Politine korupcija kaltinamas Eligijus Masiulis, komentuodamas paviešintą jo susirašinėjimą su Prezidente Dalia Grybauskaite, stebisi, kodėl šio susirašinėjimo laiškų turinio prokurorai neįtraukė į bylos, kurioje jam pareikšti įtarimai, medžiagą. Buvęs liberalų lyderis antradienį „Lietuvos rytui“ kalbėjo, kad sieks objektyvaus bylos nagrinėjimo ir, kad neliktų neištirtų dalykų.
Eugenijus Gentvilas
© DELFI / Karolina Pansevič

Tačiau Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas tokias E. Masiulio reiškiamas pretenzijas traktuoja kaip nepagrįstas interpretacijas.

Pasak politiko, visa ši Prezidentės ir E. Masiulio susirašinėjimo istorija politinės korupcijos byloje, į kurią yra įsivėlęs buvęs bendrapartietis E. Masiulis, gali būti tiek pat reikšminga, kiek Antano Guogos pareikšti kaltinimai Seimo nariui Virginijui Aleknai. E. Gentvilas pabrėžė, kad ažiotažą sukėlusį laiškų turinį galima interpretuoti ir priešingai - kaip „MG Baltic“ daryto spaudimo Seimo nariams pavyzdį.

„Man, kaip partijos pirmininkui, šiandien rūpi kaltinamajame akte išdėstyti dalykai. Ten visų tų pokalbių nėra, nes, prokurorų manymu, tai nebuvo reikšmingi dalykai įtarimams pagrįsti ar įrodyti kaltėms. Todėl aš nesu labai linkęs komentuoti tai, kas yra už kaltinamojo akto ribų. Pavyzdžiui, Antano Guogos „pezalai“ apie Virgio Aleknos papirkinėjimą. Prokurorai nematė reikalo analizuoti tų dalykų ir net Virgio Aleknos nekvietė į apklausą, nors tuose „pezaluose“ jis buvo kaltinamas gavęs 200 tūkst. eurų. Tai supraskite, kad toje medžiagoje yra tiek visko prišnekėta, bet tikrai ne viskas reikšminga įtarimams patvirtinti“, - Eltai aiškino liberalų lyderis.

„Nei aš, nei Masiulis negalime spręsti, kad tai yra reikšminga šiai korupcijos bylai. Tai sprendžia prokuroras. O prokuroras mano, kad tai nėra reikalinga“, - sakė E. Gentvilas, pabrėždamas, kad nesusipažinus su bylos dokumentų visuma, kurią sudaro 108 tomai, reiškiami kaltinimai Prezidentei yra nepagrįstos interpretacijos.

Pasak E. Gentvilo, sprendžiant iš paviešinto susirašinėjimo, galima kalbėti lygiai taip pat ir apie kitokią pateiktų faktų interpretaciją.

„Pavyzdžiui, aš matau iš tų susirašinėjimų kitą interpretaciją. „MG Baltic“ galimai darė spaudimą politikams, kad tie nepatvirtintų Editos Dambrauskienės ir Nerijaus Meilučio generaliniu prokuroru. Kodėl mes neinterpretuojame taip?“ - kalbėjo E. Gentvilas, pridurdamas, kad tai galėtų būti net dar papildomi įrodymai tam, kad „MG Baltic“ siekė paveikti Seimo narius.

„Bet, matyt, nėra pagrindo tokiems išvedžiojimams. Todėl visa kita lieka interpretacijomis. Kol aš nematysiu 108 bylos tomų, tol aš negalėsiu padaryti išvados“, - apibendrino E. Gentvilas.

Galiausiai politikas sakė, kad jis Prezidentės išviešintuose pasakymuose neįžvelgia jokios dramos. Pasak jo, oficialiai būta ir stipresnių D. Grybauskaitės pareiškimų.

„Mes viešojoje erdvėje, oficialiose Prezidentės pasisakymuose esame girdėję ir stipresnių pasakymų. Tad manęs visiškai nenustebino Prezidentės retorika, kuri netgi, sakyčiau, yra saikinga. Kitaip tariant, Prezidentė šiose susirašinėjimuose neatrodė nei radikalesnė, nei grubesnė, kaip kartais būna oficialiai“, - samprotavo E. Gentvilas, pridurdamas, kad nepaisant to „valstiečiai“ sieks pasinaudoti šia istorija.

Portalas lrytas.lt paviešino, kaip skelbiama, Prezidentės D. Grybauskaitės ir korupcija kaltinamo E. Masiulio susirašinėjimo ištraukas. Kaip teigiama, elektroniniai laiškai rašyti 2014-2016 metais.

Skelbiama, kad Prezidentė neva per elektroninį paštą tulpes@lrpk.lt nevengė kritikuoti politikų ir žurnalistų.

Viename iš laiškų, kuriuose kalbėta apie būsimus 2016 m. Seimo rinkimus, D. Grybauskaitė Saulių Skvernelį įvardijo „pavojingu populistu“.

„Jau dabar yra pavojingas populistas, bus tik dideliu pagreičiu blogiau“, - viename iš tariamai paviešintų laiškų rašė D. Grybauskaitė.

Taip pat skelbiama, kad šalies vadovė ragino E. Masiulį įtikinti tuomet valdžioje buvusius Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) politikus nesuteikti S. Skverneliui ministro posto, jei jis pereitų į nekoalicinę partiją.

Skelbiamose tariamo susirašinėjimo ištraukose D. Grybauskaitė, kalbėdama apie kandidatus į generalinio prokuroro pareigas, reiškia nepasitenkinimą LNK žurnalisto Tomo Dapkaus kalbomis. Prezidentė E. Masiuliui rašo, kad T. Dapkus kalba nesąmones apie Evaldą Pašilį, ir ragino perduoti linkėjimus „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, kad šis patrauktų „savo skaliką“. Šio raginimo E. Masiulis sulaukė, kai jis Prezidentę pasveikino elektroniniu laišku apsisprendus teikti trečią kandidatą į Generalinės prokuratūros vadovus.

Prezidentūra nekomentuoja paskelbtų laiškų ištraukų. Pasak Prezidentūros, teismas šiuo metu nagrinėja politinės korupcijos bylą, kurioje E. Masiulis yra kaltinamas kyšio paėmimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu praturtėjimu.

Prezidentūra akcentuoja, kad metamos visos priemonės politizuoti bylą ir paveikti bylos eigą bei baigtį.

Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis galimai Prezidentės rašytus laiškus įvardijo skandalingais ir interpretavo, kaip D. Grybauskaitės siekį daryti spaudimą žiniasklaidai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politinės korupcijos tyrimo išvados pavojuje: „valstiečiai“ turi savo planą (29)

Artėjant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo dėl neskaidrių politikos ir...

Kuršių nerijoje vėl griaunama, gyventojai su siaubu laukia buldozerių (13)

Mažai kas beprisimena, kaip prasidėjo vadinamoji nelegalių statybų Kuršių nerijoje istorija....

Orai: paskutinis gegužės savaitgalis bus pasakiškas (12)

Gegužė jau į pabaigą, o vasariška šiluma vis neatslūgsta. Artimiausiomis dienomis situacija...

Kas penktas suaugęs susiduria su dažnai nepastebima problema: įprastas sutrikimas – daugybės ligų priežastis (42)

Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos ( PSO ) duomenimis, bent 1 iš 5 suaugusiųjų vargina...

DELFI Agro eksperimentas: ar įmanoma provincijoje susirasti darbą daugiau nei už minimumą (285)

Vasaros sezonu norintys užsidirbti moksleiviai ar studentai dažnai traukia į užsienio šalis,...

7 dalykai, kurių nepastebėjote karališkųjų vestuvių nuotraukose: slaptos detalės, įdomūs faktai ir duoklė Dianai

Nuo karališkųjų princo Harry ir Meghan Markle vestuvių jau praėjo beveik savaitė, tačiau...

Audringos abiturientų naktys: išnuomoti viešbučiai, pribloškiančios suknelės ir alkoholio paieškų maršrutai (207)

Vieni paskutines mokyklines šventes švenčia pompastiškai, kiti – kukliai, o treti traukia į...

Bičiuliui siųstas šakotis sugrįžo virtęs trupiniais (53)

Vilnietis Artūras susidūrė su kuriozine situacija – dar kovo mėnesį draugui išsiųstas...

Geriausios Lietuvos gimnazijos abiturientai pademonstravo paskutinio skambučio įvaizdžius (144)

Ketvirtadienio popietę paskutinio skambučio šventė vyko ir geriausia Lietuvos mokykla šįmet vėl...

Žinomų žmonių automobiliai turi vardus ir atspindi jų gyvenimo įpročius (31)

Ketvirtadienio vakarą žinomus žmones buvo galima sutikti ir automobilių švaros centro „Ainava"...