„Mano žiniomis, raštus parengė ir Valstybinė mokesčių inspekcija, ir Vyriausioji rinkimų komisija – galima naudoti bet kurias lėšas. Kitas dalykas – mes turime ir tokių, ir tokių lėšų iš esmės pakankamai (teismo skirtos baudos – ELTA) apmokėjimui“, – Eltai penktadienį sakė E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdis yra nutaręs Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) skųsti apkaltinamąjį teismo sprendimą „MG Baltic“ byloje. Anksčiau skelbta, kad kartu su kasaciniu skundu bus prašoma teismo pailginti partijai skirtos baudos mokėjimo terminą.

E. Gentvilas penktadienį sakė, kad baudos mokėjimo termino pailginimo klausimas paliekamas spręsti partijos advokatui. Tiesa, liberalo teigimu, partija žada jai teismo skirtą piniginę baudą sumokėti iki kasacinio skundo pateikimo.

„Kasacinis skundas bus pateiktas per du mėnesius, tai reiškia, kad iki sausio 22 dienos. (...) Mes vis tiek turbūt sumokėsime tuos pinigus iki skundo pateikimo“, – sakė E. Gentvilas.

Apeliacinis teismas, „MG Baltic“ politinės korupcijos bylopje pripažinęs Liberalų sąjūdį kaltu dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo, skyrė partijai 376,6 tūkst. eurų baudą.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas lapkričio 22 d. pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimdoną Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.

Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

Apeliacinio teismo sprendimas gali būti skundžiamas LAT.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)