Lopšelio-darželio „Vaikystė“ auklėtinių tėvus pirmadienio rytą įstaigos administracija informavo, jog naktį buvo gautas elektroninis laiškas apie sprogmenis darželyje.

Apie laišką informuota policija ir miesto Švietimo skyrius.

Darželio teritoriją patikrinę patys darbuotojai nieko įtartino neaptiko.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė patvirtino, kad ir šiandien ryte iš įvairių švietimo įstaigų gauta pranešimų apie padėtus sprogmenis. Policija tikrina informaciją.

Policijos departamento duomenimis, spalio 16-osios naktį policijoje gauti 3 elektroniniai laiškai, jų tekstas identiškas. Laiškuose teigiama, kad įvairiuose objektuose padėti sprogmenys, kurie sprogs šiandien, 12.12 val.

Iš viso tokie laiškai išsiųsti apie 1500 adresatų.

Teigiama, kad grasinimų sulaikė ugdymo įstaigos – mokyklos, darželiai.

Praėjusią savaitę tokių grasinančių elektroninių laiškų sulaukė apie 900 šalies švietimo įstaigų bei įmonių, tarp jų – ir Panevėžyje.

Gavus tokį laišką, policijos pareigūnai prašo nepanikuoti, o nedelsiant skambinti telefonu 112.

Kaip nurodoma policijos rekomendacijose, perdavus informaciją apie sprogmenį policijai iki pareigūnų atvykimo reikėtų išlaikyti rimtį ir suburti grupę sprendimus galinčių įgyvendinti žmonių.

Šiems asmenims turėtų būti pavesta įvertinti ar esant poreikiui evakuoti žmones visi praėjimai yra laisvi ir atsidaro, informuoti kitus organizacijos narius apie priimtus ir priimamus sprendimus, tą daryti reguliariai, skatinti išlaikyti ramybę, informuoti, kokių veiksmų prašoma imtis. Taip pat prieinamuose viešuose šaltiniuose įvertinti ar tai ne koordinuota ir masinė informacinė ataka, jeigu yra vaizdo stebėjimo kameros, peržiūrėti patekimo į teritoriją ar patalpas kamerų duomenis ar nėra įtartinų asmenų ar veiklos.