aA
Klaipėdos rajone, Povilo Plechavičiaus poligone, pirmą kartą išbandytos savaeigės haubicos PZH2000, kurių Lietuvos kariuomenė įsigijo iš Vokietijos. Šūviais iš naujų haubicų prasidėjo pratybos „Ugninis griausmas“, kurios beveik dvi savaites vyks trijuose poligonuose.
Į taikinius Baltijos jūroje atlikti pirmieji šūviai iš Lietuvos kariuomenės haubicų PzH2000
Į taikinius Baltijos jūroje atlikti pirmieji šūviai iš Lietuvos kariuomenės haubicų PzH2000
© KAM

Tai vienos moderniausių pasaulyje haubicų. Šio pabūklo iššautas sviedinys taikinį gali pasiekti net už 40 kilometrų. Iki šiol naudojamų 105 milimetrų haubicų – skrieja tik 11 kilometrų.

Lietuvos kariuomenė kol kas įsigijo keturias vokiškas haubicas, o po trejų metų jų turės 21, iš kurių – dvi mokomąsias ir tris – atsarginėms dalims.

„Tai naujas pajėgumas, kuris neišvengiamai yra reikalingas norint kariauti šiuolaikinį karą, kad atgrasytume potencialų priešą. Tai yra tokia ugnies galia, kuri tikrai atgraso ir, esant reikalui, padaro lemtingą žalą priešui“, – aiškino Lietuvos sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys.

Trečiadienį pratybos, kuriose mokomasi koordinuoti bendrus veiksmus, persikels į Pabradės bei Gaižiūnų poligonus. Pirmą kartą pratybose dalyvauja ir Ukrainos kariai.

Antradienį pratybų „Ugninis griausmas 2016“ metu į Baltijos jūroje paruoštus taikinius iš Kairių poligono (Klaipėdos r.) pirmąjį naujosios Lietuvos kariuomenės savaeigės haubicos PzH2000 šūvį atliko Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono vyresnysis seržantas Gytis Šukevičius. Apie tai praneša Krašto apsaugos ministerija.

Pasak pratybų „Ugninis griausmas“ organizatorių, koviniai šaudymai vyksta sklandžiai, o numatytų operacijų metu panaudojama visa mokymuose turima netiesioginės ugnies paramos ginkluotė.

„Tai labai svarbus momentas Lietuvos kariuomenės istorijoje. Tokios ugnies galios Sausumos pajėgos dar neturėjo, o savaeigės haubicos yra rimtas žingsnis modernizuojant nacionalinius artilerijos pajėgumus“, – sakė pratybose apsilankęs Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys. Pratybas stebėti buvo atvykęs ir Vokietijos kariuomenės Sausumos pajėgų vado pavaduotojas generolas leitenantas Carstenas Jacobsonas.

Į trimis skirtingais atstumais Baltijos jūroje paruoštus taikinius iš Kairių poligono šaudymus vykdė Portugalijos ir Lietuvos kariai iš 105 mm haubicų, Vokietijos kariai iš PzH2000 haubicų, Jungtnių Amerikos Valstijų kariai iš 155 mm savaeigių haubicų M109 „Palladin“.

Taikiniams stebėti ir pataikymams fiksuoti buvo naudojamas artilerijos radaras AN/TPQ-36, o taikinių rajono jūroje apsaugą vykdė Lietuvos kariuomenės Karinių jūros pajėgų laivai.

Rugpjūčio 3 d. pratybos „Ugninis griausmas“ persikels į Gen. Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje. Kariuomenės atstovai informuoja gyventojus, kad maršrutu Klaipėda – Pabradė rugpjūčio 3 d. važiuos šaudymus Kairiuose atlikusi artilerijos padalinių technikos kolona. Pratybų dalyvių karinės technikos kolona sustos Raseiniuose ir Elektrėnuose, pabendrauti su kariais ir apžiūrėti karinę techniką bei ginkluotę bus galima: Raseiniuose nuo 11.00 iki 13.00 val. prie Rasinių meno mokyklos (Vytauto Didžiojo g. 15); Elektrėnuose nuo 14.00 iki 16.00 val. prie Elektrėnų ledo rūmų (Draugystės g. 20).

Apie pratybas „Ugninis griausmas“

Pratybos „Ugninis griausmas“ vyksta rugpjūčio 1–12 d. trijuose poligonuose: Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.), Brg. gen. Povilo Plechavičiaus poligone Kairuose (Klaipėdos r.) ir Gaižiūnų poligone (Jonavos r.).

Pratybose dalyvauja apie 1,1 tūkst. karių iš penkių NATO valstybių (Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Portugalijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų) ir minosvaidininkai iš Ukrainos. Latvijos, Vokietijos ir Ukrainos kariai šiose Lietuvoje ketvirtus metus organizuojamose pratybose dalyvauja pirmą kartą.

Pratybų organizavimą ir aprūpinimą užtikrina Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ir Logistikos valdybos vienetų kariai, palydą ir apsaugą viešuosiuose keliuose – Karo policijos ekipažai. Paramą iš oro teikia Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lengvieji atakos lėktuvai L-39 ZA.

Pratybose šaudymus atlieka Vokietijos ir Portugalijos rotacinių pajėgų artilerijos padalinių kariai, taip pat liepos pabaigoje pratyboms atvykę JAV, Latvijos ir Ukrainos kariai. Visos pratybose dalyvaujančios šalys atsigabeno savo netiesioginės ugnies karinę techniką ir ginkluotę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kelionėmis į Baltarusiją ir pokalbiais su Lukašenka pagarsėjusi veikėja svajoja apie susitikimą su Lavrovu (2)

Į Baltarusiją „tiesti tiltų“ nuolat vykstanti už šnipinėjimą nuteisto Algirdo Paleckio...

Dėliojami nauji reikalavimai statant daugiabučius: kainos augtų dar labiau

Karas Ukrainoje atnešė pokyčių ir į Lietuvą. Vidaus reikalų ministerija ėmėsi civilinės...

Karas Ukrainoje. Nuo karo pradžios – pirmas aukščiausių JAV ir Rusijos generolų pokalbis Ukrainos kariuomenės vadas įvertino karo eigą

Ketvirtadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas susitiko su NATO kolegomis ir teigiamai įvertino...

Po sustabdytos „Barcos“ – karti tiesa Jasikevičiaus lūpose: neturime „žudiko“ instinkto specialiai „Delfi“ iš Belgrado (2)

Po pirmosios rungtynių pusės „Barcelona“ turėjo geresnes pozicijas pergalės link – Eurolygos...

Zelenskis kalba apie „pragarą“ Donbase

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis situaciją Donbase pavadino „pragaru“....

Delfi PliusArūnas Spraunius

Kaip Maskva ir Pekinas „draugauja prieš Vakarus“: Kinija prieš Ameriką kovos, kol „baigsis“ rusai

Istoriko ir ekonomisto pokalbio fragmentas „Svoboda“ gegužės 13-ąją. Istorikas Michailas...

Po JAV perspėjimo JT posėdyje – arši Rusijos ambasadoriaus reakcija

Jungtinės Valstijos ir Rusija ketvirtadienį kaltino viena kitą dėl pasaulyje blogėjančios...

Orai jau bus lyg vasarą: po 26 laipsnių šilumos – ir vėl nemalonios permainos (1)

Penktadienio dieną per Lietuvą slinks ciklonas. Vyraus debesuoti su pragiedruliais orai, per...

Verslas PliusLukas Miknevičius

Kad vasara netaptų kančia: už kondicionierius šiemet teks mokėti daug daugiau

Nors vasara šiemet kol kas nesiskubina, galime neabejoti – karštų dienų tikrai sulauksime. O...

Sobčiak pasityčiojo iš į Kanus įsmukusios rusų influencerės: anksčiau ši žvaigždutė garsėjo savo „Chanel“ karpymu

Ksenija Sobčiak nepraleido progos pasityčioti iš Viktorijos Bonios. Pro jos akis nepraslydo...