aA
Seimo opozicijos atstovas Eugenijus Gentvilas sako, kad premjero Saulio Skvernelio užuominos apie Aplinkos ir Energetikos ministerijų sujungimą yra didžiausia nesąmonė ir populistinis žingsnis prieš artėjančius prezidento rinkimus.
Eugenijus Gentvilas
© DELFI / Domantas Pipas

Pasak jo, tokia Vyriausybės vadovo iškelta idėja sunkiai įgyvendinama, nes sujungti siūlomos ministerijos atlieka visiškai skirtingas ir nesuderinamas funkcijas.

,,S. Skvernelis pasakė visišką nesąmonę ir pats tai žino. Tačiau jis orientuojasi į populistinius balsus prezidento rinkimuose, juk taip gražiai skamba - sumažinsime ministerijų skaičių, sutaupysime pinigų... S. Skvernelis nėra toks neišmanantis, kad nesuprastų pasakęs nesąmonę, bet jis tai sako savo rinkėjams bei toliau erzina prezidentę ir tęsia kovą su ja“, - Eltai sakė E. Gentvilas.

Pasak Seimo nario, premjeras suvokia, kad ministerijų jungimas sunkiai įmanomas. Kartu, pabrėžia jis, neskirdamas aplinkos ministro, premjeras taip pat laikosi neadekvačių ambicijų, kurios prieštarauja Konstitucijai bei Vyriausybės vadovo pareigybių funkcijoms.

,,Esminis dalykas yra Konstitucija, kuri reikalauja esamoje situacijoje skirti ministrą. Antra, yra elementarus premjero uždavinys tęsti ir vykdyti Vyriausybės darbus, o jis to atsisako daryti dėl ambicijų“, - teigė E. Gentvilas.

Pasak jo, tokia idėja sujungti Aplinkos ir Energetikos ministerijas apskritai sunkiai įgyvendinama, nes ministerijos atlieka visiškai skirtingas ir nesuderinamas funkcijas.

,,Juk negali būti jungimo tarp tų, kurie labiausiai aplinką teršia, ir tų, kurie gamtą saugo. Įsivaizduokime tokios jungtinės ministerijos ministrą. Iš vienos pusės patiria spaudimą iš energetikų mažinti visokius ribojimus didinti teršimo normas, o aplinkosaugos uždavinys - kovoti su tais teršėjais, tai čia ir yra didžioji nesąmonė“, - teigė E. Gentvilas.

Savo ruožtu Seimo narys Gediminas Kirkilas pritaria premjero pozicijai ir mano, kad ministerijų sujungimo klausimas yra svarstytinas.

,,Pasiūlymas įdomus ir įmanomas. Reikėtų šiuo atveju keisti Vyriausybės įstatymą, tai, aš manau, kad tai įmanoma padaryti“, - Eltai sakė G. Kirkilas.

Skirtingai nei E. Gentvilas, Seimo narys sako, kad ministerijos yra tikrai tarpusavyje susijusios.

,,Sritys kaip tik yra susijusios, kaip tik būtent dėl to, kaip, pavyzdžiui, namų apšildymas, statybos ir energijos taupymas ir daugelis kitų dalykų, yra labai susiję, apskritai nėra tokių sričių visiškai vienų ir tik vienai ministerijai priklausančių. Pavyzdžiui, gamtą tausojanti energetika, kam čia turi priklausyt, kaip ir atrodo, - energetikai, bet ir aplinkosauga tuo suinteresuota, tai mechaniškai čia žiūrėti, manau, negalima“, - teigė G. Kirkilas.

ELTA primena, kad, trečiadienį prezidentei D. Grybauskaitei atmetus premjero S. Skvernelio į aplinkos ministres siūlytos socialdarbietės Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą, premjeras pareiškė, kad daugiau kandidatų į Aplinkos ministerijos vadovo postą nebeteiks. Šį precedento neturintį sumanymą išprovokavo, pasak S. Skvernelio, tai, kad dėl I. Gudžiūnaitės kandidatūros su prezidente jau buvo anksčiau sutarta.

S. Skvernelis ketvirtadienį užsiminė, kad svarstytinas variantas yra Aplinkos ir Energetikos ministerijų sujungimas.

,,Dabar yra vienas iš gerų momentų paimti pauzę ir apsvarstyti, iš tiesų kalbant apie dvi ministerijas, Aplinkos ir Energetikos, kur daug sričių persidengia, kurios tiesiogiai yra susijusios, galbūt kalbėti apie funkcijų integravimą ir dviejų ministerijų sujungimą ir stipriai sumažinti biurokratinį aparatą“, - Lietuvos ryto TV laidai „Lietuva tiesiogiai“ ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
3.4615

Top naujienos

Kodėl Šimonytei nepadėjo nei feisbukas, nei garsenybės: ekspertai vardina tokio rezultato priežastis (422)

Ingrida Šimonytė savo prezidentinėje kampanijoje pasirinko autentiškumą prieš populiarumą,...

EP rinkimų rezultatai: kas važiuoja atstovauti Lietuvai, o kas lieka be darbo papildyta 06:30 (438)

Iš karto po vidurnakčio VRK paskelbė pirmuosius Europos Parlamento rinkimų rezultatus. O netrukus...

Bręsta skandalas: Italijos balsavimas parodė, kad Jurijus turėjo patekti į „Eurovizijos“ finalą

Nors taip ilgai ir nekantriai laukta „Eurovizija“ baigėsi, kalbos apie Tel Avive vykusį dainų...

Nausėda laimi rinkimus dideliu atotrūkiu: noriu padėkoti visiems konkurentams papildyta 06:14  (2764)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuvos prezidento rinkimus dideliu atotrūkiu laimi Gitanas Nausėda.

Europoje baigėsi EP rinkimai: pergales švenčia ir euroskeptikai, Le Pen laimėjo prieš Macrono judėjimą atnaujinta 08:14 (58)

Praėjus sekmadienį vykusiems EP rinkimams, rezultatai rodo, kad daugumoje valstybių į Europos...

Rimvydas Valatka. Nausėda – pirmasis prezidentas be politinio užnugario (178)

Nausėda pasiėmė tai, kas buvo padėta. Lietuva turi pirmą prezidentą – politikos...

Bloomberg vedamasis: kokia Europai nauda iš migracijos? (26)

Pradėsime nuo geros naujienos: praėjusiais metais maždaug 150 000 migrantų bandė neteisėtai...

Paradoksas: baudžiame vaikus už tai, kad jie – žmonės (5)

Vaikai turi išmokti gerai elgtis, o suaugusieji turi tapti jiems pavyzdžiu. Būtent mes,...

Gabrielius Landsbergis: kviesiu Šimonytę vesti TS-LKD sąrašą 2020 Seimo rinkimuose (194)

Savo „Facebook“ paskyroje Gabrielius Landsbergis parašė, kad pasveikino telefonu Gitaną...