Generalinis prokuroras sulaukė klausimų ir apie buvusio socialdemokrato, Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus, ir apie buvusios teisėjos bei Seimo narės Neringos Venckienės bylas.

E. Pašilio teiraujamasi, kiek nuo jo kadencijos pradžios pradėta ikiteisminių tyrimų dėl ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnų atliktų klastojimų, vykdant tarnybines pareigas, ar piktnaudžiavimo pareigomis.

Pasak klausimų autorių, R. Adomavičiaus byloje pareigūnai suklastojo tarnybinį pranešimą, apie laiką, vietą, aplinkybes, kur tuometinis sostinės politikas esą pareikalavo kyšio.

2017 metais R. Adomavičius galutiniu nuosprendžiu pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu, jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant tokiam pačiam laikotarpiui.

E. Pašilio taip pat prašoma įvertinti pareigūnų darbą per 2012 metų gegužės 17 dieną vykdytą Laimutės Stankūnaitės dukters paėmimo operaciją iš jos tetos N. Venckienės namų Kauno rajone.

Šių metų gegužės 14 dieną išplatinta vaizdo medžiaga, kad mažametė mergaitė priešinosi paimama.

„Ar ketina Generalinė prokuratūra iš naujo vertinti šią situaciją ir ten veikusių asmenų veiksmus? Ar ketina peržiūrėti inkriminuojamas veikas N. Venckienei?“ – klausia parlamentarai.

Dabar N. Venckienė teisiama dėl teismo sprendimo atiduoti dukterėčią motinai L. Stankūnaitei nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą L. Stankūnaitei.

Generalinis prokuroras taip pat sulaukė klausimų, kodėl persigalvojo ir pateikė ieškinį valstybei, prašydamas atlyginti žalą, patirtą, kai dirbo gyvsidabriu apnuodytame Ukmergės teisme, kodėl neatsižvelgia į Atrankos komisijos rekomendacijas skirdamas prokurorus į aukštesnes pareigas, ar ketina prisiimti atsakomybę už tai, kad trys prokurorai su advokatu aptarinėjo bylas ir tarėsi dėl galimų sprendimų jose.

Seimo nariai klausė ir dėl pokalbių klausymųsi mastų Lietuvoje, dėl Karalienės Mortos mokyklai bei darželio „Vaikystės sodas“ statyti įsigytų sklypų kainos, kt.

Tarp klausimus pasirašiusiųjų parlamentarų – Naglis Puteikis, Artūras Skardžius, Dainius Kepenis, Algimantas Kirkutis, Rimas Andrikis, Zbignev Jedinskij, Irina Rozova ir kiti.