aA
Premjeras naudojasi teisėsaugos pradėtu tyrimu dėl šnipinėjimo Rusijai, kad parodytų, kokiomis sudėtingomis sąlygomis tenka dirbti Vyriausybei, sako Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.
Algirdas Paleckis
Algirdas Paleckis
© DELFI montažas

„Premjeras kuria platesnį kontekstą, kalbėdamas apie teisėtai išrinktos valdžios vertimą, destabilizavimą, (...) šneka apie perversmo grėsmes, dar įjungia konservatorių failą, Ivanovas sulaikomas, tada viskas pateikiama kaip kažkas vykstančio. Mano manymu, nieko čia ypatingo nevyksta. Tai yra premjero retorika, kuri reikalinga jam, parodyti, kokioje sudėtingoje situacijoje tenka valdyti valstybę ir Vyriausybę“, - „Žinių radijui“ kalbėjo E. Gentvilas.

Pasak liberalo, valstybei kyla nemažai grėsmių, tačiau ne dėl šnipinėjimu Rusijai įtariamo Algirdo Paleckio, o greičiau dėl ekonominių, socialinių iššūkių, su kurias susiduria S. Skvernelis ir jo vadovaujama Vyriausybė.

Trečiadienį teisėsauga pranešė, kad dėl šnipinėjimo Rusijai yra atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame įtarimai pareikšti visam tinklui asmenų. Tarp įtariamųjų - A. Paleckis. Pasak generalinio prokuroro Evaldo Pašilio, įtariamieji taikėsi į jautriausias valstybei sritis, kaip Sausio 13-osios byla.

Vykdomas tyrimas, pasak E. Pašilio, yra išskirtinis tuo, kad Rusijos Federacijos žvalgybos organizacijų užduotis vykdę asmenys yra susiję su kai kuriomis neparlamentinėmis partijomis. Jis pažymėjo, kad nėra duomenų, jog su tokia veikla būtų susijusios parlamentinės partijos.

Antradienį buvo sulaikytas ir Rusijos Federacijos pilietis, buvęs prosovietinės organizacijos ,,Jedinstvo“ lyderis Valerijus Ivanovas. Jis buvo sulaikytas dėl kratos metu rasto ginklo. Trečiadienį V. Ivanovas paleistas.

„Nesinorėtų, kad valdžia „vagnoriškomis“ priemonėmis kamšytų optimistinio biudžeto skyles“

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje nebuvo nė vieno biudžeto, kuris sukrėstų visuomenę tiek gerąja, tiek blogąja prasme. Nes biudžetas - tai tik einamojo laikotarpio atspindys su tam tikrais finansinės atsargos saugikliais. Kitų metų biudžete galima rasti ir gerų, ir blogų dalykų, tačiau jis suplanuotas pernelyg optimistiškai, „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ kalbėjo Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

„Tikrai niekas nesakys - prisimenate, praėjusiame tūkstantmetyje buvo toks fantastiškas biudžetas. Ne, niekada taip nėra buvę. Arba toks beviltiškas buvo biudžetas. Visuomenėje tai nesukelia didelio dėmesio. Kitų metų šalies biudžetas išskirtinis tuo, kad jį lydi mokesčių reforma, todėl tiek daug aistrų jis sukelia“, - mano E. Gentvilas.

Jam daugiausiai nerimo kelia tai, kad biudžete suplanuotas įplaukų mažėjimas, kurį turėtų atsverti valdžios pažadas, kad toliau tęsis ekonomikos augimas ir tęsis kova su šešėliu. Įplaukos iš šešėlio turėtų papildyti biudžeto spragas.

„Lieka tik tikėjimas. Tai, ką mes matome, kas yra paskirstyta (...), lieka tik tikėti, kad ekonomika augs ne tik Lietuvoje, bet visoje ES ekonominėje erdvėje ir kad kova su šešėliu bus sėkminga. O jeigu taip nebus, antroje metų pusėje atrandame biudžeto skylę“, - kalėjo jis.

Anot E. Gentvilo, valstybės biudžeto pajamų augimas yra perdėtai optimistiškas - numatomas augimas 16 proc. ir jeigu tų pinigų neatsiranda, tai metų viduryje reikės peržiūrėti biudžetą. „Žinių radijo“ pašnekovas mano, kad niekas nežino, kokio dydžio šešėlis ir kiek pinigų iš jo galima ištraukti.

Jeigu tai nepasiseka, tada gali prasidėti griežtų priemonių prieš verslą laikotarpis, kai biurokratinis aparatas sugebės išspausti, išsunkti verslą.

„Nesinorėtų, kad būtų „vagnoriškomis“ (1991-1992 ir 1996-1999 metais buvęs ministras pirmininkas Gediminas Vagnorius - ELTA) priemonėmis kišamasi į verslo kišenes ir pildomos biudžeto skylės, vien dėl to, kad jis pernelyg optimistiškai suplanuotas“, - sakė pašnekovas.

ELTA primena, kad gruodžio 11 d. Seime po balsavimo pritarta 2019 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų projektui.

Vyriausybės patobulintame projekte kitų metų biudžeto pajamos, įskaitant ES ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas, sudaro 10 mlrd. 590,2 mln. eurų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvertino rusų istoriko grasinimus apie branduolinį smūgį Lietuvai: taip Rusija ir pasiekia savo tikslą

Lietuvai ir Lenkijai iki šio rudens Baltarusija smogs branduoliniais ginklais, tada šalis...

Blokuodama Rusijos propagandą Lietuva iškėlė per sunkų vėzdą: sugaišo pusmetį, o nelegalios paslaugos jau vėl veikia

Lietuva pirmą sykį ištraukė IP blokavimo vėzdą, plačiai taikomą Kinijoje – sugaišo pusmetį...

Lietuvoje gyvenančius rusus ima panika: greitai mums čia nebeliks vietos (51)

Rusijos opozicijos atstovai, Lietuvoje gyvenantys rusai ir baltarusiai prašo Seimo apsigalvoti dėl...

Pasipiktino Seimo užmoju dėl darbuotojų iš Baltarusijos: mes einame absurdo link (19)

Seimui linkstant priimti įstatymą, kuriuo būtų uždrausta Rusijos ir Baltarusijos piliečiams...

Neramumai Čečėnijoje: skelbiama apie saugumo pajėgų dislokavimą, atvyko Kadyrovas

Čečėnijos Gudermeso mieste nežinomi užpuolikai apšaudė rajono policijos nuovadą, pranešama,...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Buvęs JAV karinių pajėgų Europoje vadas sukritikavo Lietuvos gynybos parengtį: ar ne per ilgai miegojote?

Žmonės mėgsta apibendrinimus. Taip pat žmonės gerbia ir išklauso autoritetus. Nepamirškime ir...

Karas Ukrainoje. Mūšyje dėl Bachmuto – akivaizdus lūžis Ukrainos pajėgos smogė okupantams Melitopolyje

Jau ne vieną mėnesį besitęsiantys arčiausi Rusijos ir Ukrainos mūšiai dėl Bachmuto ,...

Pasakė, kada ir kuria kryptimi prasidės karo Ukrainoje proveržis

Rusijos prezidento Vladimiro Putino generolai liepė vėl atakuoti Ukrainos miestus. O ukrainiečiai...

Žiaurus vyro elgesys Šiauliuose – prieš savo 1-erių metų dukrytę smurtavo ne kartą

Policija praneša, kad pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl smurto prieš mažametę mergytę.

„Maxima Grupę“ valdančioje „Vilniaus prekyboje“ liko du akcininkai

„ Bertona Holdings Limited “ iš Vlado Numavičiaus įsigijo visus su „ Vilniaus prekyba “...