aA
Liberalų sąjūdžio partijos pirmininkas sako, kad partija tikrai dar nestovi ant bedugnės krašto, nors šiuo metu ji ir išgyvena daug krizinių situacijų. Pasak pirmininko, skilimas Vilniuje dar nereiškia, kad partija skyla ir kituose miestuose. Tiesiog Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus siekis, kad daugiau skyrių sujudėtų ir iškeliautų su visuomeniniais rinkimų komitetais, subliuško.
Eugenijus Gentvilas
Eugenijus Gentvilas
© DELFI / Andrius Ufartas


„Nors šiuo metu yra krizinė situacija partijai, bet „Requiem“ kūrinys nebus pabaigtas, net neįpusės. Aš traktuoju taip, kad milžiniškas pavojus partijai yra ar buvo kilęs. Mano manymu, R. Šimašius, norėdamas kurti komitetą ir dalyvauti rinkimuose su komitetu, norėjo išsprogdinti tam tikrą bombą, netikėtumo efektą pasiekti, kad daug skyrių sujudėtų ir iškeliautų komitetais. Tačiau laipsniais nutekėjusi informacija vietoj bombos efekto sukėlė kažkokį pliaukštelėjimą“, - penktadienį „Žinių radijui“ teigė E. Gentvilas.

E. Gentvilas tikina, kad nėra pavojaus, jog partija sugrius. Pasak pirmininko, be Vilniaus, dar du skyriai nusprendė eiti į rinkimus su komitetais, bet jų vadovai jau nusprendė išeiti iš partijos.

„Dar kartą akcentuoju: vienas skyrius Vilnius suskilo, du skyriai yra apsisprendę - Utena ir Varėna - dalyvauti su komitetais, tačiau tų skyrių vadovai svarsto galimybę patys stabdyti narystę partijoje, suprasdami, kad jų atsiribojimas nuo partijos rinkimuose nėra korektiškas žingsnis, išskyrus Vilnių, kur R. Šimašius nemato jokios žalos partijai. (...) Norite eiti su komitetu - esate laisvi žmonės, niekas jums netrukdo. Bet būkite malonūs, partijos į šitą žaidimą neįpainiokite“, - sakė E. Gentvilas.

E. Gentvilas teigia, kad jam R. Šimašiaus žingsnis suprantamas jo interesų požiūriu. Tačiau kompromisų su partija ieškota mažai.

„O jis yra partijos vicepirmininkas, tiksliau, jau atsistatydinęs dvi dienos mano prašymu - čia vėlgi jokio kompromiso su partija nėra ieškota. Mano siūlomi kompromisai: sėsk su skyriumi ir kalbėk. Balsavimas įvyko kaip įvyko. Tai, kolegos, gal galime dabar ieškoti kažkokių sprendimų, kaip bendradarbiausime. Tai ne - nėra jokių kompromisų. (...) Ne, jokio atsakymo nėra, jokių diskusijų su likusio skyriaus dalimi. Kompromisai yra, ranka tiesiama, bet trenkiama per pirštus - man nieko nereikia“, - sakė E. Gentvilas.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Vilniaus liberalų skyriaus nariai balsuodami uždegė žalią šviesą R. Šimašiui mero rinkimuose dalyvauti pasitelkus visuomeninį rinkimų komitetą, atsiribojant nuo partijos. Palaikymą jo sprendimui pareiškė ir Vilniaus skyriaus pirmininkė, Seimo narė Aušrinė Armonaitė. Politologų nuomone, sprendimas kandidatuoti be partijos palaikymo signalizuoja apie liberalų vienybės eižėjimą.

Trečiadienio vakarą LRLS valdyba nusprendė naikinti Vilniaus liberalų skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti su visuomeniniu rinkimų komitetu. Vilniaus skyrius įpareigotas per dvi savaitės sušaukti dar vieną visuotinį susirinkimą, o nusprendusių ungtis prie R. Šimašiaus komiteto bus stabdoma narystė partijoje.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vyriausybė pritarė verslo atlaisvinimui: kitą savaitę su ribojimais duris atveria prekybos centrai, kino teatrai, lauko kavinės (120)

Vyriausybė ketvirtadienį patvirtino naujus atlaisvinimus verslui: jau nuo pirmadienio galės...

Perspėja visus, geriančius aspiriną po COVID-19 vakcinos: tie žmonės rizikuoja savo gyvybe (3)

Viešojoje erdvėje kone kasdien galima rasti komentarų ir patarimų dėl aspirino vartojimo po...

Vyriausybė pratęsė karantiną ir patvirtino laisvinimo planą (7)

Vyriausybė ketvirtadienį pritarė karantino pratęsimui iki gegužės pabaigos ir jo režimo...

Oficialu: verslas galės pretenduoti į naują paramą, kurios dydis sieks nuo 500 eurų iki 350 tūkst. eurų (25)

Vyriausybė ketvirtadienį patvirtino 120 mln. eurų paramą labiausiai nukentėjusiajam verslui –...

55+ vilniečių dėmesiui – Vilnius kviečia registruotis vakcinacijai (13)

Vilniaus miesto savivaldybė , siekdama kaip įmanoma efektyviau panaudoti vakcinos nuo COVID-19...

JAV įveda naujas sankcijas Rusijai, išsiunčia 10 rusų diplomatų Maskva: atsakas neišvengiamas (167)

Reaguodama į Maskvai priskiriamą kibernetinę ataką, JAV vyriausybė įveda Rusijai naujas...

Landsbergis: Rusija turi atitraukti karius nuo Ukrainos sienos (243)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Rusija turi atitraukti...

Politologė dėl Kepenio kreipėsi į etikos sargus: pareiškimai perpildė kantrybės taurę (267)

Mykolo Romerio universiteto (MRU) lektorė, politologė Rima Urbonaitė kreipėsi į Seimo etikos...

Siūloma Darbo kodekso pataisa: darbo užmokestis turi būti mokamas pavedimu į sąskaitą (48)

Darbo kodekse siūloma numatyti, kad darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios...

„Delfi“ portale šeštadienį – princo Philipo laidotuvių tiesioginė transliacija ir speciali laida monarchui atminti (2)

Jau šį šeštadienį, balandžio 17-ąją, į paskutinę kelionę bus išlydimas karalienės...