2017-11-06 d. duomenimis, deformacijos – grunto poslinkiai ir įtrūkimais stebimi beveik visose kalno pusėse. Didelė nuošliauža susiformavo šeštadienį rytiniame šlaite nusinešdama ir dalį akmeninio tako (žemiau šaltinėlio). Šis faktas leidžia daryti prielaidą, kad kalnas yra labai įmirkęs nuo ekstremalių liūčių, ir svarbiausiais darbas būtų suformuoti kalno viršutinės aikštelės izoliaciją ir pilną kritulių vandens surinkimą bei drenažą, rašoma Lietuvos geologijos tarnybos išplatintame pranešime.

Nuošliaužos nuo 2016 m pradžios baigia pereiti visais šlaitais, deformaciniai procesai lygina ir griauna tiek dirbtinius, tiek ir jau natūralius gruntus (ypač PR, P ir PV) kalno dalyse, požeminis vanduo kritiškai įmerkęs kalno gruntus, išplauna smėlingas smulkiąsias daleles. Toliau kalne vystosi (plečiasi) jau įvykusios deformacijos. Pagal požymius šlaituose galima tikėtis ir naujų nuošliaužų dar nesudarkytose vietose.

Gedimino bokštas ir Aukštutinė pilis šios dienos duomenis yra stabilūs. Tvarkybos darbus organizuoja Nacionalinis muziejus.