aA
Klaipėdos rajone, Povilo Plechavičiaus poligone, pirmą kartą išbandytos savaeigės haubicos PZH2000, kurių Lietuvos kariuomenė įsigijo iš Vokietijos. Šūviais iš naujų haubicų prasidėjo pratybos „Ugninis griausmas“, kurios beveik dvi savaites vyks trijuose poligonuose.
Į taikinius Baltijos jūroje atlikti pirmieji šūviai iš Lietuvos kariuomenės haubicų PzH2000
© KAM

Tai vienos moderniausių pasaulyje haubicų. Šio pabūklo iššautas sviedinys taikinį gali pasiekti net už 40 kilometrų. Iki šiol naudojamų 105 milimetrų haubicų – skrieja tik 11 kilometrų.

Lietuvos kariuomenė kol kas įsigijo keturias vokiškas haubicas, o po trejų metų jų turės 21, iš kurių – dvi mokomąsias ir tris – atsarginėms dalims.

„Tai naujas pajėgumas, kuris neišvengiamai yra reikalingas norint kariauti šiuolaikinį karą, kad atgrasytume potencialų priešą. Tai yra tokia ugnies galia, kuri tikrai atgraso ir, esant reikalui, padaro lemtingą žalą priešui“, – aiškino Lietuvos sausumos pajėgų vadas brg. gen. Valdemaras Rupšys.

Trečiadienį pratybos, kuriose mokomasi koordinuoti bendrus veiksmus, persikels į Pabradės bei Gaižiūnų poligonus. Pirmą kartą pratybose dalyvauja ir Ukrainos kariai.

Antradienį pratybų „Ugninis griausmas 2016“ metu į Baltijos jūroje paruoštus taikinius iš Kairių poligono (Klaipėdos r.) pirmąjį naujosios Lietuvos kariuomenės savaeigės haubicos PzH2000 šūvį atliko Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono vyresnysis seržantas Gytis Šukevičius. Apie tai praneša Krašto apsaugos ministerija.

Pasak pratybų „Ugninis griausmas“ organizatorių, koviniai šaudymai vyksta sklandžiai, o numatytų operacijų metu panaudojama visa mokymuose turima netiesioginės ugnies paramos ginkluotė.

„Tai labai svarbus momentas Lietuvos kariuomenės istorijoje. Tokios ugnies galios Sausumos pajėgos dar neturėjo, o savaeigės haubicos yra rimtas žingsnis modernizuojant nacionalinius artilerijos pajėgumus“, – sakė pratybose apsilankęs Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys. Pratybas stebėti buvo atvykęs ir Vokietijos kariuomenės Sausumos pajėgų vado pavaduotojas generolas leitenantas Carstenas Jacobsonas.

Į trimis skirtingais atstumais Baltijos jūroje paruoštus taikinius iš Kairių poligono šaudymus vykdė Portugalijos ir Lietuvos kariai iš 105 mm haubicų, Vokietijos kariai iš PzH2000 haubicų, Jungtnių Amerikos Valstijų kariai iš 155 mm savaeigių haubicų M109 „Palladin“.

Taikiniams stebėti ir pataikymams fiksuoti buvo naudojamas artilerijos radaras AN/TPQ-36, o taikinių rajono jūroje apsaugą vykdė Lietuvos kariuomenės Karinių jūros pajėgų laivai.

Rugpjūčio 3 d. pratybos „Ugninis griausmas“ persikels į Gen. Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje. Kariuomenės atstovai informuoja gyventojus, kad maršrutu Klaipėda – Pabradė rugpjūčio 3 d. važiuos šaudymus Kairiuose atlikusi artilerijos padalinių technikos kolona. Pratybų dalyvių karinės technikos kolona sustos Raseiniuose ir Elektrėnuose, pabendrauti su kariais ir apžiūrėti karinę techniką bei ginkluotę bus galima: Raseiniuose nuo 11.00 iki 13.00 val. prie Rasinių meno mokyklos (Vytauto Didžiojo g. 15); Elektrėnuose nuo 14.00 iki 16.00 val. prie Elektrėnų ledo rūmų (Draugystės g. 20).

Apie pratybas „Ugninis griausmas“

Pratybos „Ugninis griausmas“ vyksta rugpjūčio 1–12 d. trijuose poligonuose: Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.), Brg. gen. Povilo Plechavičiaus poligone Kairuose (Klaipėdos r.) ir Gaižiūnų poligone (Jonavos r.).

Pratybose dalyvauja apie 1,1 tūkst. karių iš penkių NATO valstybių (Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Portugalijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų) ir minosvaidininkai iš Ukrainos. Latvijos, Vokietijos ir Ukrainos kariai šiose Lietuvoje ketvirtus metus organizuojamose pratybose dalyvauja pirmą kartą.

Pratybų organizavimą ir aprūpinimą užtikrina Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ir Logistikos valdybos vienetų kariai, palydą ir apsaugą viešuosiuose keliuose – Karo policijos ekipažai. Paramą iš oro teikia Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lengvieji atakos lėktuvai L-39 ZA.

Pratybose šaudymus atlieka Vokietijos ir Portugalijos rotacinių pajėgų artilerijos padalinių kariai, taip pat liepos pabaigoje pratyboms atvykę JAV, Latvijos ir Ukrainos kariai. Visos pratybose dalyvaujančios šalys atsigabeno savo netiesioginės ugnies karinę techniką ir ginkluotę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Neviešintos Venckienės ekstradicijos detalės: JAV dar 2015 metais Lietuvą informavo apie savo veiksmus (87)

Ikiteisminį tyrimą buvusios teisėjos Neringos Venckienės atžvilgiu baigusi prokuratūra oficialiu...

Gyvai / Prokuratūra atskleidžia daugiau detalių apie masines kratas Kaune: rasta daugiau milijonas eurų grynaisiais (109)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba bei prokuratūros atstovai praneša apie neeilinį tyrimą....

„Sodra“: kas trečias šalyje uždirbo 1277 eurus ar daugiau per mėnesį (151)

Atlyginimai Lietuvoje ir toliau auga – taip skelbia „Sodra“ . Skaičiuojama, kad kas trečias...

Skvernelis apsisprendė dėl į skandalus įsivėlusio Narkevičiaus: tai būtų neatsakinga ir netikslinga (42)

Premjeras Saulius Skvernelis įvertino susisiekimo ministro Jaroslovo Narkevičiaus elgesį.

Žemdirbių lengvatos mažinimas Seime pavirto šnipštu (13)

Ketvirtadienį žemdirbių naudojamo kuro akcizus apsvarstęs Seimas pasirinko kukliausią tarifo...

Žiniasklaida: JAV iš svarbios sąjungininkės svarsto patraukti iki 4 tūkst. karių Esperis: mes taip negrasiname (6)

Jungtinės Valstijos svarsto gerokai sumažinti Pietų Korėjoje dislokuotų karių skaičių, jei...

Benedikto Vanago komandoje sukrėtimas: nežino, ar išvažiuos į Dakarą turi 10 dienų (173)

Po devynerių sėkmingo bendradarbiavimo metų lapkričio 13 d. „ General Financing “ atstovai...

Karbauskis sureagavo į Nausėdos pastabą dėl biudžeto: mes nesame kvaili papildyta (38)

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis žadėjo, kad valdantieji...

Svarstoma vaiko pinigus kitąmet didinti du kartus (54)

Seime sklando idėja vaiko pinigus kitąmet didinti du kartus. Nuo sausio 1 dienos vaiko pinigų suma...

Teismo sprendimas: „Ryanair“ privalo grąžinti keleivei 20 eurų rankinio bagažo mokestį

Airių pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ vienai keleivei Ispanijoje turės grąžinti 20...