,,Manau, kad tai galėtų tapti metų įvykiu arba įvykiu, žyminčiu D. Grybauskaitės valdymo epochą. Tai, kas nutiko D. Grybauskaitės valdymo metu. O korupciniu lygmeniu prilygsta tai bombai, kurią sukėlė Eligijaus Masiulio situacija 2016 metais“, - penktadienį ,,Žinių radijui“ teigė Seimo narys.

E. Gentvilas nesistebi, kad teisėsauga laukė Seimo sesijos pabaigos, kad teisėjų imunitetas būtų atimtas prezidentės. Pasak liberalų lyderio, Seime būtų užsitęsusios tuščios diskusijos, o ir teisėsauga nebūtų pasiekusi savo tikslų.

,,Kol vyksta Seimo sesija, teisėsauga turi gauti Seimo sutikimą, kad atimtų imunitetą iš teisėjų. Pabandykime įsivaizduoti, jei teisėsauga būtų nusprendusi kreiptis į Seimą, kol vyko rudens sesija, o ji baigėsi vasario 14-ąją. Seime prasidėtų debatai, spėju, nuo ryto iki kitos savaitės tęstųsi (...) Natūralu, kad teisėsauga laukė Seimo rudens sesijos pabaigos, ir kai nėra Seimo sesijos, kreipiasi į prezidentę, tada nenutekėjo informacija ir prezidentė davė tą sutikimą (...) Seime,tai nebūtų mechaninis balsavimas, kiek aistrų vyktų. Manau, Seimo darbas netgi užstrigtų, o kas svarbiausia ir teisėsauga nepasiektų savo tikslų“, - teigė E. Gentvilas.

ELTA primena, kad trečiadienio rytą prezidentė pasirašė dekretus, kuriais leido patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti net 8 teisėjų laisvę bei sustabdė jų įgaliojimus iki galutinių sprendimų ikiteisminiuose tyrimuose arba baudžiamosiose bylose įsiteisėjimo.

Kaip jau skelbta, korupcija įtariami 3 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys.

Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad dėl įtariamos korupcinės veikos sulaikyti penki advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, Klaipėdoje praktikuojantis Marius Navickas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjai, teisininkai. Iš viso trečiadienį sulaikyti 26 asmenys.

Įtariama, kad už palankius įvairius teisėjų sprendimus galimai mokėti ir žadėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 eurų. Sutartų kyšių suma gali siekti iki 400 000 eurų.