„Žiūriu į jų programą - na gal truputi kitokia (...) Yra truputį skirtumų (tarp Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos. – ELTA), pirmiausia - dėl kanapių legalizavimo, gal ryškiau - dėl seksualinių mažumų teisių išsireikšta... Tačiau aš taip pat balsuoju už tokius įstatymus Seime, aš nežinau, kuo aš skirčiausi šituo požiūriu nuo jų, gal mūsų partijos narių vidurkis skirsis nuo jų partijos narių bendro vidurkio“, - „Žinių radijui“ kalbėjo E. Gentvilas, pažymėdamas, kad apsibrėžimas siauruose politinių interesų klausimuose gali pakenkti partijai.

„Apie tolesnę ateitį kalbant, jeigu jie norės apsibrėžti tik siaurose sferose, tai liks segmentinė, nišinė partija. Bet, manau, nedarys tos klaidos, eis programiškai gerokai plačiau, ten yra protingų žmonių. Tačiau, manau, jie didesne dalimi ateityje pretenduos į šiandieninių konservatorių liberaliojo flango rinkėjus“, - samprotavo liberalas.

ELTA primena, kad pastarąjį šeštadienį Vilniuje surengtame pirmajame A. Armonaitės ir R. Šimašiaus inicijuotos Laisvės partijos suvažiavime priimtas vieningas sprendimas steigti partiją.

Laisvės partijos pirmininke išrinkta A. Armonaitė. Pasak jos, Laisvės partijos prioritetai visų steigėjų nutarimu yra švietimas, žmogaus teisės bei ekonomika.

2018 metų lapkritį A. Armonaitė su R. Šimašiumi pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio dėl kilusio konflikto su Liberalų sąjūdžio vadovybe. Nesutarimo priežastis - Vilniaus liberalų skyriaus sprendimas dalyvauti savivaldos ir merų rinkimuose ne su partijos, o su R. Šimašiaus vedamu visuomeniniu komitetu.