, pirmąsias kontaktinio mokymosi pamokas ir net dienas, priklausomai nuo situacijos, rekomenduojama skirti pokalbiams su mokiniais apie grįžimą į mokyklą ir saugumo priemones bei pagalbą, apie jų patirtį nuotolinio mokymo procese ir pamažu pereiti į įprastas pamokas“, – sako R. Skaudžius.

Ministerija didelėms mokykloms rekomenduoja pradėti kontaktinį ugdymą atnaujinti nuo keleto klasių, palaipsniui įtraukiant ir likusias, taip pat turėtų galioti rotacijos principas, kai vieną savaitę pasimokiusi kontaktiniu būdu klasė savaitei grįžta į nuotolinį ugdymą, mokykloje užleisdama vietą kitiems mokiniams.

Mažoms mokykloms rekomenduojama, jog viena klasė tris dienas per savaitę mokytųsi kontaktiniu, dvi dienas – nuotoliniu būdu.

Bendra rekomendacija – laiko tarpas, skiriamas nuotoliniam ar kontaktiniam ugdymui, neturėtų būti ilgesnis nei penkios dienos.

Ministerija taip pat siūlo nustatyti skirtingą pamokų pradžios laiką, derinant su mokinių tėvais, o tvarkaraščius sudaryti taip, kad dvi ar daugiau to paties dalyko pamokos būtu viena po kitos.

Siekiant valdyti srautus mokyklos bendrose erdvėse, valgykloje, rekomenduojama pertvarkyti pertraukų trukmę, numatant keletą ilgiau trunkančių pertraukų, taip sudarant galimybes skirtingų klasių mokiniams pavalgyti, pasivaikščioti lauke.

Jei yra poreikis konsultacijoms, rekomenduojama jas vykdyti taip pat klasėse, ne nuotoliniu būdu.

5-11 klasių moksleiviai gali grįžti į klases nuo pirmadienio, šiuo metu mokyklose, laikantis nustatytų sąlygų, gali mokytis pradinukai, abiturientai.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
2.2143

Top naujienos

Į nekilnojamojo turto rinką grįžo ilgai nematyti spekuliantai: įspėjama dėl dirbtinai keliamų kainų LB siūlo keisti įstatymus (13)

Gyventojams šiandien būstus perkant greičiau nei juos spėjama statyti, nekilnojamo turto rinkoje...

Įspūdingas praėjusio finalo pakartojimas sudėliojo aštuntfinalio poras skirti trys 11 m baudiniai (22)

Trečiadienį vėlai vakare baigėsi Euro 2020 grupių etapas, po kurio paaiškėjo visos...

Užkalnis. Gyvenimas jau per geras ir eina dar geryn (373)

Kartais būna taip, kad apsidairai, ir matai, kad viskas tiesiog taip puiku, kad geriau mes nesame...

Lietus su perkūnija niekur nedings: sinoptikai žada permainingus orus (1)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Dienos pradžia bus gana saulėta ir sausa,...

Audra atkeliavo į Lietuvą: stichija Kaune vartė medžius PAGD: su stichija susiję apie 50 pranešimų (169)

Kaip ir žadėta, per Lietuvą birželio 23-osios vakarą slenka audros debesys. Nors didžiųjų...

Incidentas Pabradėje: migrantai sukėlė riaušes, pasieniečiai panaudojo ašarines dujas, aidėjo šūviai papildyta (513)

Trečiadienį vakare VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintiems...

Į bedugnę svirusią Vokietijos rinktinę paskutinę akimirką nutvėrė atsarginis UEFA uždrausta vaivorykšte prieš vengrus mojavo protestuotojas (98)

15 metų trukęs Joachimo Lowo reichas Vokietijos nacionalinėje komandoje vos nesibaigė bent...

Po vartininko liapsuso pakrikę slovakai patyrė ispanišką egzekuciją ir praleido tolyn Ukrainą (52)

Paskutinis Europos futbolo čempionato grupių etapo vakaras virto asmenine Slovakijos rinktinės...

Chris Kay, P R Sanjai | D+

Didžiausia vakcinų gamintoja pasaulyje patiria rimtų problemų: gaisras buvo tik pradžia

Virtinėje pasaulio šalių, nuo Bangladešo iki Nepalo ir Ruandos, kur fiksuojami koronaviruso...