P. Gražulis pirmadienį atvyko į teismą, tačiau žurnalistams pranešęs, jog teisminiame procese nedalyvaus, posėdyje nedalyvavo.

Teismui pradėjus posėdį, bylą nagrinėjantis teisėjas Andrius Cininas paskelbė, kad kaltinamasis P. Gražulis yra informuotas apie teismo posėdžio datą ir laiką.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė Jurgita Jasiūnienė tvirtino, kad P. Gražuliui neatvykus į teismo posėdį, bylos pradėti nagrinėti pirmadienį nepavyks.

„Kaltinamąjį P. Gražulį prašyčiau teismo atvesdinti į posėdį“, – prašymą teismui pateikė prokurorė.

Teismas, pasitaręs vietoje, nutarė netenkinti šio prokurorės prašymo. P. Gražuliui už neatvykimą į teismo posėdį skyrė 250 eurų dydžio baudą.
Kitas teismo posėdis byloje planuojamas vasario 6 d.

Kaltinamasis byloje, buvęs Seimo narys P. Gražulis žurnalistams teisme pirmadienį tvirtino, kad jam iškelta byla yra politinė. Pažymėjo, kad kol nebus nuteisti tam tikri kiti asmenys, jis teisme nesirodys.

„Tokiam kaip O. Šurajevui, kuris plaikstėsi po Seimą ir įžeidinėjo Seimo narius, A. Valinskui, buvusiam Seimo pirmininkui, kuris pasakė, kad reikia lenkus šaudyti, pradedant nuo W. Tomaszewskio, taip pat A. Maldeikienei, kuri išvadino kunigus visokiais necenzūriniais žodžiais, taip pat A. Ramanauskui-Greitai, kuris visus įžeidinėja, bylų nėra. Kai jie bus nuteisti, tada ir aš ateisiu į (teismo – ELTA) salę“, – komentavo kaltinamasis.

„Anksčiau komunistai buvo neliečiami, o dabar homoseksualistai, landsbergistai neteisiami arba jų šutvės nariai“, – pridūrė eksparlamentaras.

Jis neslėpė nepasitikintis teismais. Pasak P. Gražulio, jo byloje sprendimas esą jau yra priimtas.

„Greičiausiai nori į kalėjimą pasodinti, tegul sodina. Jeigu galvoja, kad aš čia nuleisiu galvą ir verksiu. Sėdėjau sovietmečiu, pasėdėsiu ir dabar. (...) Neimu jokių advokatų – pasakiau tai ir teisėjui – nes jau priėmė sprendimą Landsbergis, o jie tik įformina. Anksčiau priimdavo sprendimus kagėbistai ir komunistai, o dabar – landsbergių klanas. Tai, kas įforminta, tegul be manęs perskaito teismas“, – dėstė P. Gražulis.

Jis kartojo, kad kalbėdamas apie homoseksualius asmenis, esą nesiekė jų įžeisti, o tik citavo Šventąjį Raštą.

Nukentėjusiaisiais pripažinti 5 asmenys


Baudžiamoji byla dėl LGBTQ žmonių niekinimo teismui perduota praėjusių metų gruodį. Eksparlamentaras P. Gražulis kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužės 26 d., po Seimo posėdžio, kuriame buvo svarstomas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertinti kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.

„Ir su avimis, ir lavonais, su vaikais, su vyrais. Paskaitykit Šventąjį Raštą, čia iškrypimas. (...) Jūs esate išsigimęs. Dievas sukūrė vyrą ir moterį“, – kreipdamasis į LGBTQ atstovus kalbėjo P. Gražulis.

Kaip anksčiau pranešė prokuratūra, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis tai niekino žmonių grupę, veikdamas tiesiogine tyčia, suvokdamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami bei talpinami internetinėje žiniasklaidoje.

Nukentėjusiais byloje yra pripažinti 5 asmenys.

P. Gražuliui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 170 straipsnio 2 dalį. Minimame BK straipsnyje nurodoma, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Praėjusių metų gruodį Seimas panaikino šiurkščiai Konstituciją pažeidusio ir Seimo nario priesaiką sulaužiusio P. Gražulio mandatą.

Mandato netekusiam parlamentarui 10 metų uždrausta kandidatuoti į Seimą. Šį sprendimą parlamentas priėmė, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo verdiktą, kuriuo buvo nuspręsta, kad P. Gražulis, balsuodamas už socialdemokratą Liną Jonauską, pažeidė Konstituciją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)