aA
Policijos pareigūnų elgesys mums visiems turėtų būti sektinas pavyzdys. Gaila, bet kartais uniformuotųjų poelgiai priverčia ne tik rausti iš gėdos, bet ir piktintis. Neretai susidaro įspūdis, kad jiems svetimas žmogiškumo jausmas. Tuo antradienį įsitikino artimą giminaitį laidoję plungiškiai, kurie už tai, kad trumpam užstatė Plungės pareigūnų tarnybinį automobilį, stovėjusį prie kapinių esančioje aikštelėje, Telšių gatvėje, sulaukė baudų. Taip taip – ne įspėjimo, kad galbūt taip nederėtų elgtis, bet piniginių baudų. Pareigūnams buvo nė motais, kad skaudžią netektį išgyvenantys žmonės kone maldavo supratingumo, atsiprašinėjo ir prašė nebausti.
© KAM

Sausio 15-ąją močiutę palaidojusi Jurgita Sragauskaitė savo apmaudą ir nusivylimą išliejo ir feisbuke. „Norisi „pasidžiaugti“ puikiu Plungės policininkų darbu… Uždirba pinigėlius „lygioje“ vietoje. Pakako jiems pasistatyti mašiną viduryje aikštelės prie kapinių ir patiems išvykti savo reikalais. O atvažiavus laidotuvių procesijai, nebuvo kur mašinų statyti. Tai viena mašina užstojo jiems išvažiavimą. Ir jie už 10 min. palaukimą išrašė baudas 2 mašinoms, nes, pasirodo, jiems atsibodo stovėti…“ – rašė moteris.

Prie savo pasisakymo ji pridūrė, kad procesijos dalyviai ne švęsti atvažiavo, o palydėti artimą žmogų į Amžinąją kelionę. Be to, pareigūnų buvo atsiprašyta, tačiau tai jų nesujaudino.

„Žemaitis“ susisiekė su Džilda Sraugauskiene, kurios vyras buvo nubaustas. Moteris pasakojo, jog tądien smarkiai snigo, kelkraščiai buvo pripustyti sniego, tad ten pasistatyti automobilių nebuvo galimybės.

Ieškoti kitos vietos nebuvo kada, be to, juk aikštelė ir yra skirta kapinių lankytojams, o ne pareigūnams, kurie neaišku kur buvo išėję. Jų mašina buvo tuščia ir it našlaitė stovėjo kone aikštelės viduryje.

„Jei jie būtų tvarkingai pastatę savo mašiną, būtų kuo puikiausiai tilpusi dar bent viena“, – neslėpdama apmaudo kalbėjo moteris.

Kad pareigūnams nerūpėjo svetimas skausmas, feisbuke rašė ir J. Sragauskaitė: „Vyrukas policininkas dar supratingai patylėjo, bet panelė su uniforma nebežinojo, kaip pyktį išlieti ir nere

agavo į jokius atsiprašymus… Žiauru… Ir visai ne piniguose esmė, bet kad net tokią minutę nei užuojautos, nei supratingumo…. Palaukė tik 10 minučių…“

Tą patį pasakojo ir Džildos vyras Rimas, kuriam ir buvo skirta 15-os eurų bauda už tai, kad užstojo pareigūnams kelią. Vyras tikino, jog su mielu noru būtų kitur pasistatęs mašiną, bet nebuvo galimybės. Be to, jis prie automobilio grįžo vos 10–15 minučių, tad pareigūnams tikrai esą neteko ilgai laukti.

R. Sraugauskas „Žemaičiui“ sakė, jog už tą patį Kelių eismo taisyklių pažeidimą buvo nubaustas ir kito automobilio savininkas. Bet jo mašina neva neužstojo pareigūnams išvažiavimo, tad jis nelabai net supranta, už ką tam žmogui išrašyta bauda.

Su šiuo vairuotoju „Žemaitis“ taip pat kalbėjosi. Alfonsas Uznys tikino pamanęs, jog beveik vidury aikštelės stovintis pareigūnų automobilis yra sugedęs, nes buvo netvarkingai pastatytas, nebuvo įjungti švyturėliai. O ir pareigūnų nebuvo nė kvapo. Tik vėliau jie iš kažkur išdygę ėmė fiksuoti pažeidimus. „Pasijutome it spąstuose. Ar tai – būdas jiems pasipinigauti?“ – garsiai svarstė vyras.
Būtų buvę įdomu išgirsti ir laikinai Plungės rajono komisariato viršininkės pareigas einančios Loretos Tamaliūnaitės komentarą apie šią situaciją, bet ši kategoriškai atsisakė apie tai kalbėtis su „Žemaičiu“.

O štai su „15 min“ žurnalistais L. Tamaliūnaitė buvo iškalbingesnė. „Policijos pareigūnai atvyko apklausti asmens, gyvenančio greta minėtos automobilių aikštelės, ir pasistatę mašiną nuėjo atlikti tarnybinių pareigų. Baigę sugrįžo į automobilį, kuris buvo užstatytas“, – žurnalistams dėstė ji.

Kyla klausimas, kodėl pareigūnai savo mašinos nepaliko žmonių, kuriuos neva apklausė, kieme? Kodėl tarnybinis automobilis buvo pastatytas kone aikštelės viduryje, nors tuo metu aikštelė buvo tuščia? To pareigūnų klausė ir laidotuvių dalyviai. Jiems pareigūnė pareiškė, kad jie negalėjo numatyti, jog atvyks laidotuvių procesija. Bet juk aikštelė ir skirta kapinių lankytojams…

Nemalonią situaciją suskubo komentuoti ir feisbuko lankytojai. Dauguma piktinosi pareigūnų elgesiu ir tikino, kad jų poelgis prasilenkia su visomis moralės normomis.

Su tuo nesutiko į diskusiją įsitraukęs Policijos departamento pareigūnas Vaidas Giršvildas. „Aš dabar galvoju, kaip turi jaustis tas, kuris skambina, prašo pagalbos, o jam buku balsu pasakoma, kad atvažiuosime iš karto po laidotuvių, nes laidotojai mašiną užstatė, – feisbuke savo pasvarstymus dėstė jis.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Lentpjūvė iš pragaro“ – viena brutaliausių Antrojo pasaulinio karo paslapčių (126)

Po daugiau nei 70 metų tylos į viešumą braunasi viena ilgiausiai saugotų ir siaubingiausių...

Lietuva nusprendė: į „Euroviziją“ vyksta Jurijus Veklenko! pildoma (659)

Po keletą mėnesių trukusios įnirtingos kovos paaiškėjo, kad daugiausiai publikos simpatijų...

Abejojama, ar Valančiūnas galės padėti savo ekipai Klivlande (9)

Memfio „Grizzlies“ klubas išplatino sąrašą žaidėjų, kurie negalės padėti artimiausiame...

Unikauskas pataria – ką daryti, kad nereikėtų vaistų: sveikata priklauso nuo 4 dalykų (30)

„Mūsų sveikata nemažai priklauso nuo mūsų pačių, tik labai svarbu laikytis keturių...

Skandalas dėl pinigų plovimo „Swedbank“ kirto skaudžiai: prarado milijardus, reputacijai – smūgis (152)

Pinigų plovimo skandalo centre atsidūrusio vieno didžiausių Švedijos bankų „Swedbank“...

Atrankų finalininkai jau ruošiasi lemiamai kovai: netrukus paaiškės Lietuvos pasirinkimas „Eurovizijoje“ (135)

Šeštadienio pavakarę LRT Didžiojoje studijoje jau lūkuriavo savo pasirodymams norintys...

Laidotuvių tradicijos keičiasi kardinaliai: organizatorė išklojo keistus lietuvių pageidavimus (13)

Dar prieš kelerius metus išgirdę žodį „ laidotuvių planavimas “, daugelis turbūt būtų...

Kūdikiui atliko labai neįprastą operaciją: ar jos reikia, išduoda ir veidas (26)

„Gimė gražus kūdikis, o vėliau galvos forma ėmė keistis, ar tai normalu?“, – Vaikų...

Dainiaus Sinkevičiaus knygos „Pravieniškių mafija“ pristatymas Vilniaus knygų mugėje (9)

Vasario 23 d. 19 val. tiesiogiai iš Vilniaus Knygų mugės — žurnalisto Dainiaus Sinkevičiaus...

Jokubaitis: remiantis Platonu, šiandien iš valstybės reikėtų išvaryti visus žurnalistus (168)

Mūsų politika neatsitiktinai darosi vis kvailesnė, tai scientizmo įsitvirtinimo padarinys, teigė...